Strona 114 z 135 PierwszyPierwszy ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,131 do 1,140 z 1344

Temat: Usterki po 10 tys.( i wiecej) km

  1. #1131
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    [QUOTE=swierqman;1804578]Oba tylne łożyska = 750 z robotą. 66 tyś przebiegu...
    masz koła 18 to nie dziwuj się ze juz poleciały

  2. #1132
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar olex975
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Góra Siewierska
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY2022 2.0 280KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    16,5 tys.

    - wymieniona atrapa
    - wymienione wkłady - jest lepiej już nie drżą jak wcześniej

    czekam na:

    - wymianę na nową kierownicę
    - wymiana modułu przy lampkach gdzie jest mikrofon bo faktycznie ponoć jest felerny.

    co świszczy w komorze silnika jeszcze nie wiem. .. na zewnątrz nic nie słychać

  3. #1133
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał olex975 Zobacz post
    16,5 tys.

    - wymieniona atrapa
    - wymienione wkłady - jest lepiej już nie drżą jak wcześniej

    czekam na:

    - wymianę na nową kierownicę
    - wymiana modułu przy lampkach gdzie jest mikrofon bo faktycznie ponoć jest felerny.

    co świszczy w komorze silnika jeszcze nie wiem. .. na zewnątrz nic nie słychać
    Sprawdz pompę wody

  4. #1134
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Uwaga - ciekawostka.

    Usterka po 300 km, bo tyle miał samochód zastępczy, gdy go dostałem.

    Po dłuższej jeździe, gdy stoję na luzie i puszczam szybko sprzęgło, obroty silnika rosną na chwilę do ponad 1500.
    Gdy to samo zrobię z naciśniętym hamulcem, obroty nie rosną i wszystko jest normalnie.
    Po kilku takich próbach wszystko wraca do normy, aż do kolejnego przejechania kilku kilometrów i zatrzymania się.

    W sumie to mnie to nie interesuje, póki jeździ, ale jestem ciekaw, czy tylko ja mam szczęście do takich dziwnych przypadków, czy te samochody są jakieś felerne? A może Włosi pchają do Polski takie, które nie przeszły kontroli jakości?

    Druga usterka - nie działa komenda głosowa "Odtwórz piosenkę ....". Wszystkie inne działają.

  5. #1135
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Kolego, ochłoń trochę bo jeżeli z taką determinacją wyszukujesz "awarii" w swojej Giulietcie to już nie dziwię się, dlaczego tak na nią narzekasz
    Podbijanie obrotów o którym piszesz może mieć związek z systemem, który ma pomagać przy ruszaniu - wprowadzili to w nowym Tipo, może od 2016 roku też jest to w Giulietcie. Po wciśnięciu sprzęgła komputer sam podbija obroty w okolice 1,5 tys żeby płynniej ruszyć z miejsca.
    Swoją drogą, jeśli lubisz w samochodzie czepiać się każdego drobiazgu, to włoszczyzna nie była najlepszym wyborem. Tutaj poważne awarie stosunkowo rzadko się zdarzają ale duperele mogą nieco irytować i trzeba do tego przywyknąć albo przesiąść się na japońca

  6. #1136
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Ależ jak jestem całkowicie spokojny. Ale jak coś nie działa, to jest to chyba awaria - taka jest definicja, nieprawdaż? A może jak radio w ogóle nie będzie działać, to mam przejść nad tym do porządku dziennego, wyciągnąć z piwnicy starego Grundiga i postawić sobie na dachu? Gra? Gra, więc o co chodzi.
    Wyobraź sobie, że jest to mój czwarty nowy włoski samochód, a innych nie miałem, więc tu też nie trafiłeś.
    A w ogóle to przeczytaj dokładnie co napisałem, bo po pierwsze nie zdarza to się zawsze, po drugie po puszczeniu sprzęgła, a nie wciśnięciu, a po trzecie każdy samochód podbija obroty po puszczeniu sprzęgła (ale na biegu, nie na luzie). Mnie już na kursie na prawo jazdy na dużym fiacie uczyli jak ruszać bez naciskania gazu.
    Nowy samochód NIE MA PRAWA mieć usterek, a jak ma to jest to nienormalne i tyle, nieważne czy włoski, chiński czy japoński.

  7. #1137
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Opisałeś sytuację którą od razu zdefiniowałeś jako usterkę a nie musi taką być. Samochód robi dopiero pierwsze kilometry i każdych anomalii nie ma co nazywać od razu awariami. Większość kierowców nawet by tego nie zauważyli, bo po co bawić się sprzęgłem jeśli nie ma się zamiaru wrzucić biegu. Samochód to tylko maszyna i zawsze może coś się popsuć ale w samochodzie którym jeździsz wszystko jest w jak najlepszym porządku.
    W nowym Tipo obroty podbijane są już po wciśnięciu sprzęgła, jeśli nie wbije się biegu to po prostu wracają do normalnych obrotów.

  8. #1138
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Choćby po to, że jak dojeżdżam do bramy i wychodzę, żeby ją otworzyć, to wciskam sprzęgło, wrzucam na luz i puszczam sprzęgło. Czy robię coś niezgodnie ze sztuką?

  9. #1139
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Ja mam przebieg 128tys i pewnie niejeden tu piszący znalazłby milion usterek - a to jakieś piśnięcie, a to puknięcie itd. A często różne takie zachowania biorą się z konstrukcji auta i niejednokrotnie klient się czepia bo np. w Hondzie tak nie miał

    Uważam, że są (co najmniej) trzy typy kierowców - jeden to taki który zawsze znajdzie dziurę w całym i co chwilę jeździ do serwisu na gwarancji, drugi to taki który jest w stanie wszystko zepsuć i potem narzeka, że auto awaryjne i trzeci to taki który nie należy do tych dwóch pozostałych grup

    Tak mnie natchnęło po przeczytaniu tematu o piszczącym sprzęgle

    Swoją drogą kiedyś w 350Z spotkałem się z takim problemem, że nigdy nie dało się zatankować pełnego zbiornika paliwa - katalogowo 80 litrów, a tylko raz udało mi się zatankować 70 litrów (zasięg 0 i wskazówka leżała) a tak to 60-65 zależnie od humoru auta. I problem był powszechny i jakoś nikt nie jeździł z tym do ASO marudzić

  10. #1140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W nowym Tipo obroty podbijane są już po wciśnięciu sprzęgła, jeśli nie wbije się biegu to po prostu wracają do normalnych obrotów.
    W Pandzie z 2015r. jest podobnie z tą różnicą, że rosną dopiero przy puszczaniu sprzęgła.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Usterki po 100 tys.( i wiecej) km
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 20:03
  2. wiecej pali
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 12:55
  3. [159] Wiecej mocy....
    Utworzone przez Dzixon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 13:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory