Strona 103 z 135 PierwszyPierwszy ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,021 do 1,030 z 1344

Temat: Usterki po 10 tys.( i wiecej) km

  1. #1021
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Nie no, chyba pora na cały silnik.

  2. #1022
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu będą naprawiać 2 albo 3 usterki (jeżeli trzecia faktycznie występuje). Ale jeszcze nie wiadomo co jest ich powodem, więc na razie nic nie piszę.

  3. #1023
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arch_i
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT, Distinctive + pakiety
    Postów
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman35 Zobacz post
    U mnie też skrzypiało, ale jakoś mi to specjalnie nie przeszkadzało. Ale dzisiaj wymieniali mi przełączniki w kierownicy i skrzypienie ustało.
    Dziś byłem w ASO i najlepsze, że tego dźwięku nie było słychać. Skrzypienie ustalo...tzn podczas testowego przejazdu cisza. Może zależy to od temperatury na zewnątrz, bo teraz gdy jest chłodniej skrzypienie słychać słabo lub wcale.
    Inna sprawa, zauważyłem że od strony pasażera z tyłu plastikowy uchwyt puściły zaczepy i odstaje delikatnie pewien fragment od całości. Element ważny bo codziennie za niego chwyta córka by zamknąć drzwi. Chciałem by to wymienili na gwarancji ale stwierdzono , że to moja wina. Hm, nie wiem co musiałbym zrobić aby wyrwać te zaczepy. Nijak się nie da, chyba że czymś płaskim i ostrym. Wymiana 100 zł. Pewnie sam skleję lub powalcze o wymianę w ramach gwarancji.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

  4. #1024
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    No to czas na mnie.
    Usterki po 11 tys km:

    - Wymieniony akumulator
    - Wymieniony czujnik położenia biegu dla systemu Start&Stop
    - Wymieniona sonda lambda
    - Awaria klimatyzacji - palił się bezpiecznik, po tygodniowych poszukiwaniach w ASO, ustąpiło samo
    - Wymieniony moduł MultiAir
    - Wymieniony olej (na gwarancji)
    - Wymieniona centralka silnika
    - Wymieniony pedał gazu
    - Wymieniony zespół przełączników w kierownicy (ze względu na trzeszczący przełącznik kierunkowskazów)
    - Wymienione dwie poduszki silnika

    A po ostatniej naprawie w bagażniku znalazłem to:


    Przeczucie graniczące z pewnością mówi mi, że to jeszcze nie koniec, a nie minął jeszcze rok od zakupu. Samochód spędził w serwisie w sumie pół roku.
    Wszystko jest oczywiście dobrze udokumentowane, opatrzone skanami dokumentów z serwisu i zdjęciami. I wszystko trafia na stronę www, która w razie potrzeby zostanie udostępniona w internecie, a na hasło "alfa romeo" będzie na pierwszym miejscu w wyszukiwarce.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	66.3 KB
ID:	179355   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	146.6 KB
ID:	179358  
    Ostatnio edytowane przez Roman35 ; 27-09-2015 o 20:31

  5. #1025
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    56

    Domyślnie

    Roman35 aż tyle różnych napraw ? masakra ... Moja Giulietta spędziła w serwisie od nowości czyli od 2010 roku, ok 5 dni - tylko przeglądy w ASO ^^ póki co ma 53k zrobione, z usterek co jest :
    - wycieraczka z tyłu szaleje - nwm czemu ...
    - nie działa ściszanie radia z kierownicy
    - usb nie łapie

    Koniec

    Edit: A robiony w niej był tylko wybierak skrzyni biegów w ASO wrocław. I wtedy też popsuli sterowanie radiem w kierownicy i chyba wybierak znowu do zrobienia będzie ...
    A tak to kosmetyka będzie do zrobienia:
    od nowości drzwi z przodu, pasażera są niedopasowane do nadwozia - odstają trochę, tu i ówdzie parę obtarć.

    Przegląd po 75tys km / 5 latach teraz będzie - co trzeba będzie wymienić, zrobić ? i gdzie najlepiej ? Poznań, Wrocław ASO czy jakiś niezależny warsztat ?
    Ostatnio edytowane przez Filip0 ; 28-09-2015 o 15:33

  6. #1026
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Zostaje jeszcze tylne zawieszenie, bo niby oglądali i nic nie znaleźli, ale na progach zwalniających i czasem na zakrętach coś się z tyłu tłucze.
    Ale najpierw trochę pojeżdżę, bo wreszcie zapomnę jak się jeździ.

  7. #1027
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman35 Zobacz post
    Przeczucie graniczące z pewnością mówi mi, że to jeszcze nie koniec, a nie minął jeszcze rok od zakupu. Samochód spędził w serwisie w sumie pół roku.
    Friday afternoon car. Naprawdę współczuję i przy takiej ilości problemów powinni już wymienić na nowy. Może jednak spróbować w Pol-Carze? Serwis tutaj daje radę, nawet jak oddają uświniony w środku samochód...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #1028
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    To ja mam chyba model z poniedziałku rano, bo mam nalatane 86tyś. i jedynie padła tylna wiązka i akumulator.

  9. #1029
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arch_i
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT, Distinctive + pakiety
    Postów
    84

    Domyślnie

    Hm, już myślałem ze nic się nie zdarzy a tu...znika mi raptem płyn do chłodnicy. Dolewki nic nie dały, schodził płyn w dość szybkim tempie - kilka km po mieście i od poziomu maks - 2-3 cm w dół. Pojechałem dziś do serwisu, wstępne oszacowanie awarii to pompa. Dostałem Mito zastępcze, szkoda ze Giulietta nie ma tak samo przynajmniej wykonanych elementów plastikowych bocznych drzwi - wydaja mi sie bardziej solidne .

  10. #1030
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120 KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, chociaż czytałam Was przed zakupem mojej Julki.

    Julka kupiona w lutym 2015 r.

    Byłam już 2 razy w serwisie:
    1. nie działał czujnik parkowania, ale to wina złego montażu - nie miałam ich w pakiecie tylko były domówione w ostatniej chwili, więc serwis je źle zamontował
    2. zepsuł się pilot od centralnego zamka, otwierał się tylko bagażnik

    Obydwie usterki zreperowane natychmiastowo, na gwarancji.

    Teraz ułamała mi się wewnętrzna klamka od strony kierowcy - dodam, że jestem kobietą i ważę ok 50 kg, nie szarpnęłam jej, jak zawsze chciałam otworzyć drzwi, a klamka pozostała pod dziwnym kątem...
    Oczywiście serwis mówi, że gwarancja tego nie obejmuje, bo to uszkodzenie mechaniczne ... ja uważam, że kiepski materiał. Przewidywany koszt naprawy ok. 700-800 zł.

    Czy ktoś z Państwa miał podobną sytuację i udało się usunąć usterkę elementów ruchomych na gwarancji ??

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Usterki po 100 tys.( i wiecej) km
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 20:03
  2. wiecej pali
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 12:55
  3. [159] Wiecej mocy....
    Utworzone przez Dzixon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 13:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory