Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #12121
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał handlarz radom Zobacz post
    Jeżeli auta z Radomia wam nie odpowiadają to ich nie kupujcie, jaki problem pojechać za granice i kupić. Panu Przemkowi i innym forumowiczom życzę powodzenia w poszukiwaniach idealnego samochodu i pisania mniej bzdur na temat aut z Radomia pozdrawiam handlarz z Radomia. Ja forumowiczom aut nie sprzedaje bo wypisują głupoty.
    I tyle na ten temat.
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  2. #12122
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    ale nigdy nie miała cofniętego licznika, bo się nie da tego zrobić bez śladu.
    "bo się nie da tego zrobić bez śladu."

    Tyle w temacie wyjątkowości Pana Handlarza.

  3. #12123
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Laguna III 2,0T GT Bose
    Postów
    56

    Domyślnie

    Witam ponownie kolejna sztuka która mnie zainteresowała w mojeje okolicy http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-...tml#8a7ca9bdf7 mam jej vin ZAR93900007126351 . Po rozmowie ze sprzedającym wynikło że auto ma od pól roku, zakupil go w komisie w slynnym Radomiu (sprowadzone z szwajcari) nie ukrywa że auto wyglądało bajecznie - ale mechanicznie wyszły mankamenty - wymienił juz dwumas wraz ze sprzegłem, turbine(na inna uzywana), kolekt€or wyczyszczony przy okazji wymiany rozrzadu egr na miejscu dpf na miejscu + nowy akumulator.
    Prawdopodobnie ma juz auta i napraw dośc stąd sprzedaje. Przebieg raczej też nie autentyczny, pytanie czy warto?

  4. #12124
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Poznań / Luboń
    Auto
    AR 159 1.9 16v JTDM '08 Citroen C5 Mk III 2.9 V6 '08
    Postów
    45

    Domyślnie

    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6yfFPP.html

    A co powiecie na jej temat? Warto sobie głowę zawracać?

  5. #12125
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Focus MK2
    Postów
    4

    Domyślnie Też szukam Alfy 159

    Witam Wszystkich Forumowiczów. Też od jakiegoś czasu szukam Alfy 159, całe życie mi się podobała ale bałem się "awaryjności", po przeanalizowaniu większość postów stwierdzam że są to plotki. Przesiadam się z Focusa MK2 GHIA. Myślę nad dieslem, choć będzie to mój pierwszy ropniak. Mam parę pytań do Was.

    1. Jaki silnik wybrać, myślę nad 1,9 jtd 150 km albo 2,4 jtd
    2. Bardziej podoba mi się sedan, aczkolwiek samochód będzie dla rodziny 2+1 (dziecko 2 letnie), myślicie że spokojnie się zmieścimy? Focus przy bagażniku około 400 litrów był w sam raz, ale pamiętajmy że to HB.)
    3. Czy do 25 tys. zł trafie dobry egzemplarz? Jaki rok najlepiej patrzeć? Może jakie wyposażenie?
    (Choć mam znajomego który trafił alfę 159 w sedanie 2007r. , trzy lata temu za 30 tys. zł, od pierwszego właściciela z PL, z wszystkimi fakturami i przebiegiem 110 000, cuda się zdarzają, do dzisiaj tylko egr wymienił, nic więcej).
    4. Boję się sprowadzanych fur, patrząc po przebiegach w komisach tam, a tutaj, handlarzynom podziękuję!
    5. Jestem z KrK, pracuję przy regeneracji turbosprężarek, ktoś ma jakiś problem pisać śmiało.
    6. Co myślicie o tym egzemplarzu? http://allegro.pl/show_item.php?item...085#6e3985a689

    Wszystkim z góry Dziękuję za pomoc i Życzę Szczęśliwego Nowego Roku i przede wszystkim Zdrowia! Resztę da się kupić!!

  6. #12126
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Witaj każdy ma swoje zdanie ale powiem ci co ja myśle..mój wybór padł na 1.9 8v jeżdże po mieście większa moc mi nie potrzebna a został wrzucony program wyciety dpf zaślepiony egr więc moc jest taka sama jak w 16v a nie ma problemów z klapkami i jest tańsza w ewentualnych naprawach..jako kobieta + dziecko wybrałabym sw jednak więcej się zmieści a sylwetka też piękna najlepiej celuj po lifcie..ale może być trudno..ja akurat nie narzekam niedługo minie nam 2lata razem i oby tak dalej...a też kupiłam od handlarza z Wawy z Belgi..życzę powodzenia i również Szczęśliwego Nowego Roku

  7. #12127
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Focus MK2
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź . Hmmmm w takim razie które silniki posiadały klapki? Z tego co czytałem to wyciągają te klapki, czy je blokują? Jak to wpływa na komfrot jazdy i moment?

  8. #12128
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Nie wiem..ale chyba 8v tylko tego nie ma bo 16v 150km ma na pewno a klapki wycinają ,póżniej coś tam chyba zaspawywane jest..ale nie robiłam tego więc nie wiem dokładnie ..niech się wypowiedzą ci co wiedzą

  9. #12129
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    problem jest w plastikowym 1,9 16v montowany był 2006 -2007 spore ryzyko jej urwania i wycieczki po silniku

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  10. #12130
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Planowany zakup Alfa 159
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witajcie,
    Pytanie do osób głownie z Warszawy / Mazowsza.
    Ktoś może był/oglądał tą sztukę: http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#3ae7496dff
    Auto sprzedawane przez komis, pochodzenie salon PL
    Pozdrawiam Tomek

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory