Strona 52 z 52 PierwszyPierwszy ... 24243444546474849505152
Pokaż wyniki od 511 do 519 z 519

Temat: Falowanie przy toczeniu i dojeżdzaniu do świateł bliższe rozwiązaniu

  1. #511
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Cale zamieszanie odnosi sie do modeli wyposazonych w przepustnice z linka,w modelach po 2001r jest stosowana przepustnica elektronicznie sterowana z elektronicznym pedalem gazu EGAS sie to nazywa i z tym nie ma wiekszego problemu

  2. #512
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ziulek61
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    100-lica
    Auto
    Citroen C4GP 1.6hdi + Citroen C1 1.0B
    Postów
    291

    Domyślnie

    Ja jak miewałem problemy z obrotami (jak narazie wszystko ustało) na arkuszowej co pierwsze faktycznie chcieli zacząć od przepustnicy... tylko co tam się mogło zepsuć?

    Moim zdaniem ciąg powietrza nie jest na tyle silny żeby przestawiać przepustnicę, tym bardziej że nastawnik (silniczek krokowy) steruje ośką za pomocą ślimacznicy która przecież przekazuje ruch tylko w jedną stronę...
    chyba że na samej ośce występuje luz (tak jak to kiedyś występowało w 126p) w co nie wierzę u mnie wszystko było idealnie spasowane bez żadnych luzów, do tego przepustnica przy zamknięciu była szczelna jak "szklanka" a falowanie czasem się pojawiało...
    Ostatnio edytowane przez ziulek61 ; 23-06-2012 o 09:46

  3. #513
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Nastawnik musi miec zaprogramowany moment kiedy przepustnica jest zamnknieta,jest to potrzebne dla ECU mniej wiecej po to aby wiedzial kiedy hamuje silnikiem czy chocby bieg jalowy kiedy ma.Jezeli jest lewe powietrze w ukladzie to obroty zauwazylem nie chca zejsc na te 850 tylko stana na 1200 lub w tej okolicy i schodza po chwili.

  4. #514
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ziulek61
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    100-lica
    Auto
    Citroen C4GP 1.6hdi + Citroen C1 1.0B
    Postów
    291

    Domyślnie

    U mnie bywało podobnie i wnioskuję że może to być przepustnica...
    Obserwując temat co do przepustnicy z ciekawości rozgrzebałem swoją starą leżącą w szafie...
    Przepustnica niby czyszczona kilkakrotnie ale miałem pewne zastrzeżenia.
    A mianowicie, po zdemontowaniu nastawnika (krokowca) oraz ramienia do podłączania linki okazało się że oś przepustnicy strasznie zacinała.
    Niestety samej ośki nie mogłem zdemontować (stały śruby), wymyłem "wykąpałem" miejsca w których pracuje... Wszystko przesmarowałem, a przepustnica chodzi teraz bardzo ładnie, bez żadnych zacięć
    Złożyłem wszystko tak jak powinno być, przepustnica jest teraz niedomknięta (tak powinno być), dociskając ją palcem ładnie sprężynuje, zatem nastawnik nie powinien już "walczyć" z prawidłowym uchyleniem/ustawieniem jej...
    Myślę teraz ponownie założyć "starą" przepustnice i zobaczyć jakie będą rezultaty...

    P.S może się mylę, ale tak naprawdę nie sprawdzałem nigdy przy czyszczeniu czy ośka chodzi prawidłowo, zawsze czyściłem tylko przelot...

    Czy wy czyściliście lub może nawet wyjmowaliście całą oś czy czyściliście tak jak ja...?
    Ostatnio edytowane przez ziulek61 ; 23-06-2012 o 18:13

  5. #515
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    U siebie szedlem po calosci i mylem wszystko od oski po przelot i smarowalem.Zmienialem oring na silniczku i ustawialem.
    Ostanio studiowalem sobie broszure boscha na temat motronicow i wlasnie tam jest w prawdzie pobieznie ale sensownie wytluumaczona rola nastawnika w starszych i zmiana na EGAS w nowszym ukladzie co daje zarys iz poprawna praca przepustnicy i adaptacja silnika pod warunkiem sprawnej reszty daje w koncu efekt pozytywny-w teorii

  6. #516
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ziulek61
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    100-lica
    Auto
    Citroen C4GP 1.6hdi + Citroen C1 1.0B
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek2116 Zobacz post
    Nastawnik musi miec zaprogramowany moment kiedy przepustnica jest zamnknieta,jest to potrzebne dla ECU mniej wiecej po to aby wiedzial kiedy hamuje silnikiem czy chocby bieg jalowy kiedy ma.Jezeli jest lewe powietrze w ukladzie to obroty zauwazylem nie chca zejsc na te 850 tylko stana na 1200 lub w tej okolicy i schodza po chwili.
    A skąd te lewe powietrze miało by być zasysane...?
    Z tego co się orientuje to każdy zaczynał od doszczelnienia układu dolotowego?

    P.S u mnie występowało zatrzymanie na 1100-1000 obr. potem opadała na 840 obr. ale problem sam się ustabilizował...

  7. #517
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar J0k3R
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8 TS '99 + LPG
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek2116 Zobacz post
    Cale zamieszanie odnosi sie do modeli wyposazonych w przepustnice z linka,w modelach po 2001r jest stosowana przepustnica elektronicznie sterowana z elektronicznym pedalem gazu EGAS sie to nazywa i z tym nie ma wiekszego problemu
    Czyli mamy winowajcę całego zamieszania

    Cytat Napisał ziulek61 Zobacz post
    U mnie bywało podobnie i wnioskuję że może to być przepustnica...
    Obserwując temat co do przepustnicy z ciekawości rozgrzebałem swoją starą leżącą w szafie...
    Przepustnica niby czyszczona kilkakrotnie ale miałem pewne zastrzeżenia.
    A mianowicie, po zdemontowaniu nastawnika (krokowca) oraz ramienia do podłączania linki okazało się że oś przepustnicy strasznie zacinała.
    Niestety samej ośki nie mogłem zdemontować (stały śruby), wymyłem "wykąpałem" miejsca w których pracuje... Wszystko przesmarowałem, a przepustnica chodzi teraz bardzo ładnie, bez żadnych zacięć
    Złożyłem wszystko tak jak powinno być, przepustnica jest teraz niedomknięta (tak powinno być), dociskając ją palcem ładnie sprężynuje, zatem nastawnik nie powinien już "walczyć" z prawidłowym uchyleniem/ustawieniem jej...
    Myślę teraz ponownie założyć "starą" przepustnice i zobaczyć jakie będą rezultaty...

    P.S może się mylę, ale tak naprawdę nie sprawdzałem nigdy przy czyszczeniu czy ośka chodzi prawidłowo, zawsze czyściłem tylko przelot...

    Czy wy czyściliście lub może nawet wyjmowaliście całą oś czy czyściliście tak jak ja...?
    Każdy praktycznie tylko czyści, właśnie może trzeba też porządnie przesmarować, jak założysz starą przepustnice to daj znać jakie są efekty

  8. #518
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ziulek61
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    100-lica
    Auto
    Citroen C4GP 1.6hdi + Citroen C1 1.0B
    Postów
    291

    Domyślnie

    Nie wiem czy winowajce... to tylko przypuszczenia...

  9. #519
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Ja smarowałem na dwóch różnych przepustnicach, dwa różne silniki krokowe, w tym jeden rozbierany i czyszczony w środku. Od sprawdzania szczelności każdy chyba zaczynał.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

Podobne wątki

  1. Falowanie przy 2-2,5 tyś obrotów w 16v JTDm
    Utworzone przez cuoreventi w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 06:49
  2. [155] Falowanie obrotów przy odpalaniu.
    Utworzone przez jedrekDSK w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-11-2010, 12:26
  3. Falowanie obrotów przy włączonej klimatyzacji
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:07
  4. [146] gaśnie przy dojeżdzaniu do skrzyzowania, pali się kontrolka wtrusku
    Utworzone przez komar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-03-2009, 22:53
  5. [156] 1500 rpm przy toczeniu ?
    Utworzone przez Marcin_AR w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory