Strona 11 z 29 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 282

Temat: System start & stop

  1. #101
    Użytkownik Embrion Avatar Archan
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo147 1.6 105HP
    Postów
    20

    Domyślnie

    S&S bierze pod uwagę turbinę, de facto chłodzoną cieczą, więc skoro wyłączył silnik to zapewne oznaczało że system mógł sobie na to pozwolić

  2. #102
    Sereno
    Gość

    Domyślnie

    Pytanko..

    Już nie wiem co nowego wymyślić. Mojej mamie S&S włącza się baaardzo rzadko. Jak ja jadę, to każde swiatła, korek, 100% 'włączalności', a gdy ona jedzie, to SS po prostu się nie włącza. Jeździmy na dynamicu, obserwuje czy puszcza sprzęgło i czy wrzuca luz, wszystko robi tak jak powinna jednak ss się nie włącza... Ktoś ma jakiś pomysł?

    Drugie pytanie, da się jakoś wyłączyć kontrolę trakcji ?

  3. #103
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciastek C
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Mazowsze :)
    Auto
    Escorcik ;)
    Postów
    487

    Domyślnie

    jeśli chodzi o kontrolę trakcji to może jest podobnie jak w fiacie bravo, czyli działa podobno taka opcja: zaciągnij ręczny i przejedź się na tym trochę po około 30 sekundach wyłącza sie ESP (nie wiem czy nie reszta też ) ale tylko do następnego odpalenia
    oczywiście nie biorę odpowiedzialności za poczynione w tym kierunku kroki czy wynikłe usterki

  4. #104
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sereno Zobacz post
    Pytanko..


    Drugie pytanie, da się jakoś wyłączyć kontrolę trakcji ?
    W trybie D działa z dużą zwłoką, reaguje z opóźnieniem. Natomiast w trybie A Działa błyskawicznie.

  5. #105
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ciastek C Zobacz post
    jeśli chodzi o kontrolę trakcji to może jest podobnie jak w fiacie bravo, czyli działa podobno taka opcja: zaciągnij ręczny i przejedź się na tym trochę po około 30 sekundach wyłącza sie ESP (nie wiem czy nie reszta też ) ale tylko do następnego odpalenia
    Zdaje się że ABS też. Nie wiem jak wygląda rozklad ciśnień w obwodach przód tył i jak uwzględnić wielkość hamulców ale biorąc pod uwagę że w aucie z abs nie ma mechanicznych korektorów siły hamowania kół tylnych,może się zdarzyć tak że mniej obciążone koła tylne się zablokują wcześniej i piruet na drodze gotowy.

    Coś czytałem na włoskim forum że na hamowni z rolką na jedną oś mieli kłopoty z pomiarem (bo interweniowała elektronika) i wyciągali jakiś bezpiecznik, ale zapewne efekt ten sam co z jazdą na ręcznym-brak działania całego układu.
    Możnaby próbować oszukać czujnik przyspieszenia bocznego ale to grubsza sprawa i też nieprzywidywalna ale i to nie wpłynie "pozytywnie" na możliwość "mielenia" kołami

  6. #106
    Sereno
    Gość

    Domyślnie

    No nic, myślałem, że jest jakiś bardziej cywilizowany sposób wyłączenia esp A nie macie pomysłów co do tego start&stop? bo to ciekawa sprawa...

  7. #107
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sereno Zobacz post
    No nic, myślałem, że jest jakiś bardziej cywilizowany sposób wyłączenia esp A nie macie pomysłów co do tego start&stop? bo to ciekawa sprawa...
    moze mama nie zapina pasów?? Przy nie zapietych SS nie zadziała

  8. #108
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    moze mama nie zapina pasów?? Przy nie zapietych SS nie zadziała
    Skąd taka teoria ? Bo ja mam zapięte na okrągło pasy , żeby nie brzęczały a i tak S&S nie działa praktycznie w ogóle .
    Działa jak naładuje auk. i to przez góra 30min.

  9. #109
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Skąd taka teoria ? Bo ja mam zapięte na okrągło pasy , żeby nie brzęczały a i tak S&S nie działa praktycznie w ogóle .
    Działa jak naładuje auk. i to przez góra 30min.
    U mnie też tak było czasami przy małych przebiegach (około 6km). Teraz więcej jeżdżę (20-30km) i działa praktycznie cały czas.

  10. #110
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciastek C
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Mazowsze :)
    Auto
    Escorcik ;)
    Postów
    487

    Domyślnie

    może tu się podłączę, bo pośrednio dotyczy to właśnie S&S,
    otóż w chwilę po odpaleniu silnika za przy pomocy tego właśnie systemu z nawiewów wydobywa się przez chwilę taki dziwny zapach, nie jest to smród ale taki dośc specyficzny zapach, trochę jak wtedy gdy wyłączamy klimę, po chwili takie takie samo dziwne powietrze leci.
    Tylko, że póki co nie miałem okazji nawet klimy użyć a sam samochód ma 3 tygodnie.
    Czyżby podmienili mi filtr na jakiś stary? i to on powoduje ten dziwny zapach?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ładowanie akumulatora z auta z system Start & Stop.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 07-10-2017, 14:18
  2. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  3. [MiTo] system start&stop coś nie halo
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:03
  4. [159] System start stop
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 22:03
  5. [MiTo] Start/Stop
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory