Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Zabezpieczenie podwozia przed zimą

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie Zabezpieczenie podwozia przed zimą

    Mam takie pytanie, jakich środków użyć do zabezpieczenia podwozia w AR 156, jak wiadomo kolega rudy lubi akurat podłogi w alfach, ja u siebie obejrzałem podłogę i jest ok ale w niektórych miejscach tam gdzie poodpadało fabryczne zabezpieczenie pojawia się kolega rudy na razie powierzchownie ale trzeba coś z tym zrobić w szczególności zaczął pojawiać się w okolicach tunelu środkowego tam gdzie idzie tłumik i gdzie nie ma fabrycznego zabezpieczenia, jakich środków użyć ? Wiem, że muszę tą rdzę zedrzeć ale co na nią położyć ? Myślałem na podkładem epoksydowym a później na to jakiś środek typu bitex. Będzie się to trzymało razem ? A i jeszcze jedno co byście polecili położyć na kielichy Mcpersonów od środka bo tam też zaczyna się trochę pojawiać szczególnie z tyłu.

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2910 Zobacz post
    Mam takie pytanie, jakich środków użyć do zabezpieczenia podwozia w AR 156, jak wiadomo kolega rudy lubi akurat podłogi w alfach, ja u siebie obejrzałem podłogę i jest ok ale w niektórych miejscach tam gdzie poodpadało fabryczne zabezpieczenie pojawia się kolega rudy na razie powierzchownie ale trzeba coś z tym zrobić w szczególności zaczął pojawiać się w okolicach tunelu środkowego tam gdzie idzie tłumik i gdzie nie ma fabrycznego zabezpieczenia, jakich środków użyć ? Wiem, że muszę tą rdzę zedrzeć ale co na nią położyć ? Myślałem na podkładem epoksydowym a później na to jakiś środek typu bitex. Będzie się to trzymało razem ? A i jeszcze jedno co byście polecili położyć na kielichy Mcpersonów od środka bo tam też zaczyna się trochę pojawiać szczególnie z tyłu.
    Teraz wszyscy zachwalają podkład epoksydowy.Jeśli dobrze oczyścisz nawet zwykły czerwony tlenkowy podkład da radę.Na podkład farba typu "jedynka"na to bitex a w na miejsca narażone na uderzenia kamieni "baranek"np Novola.Profile zamknięte oraz zakamarki podwozia preparatem "elaskon"jest bardzo dobry właśnie do starszych aut,zatrzymuje już istniejącą korozję.Sprawdzony od 20 lat przeze mnie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, ok w domu mam jeszcze prawie całą puszkę coriny czerwonej to pomaluje na rdzę, tylko jaką dokładnie mam położyć farbę na corine aby jej się trzymała i aby później trzymał się tej farby bitex lub inne elastyczne zabezpieczenie.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Podziubaj srubokretem bo rudy lubi sie ukryc ja go odnalazlem w podlodze a byl ladnie zamaskowany pod fabrycznym zabezpieczeniem podlogi lubi takze sie ukryc w podluznicy zaraz za amorem. Milej zabawy w "Gdzie jest Wallie?"
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    No jasne bez śrubokręta się nie obędzie Tylko kwestia jaką farbę położyć na czerwoną corinę aby się wszystko kupy trzymało.

Podobne wątki

  1. zabezpieczenie podwozia
    Utworzone przez Blackchart w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 23:42
  2. Zabezpieczenie tylnej klamki przed zimą w 156?
    Utworzone przez nelo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 20:45
  3. Zabezpieczenie antykorozyjne, podwozia, co i jak
    Utworzone przez wheelerwasp02 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 00:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory