Strona 10 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 152

Temat: Osłona pod silnik

  1. #91
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,290

    Domyślnie

    [MENTION=67242]ciusiek[/MENTION] - musisz bardzo starannie wykonać "izolację" osłony i karoserii (gumowe podkładki), u mnie wystrzeliły napinacze pasów.

  2. #92
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    Alfa romeo 159 SW 2,4 JTDM Q4 226 KM 480 Nm
    Postów
    44

    Domyślnie

    Marek 156/159sw mógłyś doprecyzować co masz na myśli mówiąc o izolacji osłony i związku z wystrzeleniem napinaczy pasów bo nie bardzo łąpie. Wiem że zakupioną osłonę można kupić w wersji z podgumowaniem od strony silnika ale po rozmowie z producentem zrezygnowałem bo nie widziałem żadnego sensu co zresztą potwierdził sam producent ( opcja ta została wprowadzona bo jakiś wcześniejszy klient upierał się na taką opcję tłumacząc tym że będzie to stanowiło lepsze wytłumienie rezonansu jaki powstaje choć szczerze mi się podoba odgłos pracy silnika z zamontowaną osłoną jak wyżej nabrał on jeszcze bardziej wyrazistego dzwięku )

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Chodzi o to że płyta aluminiowa może tak wpaść w rezonans czy też przy uderzeniu o nierówną powierzchnię skutkując sygnałem dla czujnika uderzeniowego. Efekt koledze wybuchły pasy pirotechniczne. Jak dla mnie zbyt duże ryzyko bo zamiast pasów mogą wystrzelic airbag. Ale mnie nie musisz słuchać ja się kieruje tylko logiką i wpisem kolegi

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #94
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,290

    Domyślnie

    Opisywałem sprawę wcześniej ku przestrodze. Otóż ja zainstalowałem aluminiową osłonę silnika, kupioną w "alfa shop", wszystko było OK do czasu kiedy otarłem osłoną o koleinę. Drgania spowodowały odpalenie napinaczy pasów (ciekawe doświadczenie).
    Po tym zdarzeniu dość długo specjaliści dochodzili jak to było możliwe (zadziałały napinacze a poduszki nie). Okazało się, iż czujnik uruchamiający napinacze zadziałał prawidłowo "odczytując" częstotliwość giętej blachy a czujniki poduszek nie miały żadnego sygnału. Aby uniknąć podobnej sytuacji specjaliści zalecili używanie fabrycznej osłony lub nie biorąc odpowiedzialności "odizolowanie" osłony od elementów karoserii gumowymi podkładkami (przekładkami) tak aby osłona nie miała bezpośredniej styczności z elementami nadwozia. To "odizolowanie" pomogło i się sprawdziło, gdyż innym razem zaczepiłem o wystający kamień i mimo podobnego dźwięku i śladów otarcia nic nie zadziałało.

  5. #95
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Tak sprostuję:
    - centralka airbag ma 2 programy odpalania zabezpieczeń: 1. tylko napinacze, 2. napinacze i poduszki. Programy są dostosowane do typu kolizji. I to twarde uderzenie osłoną było wystarczające na interwencję 1 programu

    Po za tym osłona ma zastosowanie przeciw syfowi z drogi czy wody. A nie przeciw przeszkody urywające miski.

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #96
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    Alfa romeo 159 SW 2,4 JTDM Q4 226 KM 480 Nm
    Postów
    44

    Domyślnie

    jaboleq napewno masz racjo co do podstawowej funkcji osłony silnika ale moja alfa została poddana modyfikacjom przez poprzedniego właściciela co skutkowało jej obniżeniem ( w niemczech może to nie mieć znaczenia zważywszy na jakość dróg ) w przypadku naszych dróg których stan jest niekoniecznie na europejskim poziomie założyłem że osłona będzie pełnić również funkcję zabezpieczającą takie elementy jak np plecionka tłumika która w moim przypadku i tak już została lekko ruszona. Nie chodzi mi o to aby robić z mojego samochodu pług do odgarniania śniegu ale o to by byle kamol nie urwał mi plecionki. Dziwi mnie jedynie że uderzenie kamienia w podłogę ( dół samochodu ) wyzwolił napinacze w pasach myślałem że czujki umieszczone są z przodu samochodu boku i uderzenie w te miejsca powoduję odpalenia z czujnika.

    - - - Updated - - -

    tak mógłbym zamontować oryginalną plastikową osłonę ale troche by bolało w przypadku gdyby powyższy kamol uszkodził świeżo założoną osłonę za jedyna 260 zł i to używka na allegro.

  7. #97
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Ten kamień musiał być naprawdę duży i wtedy przy uszkodzeniu trzeba sprawę zgłosić. W normalnym kraju bez problemu oddzyskasz kasę tylko w PL jest wszystko pod górkę.

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm (150 KM)
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Ten kamień musiał być naprawdę duży i wtedy przy uszkodzeniu trzeba sprawę zgłosić. W normalnym kraju bez problemu oddzyskasz kasę tylko w PL jest wszystko pod górkę.
    Ha, już widzę jak ZDiT wypłaca odszkodowanie.
    Pierwsze co to by się wykręcili, że powodem było zamontowanie niefabrycznej osłony a zaraz po tym, że nadmierna prędkość.

  9. #99
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Jak będziesz miał przywalić to czy to będzie aluminium czy plastik to efekt będzie ten sam. Na forum jeżdżą że sportowym zawieszeniem na niskim profilu i takich cudawianek nie montują. Dla twojego bezpieczeństwa i innych nie montuj tego masz na to żywy przykład.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  10. #100
    Użytkownik Świeżak Avatar Maniak92
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v, Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Witam,
    Doradzcie mi kupilem alfe rok temu ktora nie miala oslony pod silnikiem. Poza ochrona silnika, wycisza ona w jakims stopniu ten niesamowity klekot JTDm ktory slychac baardzo z zewnatrz ? ( w srodku nie mam zastrzezen ) chcialbym takowa oslone zakupic. Polecacie cos ?

Podobne wątki

  1. [GTV] Osłona pod silnik
    Utworzone przez criss2007 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-11-2018, 15:36
  2. [155] Płyta pod silnik/osłona silnika/osłona podłogi
    Utworzone przez dejv667 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 11:13
  3. [159] osłona pod silnik
    Utworzone przez macaga w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 09:53
  4. Osłona pod silnik 156 jtd
    Utworzone przez alfagawrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 21:11
  5. [156] [2.4 JTD] Osłona pod silnik
    Utworzone przez goofy2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-03-2008, 08:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory