Strona 10 z 25 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 243

Temat: metaliczny szum podczas jazdy (skrzynia biegów, klima)

  1. #91
    Użytkownik Świeżak Avatar Romek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    Wyjęcie skrzyni z auta ,naprawa i 5 łożysk -2150 zł.

  2. #92
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Romek Zobacz post
    Wyjęcie skrzyni z auta ,naprawa i 5 łożysk -2150 zł.
    Naprawiałeś we Wrocławiu? W jakim warsztacie?

  3. #93
    Użytkownik Świeżak Avatar Romek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    Tak we Wrocławiu,ul.Rakowa 40a.

  4. #94
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Romek Zobacz post
    Dzisiaj odebrałem samochód po naprawie skrzyni biegów, problemem był szum skrzyni na każdym biegu,niezależnie od tego czy był wrzucony bieg czy auto toczyło się na luzie. Wymienionych zostało 5 łożysk i jest cisza.
    Które dokładnie łożyska zostały wymienione? U mnie od zawsze jest ten sam problem - szumi niezależnie od biegu i pozycji pedału sprzęgła. Choć ostatnio podczas większych mrozów, zanim auto przejedzie powiedzmy 3km, zaczęło być słychać dodatkowy szum tylko na 3 i 4 biegu. Ciekaw jestem co jeszcze zatem by doszło do roboty.

  5. #95
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Które dokładnie łożyska zostały wymienione? U mnie od zawsze jest ten sam problem - szumi niezależnie od biegu i pozycji pedału sprzęgła. Choć ostatnio podczas większych mrozów, zanim auto przejedzie powiedzmy 3km, zaczęło być słychać dodatkowy szum tylko na 3 i 4 biegu. Ciekaw jestem co jeszcze zatem by doszło do roboty.
    No to jeśli szumi niezależnie od pozycji pedału sprzęgła - to albo masz któreś łożysko w kole zużyte, albo mechanizm różnicowy szumi. Mechanizm wymienia się razem ze skrzynią - więc tutaj sugerowałbym od razu wymianę skrzyni na jakąś dobrą używkę i tyle.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #96
    Użytkownik Świeżak Avatar Romek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    W moim aucie w czasie mrożnych dni szum był głośniejszy. Długo zastanawiałem się czy to naprawiać,ale w styczniu zaczęło szumieć bardzo głośno i musiałem coś z tym zrobić.Z tego co wiem wymieniono mi 5 skrajnych łożysk ,Łożyska dyferencjału były ok. Teraz żałuję,że nie zrobiłem tego wcześniej tylko się męczyłem. Myślę, że jak oddasz samochód do odpowiedniego serwisu to zrobią to bez problemu,ale bez rozebrania skrzyni nikt ci nic nie powie na 100 procent. Mi szumiało niezależnie od pozycji pedału sprzęgła.
    Ostatnio edytowane przez Romek ; 24-01-2013 o 11:26

  7. #97
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    No to jeśli szumi niezależnie od pozycji pedału sprzęgła - to albo masz któreś łożysko w kole zużyte, albo mechanizm różnicowy szumi. Mechanizm wymienia się razem ze skrzynią - więc tutaj sugerowałbym od razu wymianę skrzyni na jakąś dobrą używkę i tyle.
    Łatwo powiedzieć, tylko skoro problem w tych skrzyniach jest dość powszechny, to znaleść dobrą używkę to będzie loteria.
    Z drugiej strony przez 55tys km jakie przejechałem swoją Alfą, szum się nie zwiększył. Puszczenie radia eliminuje problem. Jedyna rzecz to ten dodatkowy szum przy zimnej skrzyni który dopiero tej zimy zaobserwowałem, ale to tylko jak jest poniżej -5st C i to tylko przez parę minut. Poobserwuję czy to się jakoś bardziej rozwija.

    Gdybym jednak kiedyś szukał skrzyni, to od których wersji silnikowych pasuje? Są jakieś różnice czy jest z wersji po lifcie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Romek Zobacz post
    W moim aucie w czasie mrożnych dni szum był głośniejszy. Długo zastanawiałem się czy to naprawiać,ale w styczniu zaczęło szumieć bardzo głośno i musiałem coś z tym zrobić.Z tego co wiem wymieniono mi 5 skrajnych łożysk ,Łożyska dyferencjału były ok. Teraz żałuję,że nie zrobiłem tego wcześniej tylko się męczyłem. Myślę, że jak oddasz samochód do odpowiedniego serwisu to zrobią to bez problemu,ale bez rozebrania skrzyni nikt ci nic nie powie na 100 procent. Mi szumiało niezależnie od pozycji pedału sprzęgła.
    Jak robiłem ze sprzęgłem rok temu, mogłem poprosić o wyjęcie skrzyni i jej diagnostykę. Teraz specjalnie się za to zabierać to trochę zaś gruba robota. Dzięki w każdym razie za informacje.

  8. #98
    Użytkownik Świeżak Avatar Romek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    Z pewnością to gruba robota,także zastanawiałem się nad używaną skrzynią,ale jak się okazało wymiana łożysk wyszła taniej,łatwo mogę sobie wyobrazić sytuację w której skrzyni nie opłaca się naprawiać, tylko kupić używkę.Nikt nie zagwarantuje,że używka nie będzie miała za chwilę problemów z łożyskami, nie jest też pewne, że moja skrzynia po wymianie łożysk za kilkadziesiąt tys. km nie będzie miała tego samego problemu. Prócz hałasu do skrzyni nie miałem zastrzeżeń a wszystko co o tych skrzyniach przeczytałem nic mi nie pomogło,może tylko to, że dowiedziałem o problemach z łożyskami w tych skrzyniach.
    Ostatnio edytowane przez Romek ; 24-01-2013 o 20:04

  9. #99
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Jak na tle opisywanych problemów wygląda skrzynia 6-biegów przy 1.9 JTDm 120KM? (w eperze jako M88, przy 150KM jest M92)

    Obecnie biję się między 1.9JTDm 120KM manual (+chips na 150) vs 1.9 JTDm Q-tronic (nie chce felernej 6-biegowej skrzynii GMa..)
    Ostatnio edytowane przez cra3y ; 18-02-2013 o 23:03
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  10. #100
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Co? W 8V jak i 16V jest M32.

Podobne wątki

  1. [156] szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 22:02
  2. Szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:46
  3. [166] 2.5 v6 CF2 Skrzynia biegów - metaliczny szum
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 11:50
  4. [159] Huk / szum podczas jazdy 70 - 120 km/h
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 21:12
  5. Szum podczas jazdy
    Utworzone przez dawidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory