Strona 10 z 137 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #91
    Korczu
    Gość

    Domyślnie Re: HID

    Cytat Napisał b.pawelek
    pojawią się u mnie w połowie przyszłego miesiąca
    A na czym polega ta regulacja na stacji i czy jest droga???
    spryskiwaczy nie montuje, alfa 166 tęz ich nie miała i żyje.
    Pozdrawiam
    wyregulowanie swiateł kosztuje 20 zł w zasadzie robi sie to tylko po to aby miec pewnosc ze swiatła sa dobrze ustawione.

    ja podjechalem tylko na sprawdzenie ustawienia swiatlem,bo okazały sie byc dobrze ustawione.u ciebie moze byc podobnie,to nie jest problem.

  2. #92
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Proponuję wziąść parę tirów i wystawić na Allegro. :mrgreen:

  3. #93
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Jestem ciekaw jak sprawa tych ksenonów bedzie wyglądac za np 6m-cy, policja moze i sie wezmie za to a moze stacje diagnostyczne.
    Ja wyznaje zasade ze jesli montowac cos to tylko sprawdzone i legalne, mozna kupić do 156,147,166 oryginalne lampy z ksenonami, mają atesty i sa bezpieczne zarówno dla posiadacza jak i innych uzytkowników ruchu, nie lepiej kupić cos co jest zaprojektowane dla danego auta?
    Wg mnie kupowanie czegos takiego to strata forsy, szkoda ze eksperymentujecie na własnej skórze.

  4. #94
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156
    mozna kupić do 156,147,166 oryginalne lampy z ksenonami, mają atesty i sa bezpieczne zarówno dla posiadacza jak i innych uzytkowników ruchu, nie lepiej kupić cos co jest zaprojektowane dla danego auta?
    Próbowałem przerobić ten temat w 166 - sprawa nie jest prosta, bo trzeba by to przekładać z czujnikami co jak wiadomo wiąże się elektroniką itp. Przełożenie samych oryginalnych reflektorów ksenonowych jest o tyle problematyczne, że niezbyt da się je podłączyć do ręcznej regulacji położenia. Efekt jest taki, że w ogóle nie będziemy mieli na to wpływu, np. kiedy załadujemy bagażnik. Faktycznie, teraz żałuję, że nie poszukałem dłużej 166 z fabrycznymi ksenonami, ale nie przypuszczałem, że na H7 jest aż tak tragicznie w tym modelu. Następna będzie 166 po liftingu z biksenonami :mrgreen:

  5. #95
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    te o których piszesz są dla mnie po prostu zbyt drogie, to oślepianie kierowców własnie mnie na poczatku zrażało. ale kilku kolegów napisało że nie ma takiej możliwości.
    Pozdrawiam

  6. #96
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Nie popadajmy w skrajności. Radzę najpierw samemu się przekonać jak świecą Założę się, że nikt z krytykujących nie zauważy nawet czy mam w 166 oryginalne ksenony czy tandetny tzw. zestaw HID. No i przypominam - warto pojechać od czasu do czasu na kontrolę położenia światełek, zanim się zacznie zwracać uwagę innym - to taka uwaga do wszystkich :wink:
    P.S. Krytykom chińskiej tandety radzę obejrzeć się w koło siebie, bo potem mogą doznać szoku odkrywając na swoich "oryginalnych" fabrycznych podzespołach napis "made in china" :mrgreen:

  7. #97
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    trochę się rozejrzałem zaraz po zakupie GT i wywaliłem tandetne głośniki fabryczne - rzeczywiście made in china by audiovox - grały z jakością słuchawki telefonicznej telefonu z tarczą z najlepszych lat PRLu...
    No widzisz, wszędzie tych chińczyków wcisną
    o położenie moich światełek nie musisz się martwić - 2X miałem prawdziwy przegląd techniczny bez flaszki :wink:
    No i o to chodzi. Nie każdy mi uwierzy, ale też jeżdżę na przeglądy po prostu tam gdzie nie ma kolejki. Kilka dni temu po założeniu HID byłem na ustawieniu światełek (mimo, że mi je sprawdzano przy pierwszym badaniu technicznym w Polsce) no i efekt był taki, że diagnosta (wcale nie wyglądał na takiego co nie czyta i nie używa kompa) stwierdził, że ustawienia są ok
    Jeśli chodzi o testy nowego źródła światła w 166:
    1. porównałem te zamontowane w 166 z seryjnymi w Fordzie Mondeo najpierw stawiając auta obok siebie, a potem zamieniając sie z tatą jechałem przed nim obserwując jak świecą te w Fordzie i jadąc Fordem obserwowałem te w Alfie.
    Z obserwacji wynika, że M ondek ma mimo wszystko lepszy zasięg (pewnie z powodu nowszej konstrukcji reflektorów), oświetlenie pobocza i oślepianie na tym samym poziomie.
    2. trasa Szczecin - Warszawa - Szczecin godziny wieczorne i nocne, pogoda zmienna, przelotne opady deszczu. Reflektory ustawione na 0. Nie miałem sygnałów od innych użytkowników, że oślepiam (skąd wiem ? zazwyczaj sam sygnalizuję długimi takim delikwentom bo nie wiem dokładnie na jakich światłach jadą, zresztą sam kiedyś miałem jedno światełko źle ustawione i przez całą trasę się zastanawiałem co mi tak często długimi migają)
    Mimo wszystko, poszukam układu czyszczącego reflektory do 166 tak dla spokojnego sumienia, bo przecież mógłbym zamontować atrapy spryskiwaczy (i o takich przypadkach czytałem). Natomiast następne auto będzie już z seryjnymi ksenonami, choć słyszałem, że np te fabryczne w 166 przed liftingiem świecą tak sobie w porównaniu z innymi autami (czyli zapewne tak jak teraz u mnie)

    P.S. Ważne info dla tych, którzy chcą przerabiać zestawami HID. Tak się składa, że chyba we wszystkich jest zastosowany palnik typu D2S czyli przeznaczony do lamp z soczewkami. Do aut z reflektorami na odbłyśnikach powinien być zastosowany palnik D2R (taki jak się stosuje przy fabrycznych ksenonach na odbłyśnikach) Podejrzewam, że to jest powód znacznego oślepiania i gorszej wydajności tych zestawów w takich reflektorach. Zwróćcie na to uwagę przy ewentualnym zakupie !!!
    Tutaj trochę teorii, która wyjaśni dlaczego reflektory soczewkowe nadają się do takich zestawów, bez ryzyka oślepiania innych: http://www.autokacik.pl/motokacik/Majcher.pdf

  8. #98
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156
    Jestem ciekaw jak sprawa tych ksenonów bedzie wyglądac za np 6m-cy,.
    witaj Pawle mam nadzieje ze sie spotkamy na spocie w przyszlym tygodniu i sam sie przekonasz ze to nie strata forsy.znam gosci ktorzy maja takie hidy juz 4 lata i swieca bez problemu tak samo jak na poczatku.Bo niby dlaczego mialby swiecic inaczej?? w tych zestawach sa zastosowane takie same zarniki jak w lampach xenonowychy oryginalnych.pozdrawiam

  9. #99
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    wlasciwie juz swoja opinie wyrazalem wieolokrotnie na temat przerobek swiatel. ale zastanawiam sie co w razie wypadku jak auto trafi do rzeczoznawcy- bieglego. >?

  10. #100
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    zastanawiam sie co w razie wypadku jak auto trafi do rzeczoznawcy- bieglego. >?
    a co z samochodami po tzw tuningu?? przeciez tez czesto maja zderzaki wystajace poza obryz oryginalny pojazdu??i co wtedy??to jest demagogia tak jak kiedys bylo gadanie na temat przyciemniania szyb.

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory