Strona 102 z 137 PierwszyPierwszy ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,011 do 1,020 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #1011
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Loko. żarówka emituje 1500lm. Tych 500 więcej prawie nie zauważysz. A HID ma 3000lm. Przy czym barwa światła nie ma nic wspólnego z natężeniem światła (lm). Tak więc hid czy led o emisji 2000lm jest psu na budę. Zmniejsza pobór energii ale jest prawie na tym poziomie co żarówka. Nieco wyższym ale szału nie robi. Dlatego nie musisz mieć wtedy sprysków i poziomowania.

    Odnośnie legalności i co komu się "udaje" to nie ma co dyskutować. WIadomo, bywa różnie w różnych stronach. I jak najbardziej się zgadzam ze sformuowaniem.


    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    proste chcesz zakładasz nie to nie i już
    Ale nie o legalności tu mowa. Tylko o tym w czym te ledy są lepsze od HID`a. Ja osobiście bym nie kupował tego mając HID.

  2. #1012
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    A tak w ogóle to te ledy na allegro kosztują 380zł a na alieexpress.com tylko 70-80$ (210-240zł) i wysyłka gratis - tyle że trzeba z miesiąc poczekać na paczkę.
    Cóż co do samej idei to się nie za bardzo wypowiem bo nie mam tych ledów w ręku żeby przetestować - ale żeby to świeciło po ludzku, znając budowę odbłyśnika, to te żarówki led h7 musiałyby mieć źródła światła świecące na boki, o szerokości wiązki blisko 180stopni. Jeśli świeci góra-dół to trochę kiszka. (dotyczy to również odbłyśników stosowanych przy soczewkach - na pewno od punto)

    Jakbym się mylił to niech mnie ktoś poprawi oczywiście...
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  3. #1013
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sebek9
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    AR 145 1.4 TS
    Postów
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    A to niby dlaczego? wiesz po co są spryski i poziomowanie? Bo źródło światła powyżej 1500lm tego wymaga. Więc te ledy też



    Za niebieskie dowód zabierają od razu przy pierwszym mijającym radiowozie za 5000K co jest barwą białą z poświatą "błękitu" zatrzyma Cię średnio co 10 kontrola i też zabiorą dowód
    A jak już Cię zatrzymują (nie wiem czy tego doświadczyłeś) to nie pytają się grzecznie tylko każą podnieść maskę i wyciągają tą Twoją żarówkę tak więc Twój plan runą na wstępie

    Jeżeli chodzi o źródło światła i lokalizację żarnika to poczytaj testy żarówek zobacz jak często jest mowa o złej lokalizacji żarnika (przesunięcia rzędu milimetra). CO od razu ma wpływ na zniekształcenie wiązki. Tak więc czy to zwykła lampa czy soczewka to nie lampion albo znicz

    Kolego loco, jak się nie obrócisz to dupa jest z tyłu. Pamiętaj o tym
    Wydaje mi się że te ledy mają tylko jedną zaletę, mniejszy pobór mocy. Reszta to wady nawet w stosunku do hidów.
    To z życia wzięte czy po prostu sam boisz się o zabranie dowodu i ciśniesz każdego kto jeździ na HID'ach ??
    Bo ja jeżdżę na nich 9 miesięcy i na 3 kontrole nikt się nie doczepił. Mam 6k czyli niebieskie i minęło mnie kilkaset radiowozów i nie zabrali mi dowodu, coś tu chyba nie halo kolego.

  4. #1014
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    A ja miałem raz i mi zabrali jeździłem z dwa lata na nich. Przy aucie z soczewkami i spryskami. Za stary jestem na to żeby się jak łepek tłumaczyć przed policjantem.
    I na prawdę ludzie nie pojmujecie że jeżdżenie nie przyłapanym wcale nie legalizuje rozwiązania. Na hasło hid jest niezgodny z prawem słyszę same idiotyzmy w stylu "ja tyle jeżdżę i mnie nie złapali". I co z tego? Jakiś lepszy się czujesz? Poza prawem czy jak?
    Na każdym kroku, w tym temacie również. Nikt (w tym ja) nie zabrania nikomu jeździć na hidach jak ma soczewki (choć z tego co wiem w 145 nie ma odcięcia a to już jest trochę nie wporządku, ale nie jestem pewien). Tak więc tu nie rozchodzi się o to czy jesteś zły czy nie. Tylko jak to się ma do przepisów.

  5. #1015
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebek9 Zobacz post
    Bo ja jeżdżę na nich 9 miesięcy i na 3 kontrole nikt się nie doczepił. Mam 6k czyli niebieskie i minęło mnie kilkaset radiowozów i nie zabrali mi dowodu, coś tu chyba nie halo kolego.
    ja założyłem D2S do mojej ex 146 w roku 2002 i tak przejezdziłem bezproblemowo 8 lat mimo przeglądów, kontroli policyjnych nikt się nigdy nie czepiał. Dopiero po 8 latach zabrali mi dowód ale to głównie za ciemne szyby (była taka zorganizowana akcja ;-) ), za światła to przy okazji i gdybym wtedy miał chociaż założone spryskiwacze to podejrzewam że nie było by tematu,a że nie miałem to się doczepił. Przegląd trzeba było zrobić na H1 a potem założyłem z powrotem ale już ze spryskiwaczami.Jak jest wszystko z głową zrobione i dobrze ustawione światła to mała szansa że zabiorą dowód (szczególnie przy soczewce gdzie jest ostra granica światłocienia),no ale nie można tego wykluczyć,jak sie który uprze to nie ma rady

    Dodano po 5 minutes:

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Nikt (w tym ja) nie zabrania nikomu jeździć na hidach jak ma soczewki (choć z tego co wiem w 145 nie ma odcięcia a to już jest trochę nie wporządku, ale nie jestem pewien)
    No zły przykład, 145/146 mają akurat bardzo ładne odcięcie zresztą każda soczewka musi mieć z założenia. Co ma być niby nie w porządku i względem kogo ?
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 03-04-2014 o 19:31

  6. #1016
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    A ci w kółko o zabieraniu dowodu, i kto ile i na czym jeździł....
    Ile można...
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  7. #1017
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    No zły przykład, 145/146 mają akurat bardzo ładne odcięcie zresztą każda soczewka musi mieć z założenia. Co ma być niby nie w porządku i względem kogo ?
    Nie mam pewności bo 145/146 nie miałem. Ale ponoć nie mają odcięcia na ksenon. Ponoć odcięcie na ksenon mają tylko soczewki pod H7. Czyli pod HID może być lampa z odcięciem takim _/- a nie takim _/ i to jest ta różnica. Ale jak widać o tym też niewielu ma pojęcie. A szkoda.
    Ale jeżeli 145/146 ma takie odcięcie jak trzeba to nie ma tematu. Ponieważ soczewka z H7 o odcięciu _/- to identyczna budowa jak ksenonu fabrycznego.

  8. #1018
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Nie mam pewności bo 145/146 nie miałem. Ale ponoć nie mają odcięcia na ksenon. Ponoć odcięcie na ksenon mają tylko soczewki pod H7. Czyli pod HID może być lampa z odcięciem takim _/- a nie takim _/ i to jest ta różnica. Ale jak widać o tym też niewielu ma pojęcie. A szkoda.
    Ale jeżeli 145/146 ma takie odcięcie jak trzeba to nie ma tematu. Ponieważ soczewka z H7 o odcięciu _/- to identyczna budowa jak ksenonu fabrycznego.
    Mają takie _/- odcięcie tylko trzeba z niego umieć skorzystać. Przy soczewce jest blaszka którą się to reguluje tzn wysokość drugiego poziomu odcięcia ,można ustawić odcięcie nawet całkiem na płasko bez tego uskoku (generalnie to jest po to zeby nie oślepiać przy ruchu prawostronym,wtedy ustawia się regulator na płasko) . Jeśli ktoś tego nie ustawi to jeżdżąc po naszych drogach będzie oślepiać tych którzy dojeżdżają np z prawej strony z drogi podporządkowanej .Ja zresztą nie bawiłem się tym ponieważ włożyłem kompletne soczewki bi-ksenon Helli z palnikiem D2S więc wszystko było jak trzeba
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 03-04-2014 o 20:25

  9. #1019
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Czyli pod HID może być lampa z odcięciem takim _/- a nie takim _/ i to jest ta różnica. Ale jak widać o tym też niewielu ma pojęcie. A szkoda.
    Ale jeżeli 145/146 ma takie odcięcie jak trzeba to nie ma tematu. Ponieważ soczewka z H7 o odcięciu _/- to identyczna budowa jak ksenonu fabrycznego.
    Dobrze mówi!! Piwo koledze !!

    Prawda o tym odcięciu. jakiś czas temu a zasadzie to już bardzo dawwwwnoooo kolega Gonzo - którego pozdrawiam bo już kupe czasu go tu nie widziałem - wymyślił jak zrobić w 145 odcięcie _/- czyli podobnie jak w serial xenon. Ori w 145/6 i 155 było odcięcie typu _/ ale było na tyle małe że nie było to aż tak widoczne jak w przypadku np VW passata b coś tam. A w zasadzie na soczewkach jest taka przysłonka dzięki której można było takie odcięcie zrobić praktycznie pijąc kawę z rana wystarczyło rękę do lampy włożyć przysłonka służyła do regulacji właśnie "kąta uniesienia światła" gdybyśmy przypadkiem wybrali się na wsypy

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Mają takie _/- odcięcie tylko trzeba z niego umieć skorzystać. Przy soczewce jest blaszka którą się to reguluje tzn wysokość drugiego poziomu odcięcia ,można ustawić odcięcie nawet całkiem na płasko bez tego uskoku (generalnie to jest po to zeby nie oślepiać przy ruchu prawostronym,wtedy ustawia się regulator na płasko).
    Otóż to nie doczytałem

    Jednak sposób Gonza był nieco inny i wymagał trochę więcej zabawy efekt ?? hehe nawet zdjęcie porównania było z oryginalnymi xenonami zero różnicy


    Tak czy owak może sprawie prezent mojej belli na "zajączka" choćby tylko miało być to jak test opinią oczywiście podzielę się na forum
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 04-04-2014 o 20:04 Powód: Dodano

  10. #1020
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Jeszcze maglujecie ten temat... Choćby milion postów tu napisać to hid jest nielegalny.
    Można przerabiać kombinować i kupa Prawo jest prawo.
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory