Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 98

Temat: Domykanie Szyb - przestało działać

  1. #51
    Użytkownik Embrion Avatar milan
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    alfa romeo GT 1.9 JTD 150 km 2006r.
    Postów
    3

    Domyślnie

    witam koledzy mam pytanie na jaką odleglość powinny odsuwać sie szyby w gt bo ja jak programuje na zamknietych drzwiach schodza mi tylko na może na 2 mm,ale jak na otwartych to zejda na 2cm i wtedy zamnkne normalnie ale po chwili znowu 2mm i tak caly czas może ktos wie o co tu chodzi

  2. #52
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maciey
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Czaniec
    Auto
    BYŁA: Alfa GT Q2 1.9 JTDm 2008 177KM 372Nm, jest RCZ
    Postów
    235

    Domyślnie

    Szyby w GT to jedna wielka zagadka, co egzemplarz to inaczej dzialają. Ja już nie próbuję zrozumieć ich zasady działania.

  3. #53
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    A to w sumie, może i tak.

    Wcześniej tak nie było. Można było na chwilę otworzyć drzwi i zamknąć, i nie zamykała szyby. To było wygodne.

    Ale wcześniej też można było zaprogramować szyby, a teraz zaraz się rozprogamowują, ale teraz mam problemy z błędami, więc dlatego pytałam, bo songokudj miał wcześniej błędy, a teraz ich nie ma.

  4. #54
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    sprawdz aku, jego sprawnosc ma duze znaczenie jesli chodzi o szyby.


    pzd.

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Co do szybek to ja w swojej GT odkryłem kilka ciekawostek:
    1) Pierwsza musi być dobry aku jak ledwo zipie to szyby wariują.
    2) Jak się odepnie AKU na dłużej tak żeby szybki straciły pamięć, to potem po pierwszym zaprogramowaniu chodzą tak że po trzaśnięciu drzwiami same się zamykają - dziwna sprawa wykłucałem się z ludźmi ale tak mam i akurat mi to pasuje -może to błąd może bład zaprogramowania ale akurat taka opcja mi pasi bo jak wysiadam to nie musze pamietać o szybach (owaszem mogę je zamknąć też z kluczyka)
    3) Jak się programuje to za pierwszym razem szybka do góry idzie skokowo - to podobno normalne
    4) Szybki po otwarciu opuszczają się o ok 5 mm, - ważne żeby je zaprogramować
    5) Co do problemu kolegi to też tak miałem że na otwartych się uchylały tzn jak miałem otwartą szybę powiedzmy do połowy to jak otworzyłem drzwi uchylała się jeszcze o jakiś 1 cm. Po zaprogramowaniu jak owtieram drzwi szyby się nie uchylają wogole.
    Spróbuj zresetować je i zaprogramować od nowa, reset albo przez adpięcie na dłużej aku, ale to średnio działa (u mnie nie zawsze) albo przez przytrzymanie długo guzika na zamknięcie szyby chyba 30 sek. Sprawdź w instrukcji obsługi tam jest to opisane. I zaprogramuj raz jeszcze

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar bologt
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Odgrzewam.... Z tego co przeczytałem w tym i innym temacie, sprawa szyb to taki temat rzeka U mnie niestety też pojawił się problem z ich działaniem i nie wiem za bardzo jak to ugryźść... Co się dzieje ? Otóże problem dotyczy tylko drzwi od strony pasażera ( strona kierowcy jest ok ), objawy:
    1. Szyba lubi sie nie dosunac po zamknieciu drzwi ( domykam z pilota)
    2. Szyba nie da sie sterowac z panelu kierowcy
    3. Szyba na trasie lubiała sie sama całkowicie odsunac i przez chwile nie reagowała w ogole
    4. Szyba ogolnie dziala totalnie nieprzewidywalnie z poziomu panelu pasażera ( np obecnie działanie przycisku zaprogramowane jest odwrotnie )

    Zaczynam rozgladac sie za jakims ogarnietym elektrykiem, bo niestety sam nie jestem w stanie tego rozwiązac. Akumulator wydaje sie byc ok, szyby programowałem wg zalecen instrukcji. Czy ktoś ewentualnie ma jakiś pomysł ? Z góry dziękuje za info

  7. #57
    Użytkownik Ogier Avatar Aleks_K
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Skoro juz temat o szybach to zadam pytanie dot troche czegos innego, a mianowicie to u mnie w GT moge za jednym " pociagnieciem " zamknac szybe u pasazera jak i otwierać i zamykać szyby z kluczyka natomiast kolega w 147 zeby zamknac szybe pasazera musi przytrzymac przycisk a z kluczyka moze jedynie otworzyc szyby. Myślę że jest to coś w rodzaju blokady żeby nie przytrzasnąć pasazerowi palców, wiecie moze czy jest jakas mozliwosc pozbycia się tej blokady, o ile to faktycznie jest to ?

  8. #58
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar misia
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    GT 1.9 150 kM 2004 156 2.4 136 kM była.
    Postów
    385

    Domyślnie

    Ja mam w GT przetartą gdzieś wiązkę w drzwiach, więc u mnie szyby to w ogóle jedna wielka magia. Albo nie domyka się lewa, albo prawa, albo obie. W dodatku mam do wymiany panel sterowania szybami, więc nie da się ich domknąć ani z panelu, ani z pilota. Ostatnio szyba od strony kierowcy opuściła się do ponad połowy i nie dało się jej zamknąć. Podmiana panelu ze 147 nic nie dała, bo działały tylko lusterka i bagażnik. A teraz najlepsze - przy próbie zamknięcia samochodu okazało się, że nie działa centralny, za to szyba się sama podniosła! do końca. No a centralny się "sam naprawił" pół godziny później. Całkowity brak logiki
    "Jeśli widzisz coś w swoim umyśle, to wkrótce będziesz miał to w ręku. Jeśli potrafisz myśleć o tym, czego chcesz i uczynisz z tego dominującą myśl, to sprawisz, że pojawi się to w twoim życiu."

  9. #59
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    uklad elektryczny w Alfie to prawdziwe spagetti, i tak tez dziala.

    pzd.

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Nowy
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    39

    Domyślnie

    Witam!
    A u mnie w ogóle nie działa szyba kierowcy z panelu kierowcy i z kluczyka. Szyba pasażera domyka się, zamyka i otwiera z panelu i pilota. Co dziwne, szyba kierowcy czasem się domyka automatycznie po zamknięciu drzwi i uchyla po otwarciu. Czyli to chyba nie silniczek. Bezpieczniki sprawdzone. Ktoś podpowie co posprawdzać?

Podobne wątki

  1. Próba podłączenia DSP - przestało działać radio
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 22:35
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 18:34
  3. [166]LPI Vialle nagle przestało działać
    Utworzone przez Duderson w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 00:11
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 17:33
  5. LPG działało i przestało działać
    Utworzone przez Rafcio w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 11:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory