Strona 10 z 39 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 382

Temat: Mocniejsze hamulce do 156v6

  1. #91
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    to są zaciski od 166.
    tutaj są tak samo duże obydwa tłoczki.
    Przy odwróconych możesz mieć problemy z odpowietrzaniem i tak samo z zapowietrzaniem się układu.
    Zaciski od 166 mają rozną średnice tloczkow

  2. #92
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbkobziak Zobacz post
    Sprawa wygląda mniej więcej tak. Hamulce pierwsze zdjęcie, prześwit zdjęcie drugie i trzecie. Zaciski robił mi kolega pavel20VTurbo http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20251598, którego polecam oczywiście. Bardzo fajnie się można dogadać i wszystko elegancko pasuje, jak ulał. Może zrobić hamulce pod praktyczne każdą tarczę, zaciski. Ma szeroki wybór zacisków więc można i nawet 360mm tarcze zrobić
    Spierd....ne adaptery, widać źle ustawienie zacisku względem osi tarczy hamulcowej i o tarczę drą "kołki" oporowe trzymające w zacisku klocek ...
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #93
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    jak mi paweł dorobił adaptery miałem taki sam problem o którym pisze Grzegorz.
    Pan Paweł PROFESJONALISTA mierzył i projektował adapter na zuzytych klockach.
    Koniec końców sam sobie poradziłem a na odpowiednie adaptery czekałem ponad 2 miesiące i słyszałem głupie wymówki, że torkaka popsuta, że paczką wróciła itd. Śmiech na sali Panowie. Więc nie polecam.

  4. #94
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jbkobziak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rząśnik
    Auto
    AR 156 2.4 JTD CF2 136KM Cosmo Blue
    Postów
    276

    Domyślnie

    Mi akurat nic nie drze o żaden kołek, ani po jednej ani po drugiej stronie. Zaciski zmienię, żeby odpowietrzniki były do góry. Cóż mogę powiedzieć? Dla mnie te adaptery są dobre. Samochód hamuje lepiej. Nie uważam, że nie macie racji. Skoro takie są opinie o Pawle ja nikogo zmuszał nie będę. Dobrze, że nie wiedział o tym wcześniej Na prawdę, żeby nie było, że coś komuś na siłę wmawiam. Profitów ze sprzedaży nie mam Sprawdzę jeszcze raz wszystko dokładnie. GrzesiekK. Mógłbyś napisać jak prawidłowo ten adapter powinien wyglądać i jak te adaptery ewentualnie można poprawić? Pewnie zrobić nowe

    Być może macie błędne wrażenie. Przez to, że stare klocki się zeszkliły i nie hamowały zniszczyły trochę tarczę. Pewnie chodzi o takie jakby mniejsze kółko innego koloru niż tarcza. Zaraz nad pierwszymi otworami. To zrobiły stare klocki Te bolce, które są w zacisku, żeby klocki nie wypadały nie dotykają tarczy. Mają chyba z 10 mm luzu po dwóch stornach. To zdjęcie zrobiłem od razu po tym, jak założyłem adapter i zacisk. W ogóle nie jeździły jeszcze te zaciski, bo dystans był mi potrzebny. Także o to się nie martwcie
    Ostatnio edytowane przez jbkobziak ; 16-08-2012 o 12:18

  5. #95
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    musiałbyś zobaczyć czy wewnątrz masz większą odległość od tarczy do kołka.
    tu nie chodzi o bolce które zabezpieczają, żeby klocek nie wypadł, tylko o takie ograniczniki jakby nie wiem jak to nazwac.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0158.jpg
Wyświetleń:	1858
Rozmiar:	110.2 KB
ID:	65820
    tutaj widać 2 takie kołki w górnej częsci zacisku.

  6. #96
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    A ja mam inne pytanie:
    Od której strony przykręca się adapter? Od strony piasty, jak seryjne zaciski?

  7. #97
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jbkobziak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rząśnik
    Auto
    AR 156 2.4 JTD CF2 136KM Cosmo Blue
    Postów
    276

    Domyślnie

    Tak dokładnie o te wystające bolce mi chodziło Nic mi nie obciera. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Tarcza już nie jest różnokolorowa tylko jednolicie kolorowa. Wszystko mi jak najbardziej pasuje. Te bolce mają luz, także dla mnie wszystko jest w porządku.

    Co do adaptera. Ja mam zamocowany tak jak były zamontowane stare zaciski, ale mnie się nie słuchaj, bo ja mam wszystko źle odwrotnie na opak

  8. #98
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    adaptery przykreca sie od strony piasty,
    miedzy bolcem podpory klocka a tarcza nigdy nie bedzie 10mm luzu, najwyzej 1,5mm


    pzd.

  9. #99
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jbkobziak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rząśnik
    Auto
    AR 156 2.4 JTD CF2 136KM Cosmo Blue
    Postów
    276

    Domyślnie

    Przecinek się nie włączył. Miało być mm luzu nie cm Już mi tak nie wynajdujcie tych błędów, bo się w końcu okaże, że mój samochód się nie nadaje Oczywiście za rady bardzo serdecznie dziękuje wszystkim

  10. #100
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    odczuwasz dużą różnice z sile hamowania ?
    moim skromnym zdaniem gra nie warta świeczki bo powierzchnia tarcia nie wiele się zmieniła..
    no i klocki pewnie w fajnych cenach ?
    Powierzchnia tarcia nie ma znaczenia jeśli chodzi o siłę hamowania.
    Liczy się siła z jaką działają tłoczki na tarczę.
    Natomiast mniejsza tarcza będzie się zdecydowanie bardziej/szybciej grzała...

Podobne wątki

  1. [159] Mocniejsze sprzęgło
    Utworzone przez PAKA w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 08:53
  2. Dolot do 156v6
    Utworzone przez SEJBR w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 23:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory