Strona 13 z 122 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1218

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #121
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    No na szrocie tak samo jak te z USA są ze szrotu. Ale do naprawienia. Kielichy na miejscu kilka sztuk już widziałem na mobile za 20 25 tys. Różnie uszkodzone. Np kolo tylne wyrwane bo chciał podriftowac na race [emoji41]

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez stuntmachine ; 01-02-2020 o 22:39

  2. #122
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    No na szrocie tak samo jak te z USA są ze szrotu. Ale do naprawienia. Kielichy na miejscu kilka sztuk już widziałem na mobile za 20 25 tys. Różnie uszkodzone. Np kolo tylne wyrwane bo chciał pidriftowac na race [emoji41]

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Z CIEKAWOSCI SPRAWDZILEM za 20000 to faktycznie mozna kupic szrot

  3. #123
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    No dobra a za ile kupiliscie swoją i ile wyszło.

    Za 20 000 EUR można kupić qv w Niemcowni..
    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Jak "qv" to nie Giulia ani Stelvio..

  4. #124
    Użytkownik Świeżak Avatar Styczek
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulia Ti RWD
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    No dobra a za ile kupiliscie swoją i ile wyszło.

    Za 20 000 EUR można kupić qv w Niemcowni..
    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Do tej pory zapłaciłem ok 45 tys, auto jest w Polsce i czeka na naprawę. samo auto kosztowało 7900$, prowizja za sprowadzenie 1000zł, reszta to opłaty aukcyjne i spedycyjne, transport, vat, cło. Z opłat została mi akcyza + tłumaczenie dokumentów. Jest sporo do zrobienia w niej, więc nie chcę na razie estymować końcowego kosztu całej zabawy.

  5. #125
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Giulia 2.9
    Postów
    16

    Domyślnie

    ja w ciągu ostatniego miesiąca licytowałem 3x quadrifoglio, i za każdym razem mnie przebili... 1x czerwona - wystrzelone wszystkie poduchy + uszkodzony prawy przedni narożnik, poszła za 21500 (ktoś z PL kupił), później biała z uszkodzeniem mechanicznym za 20500, a ostatnio była dość powierzchownie uszkodzona(po zdjęciach, w praktyce okazuje się jak przyjeżdża) czerwona z kubłami na ceramice, ale 36tyś USD nie starczyło... a to już doliczając cło, vac i akcyzę robi się okrągła kwota za auto przed naprawą.

    w grudniu ogładałem w Wiedniu czerwoną, też na kubłach i ceramice, uszkodzona przodem, ale na szybko licząc naprawa około 100k zł, a cena zakupu wyjściowo 25k euro, więc olałem temat i najprawdopodbniej wezmę demo z polskiego salonu.

  6. #126
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał polonez Zobacz post
    ja w ciągu ostatniego miesiąca licytowałem 3x quadrifoglio, i za każdym razem mnie przebili... 1x czerwona - wystrzelone wszystkie poduchy + uszkodzony prawy przedni narożnik, poszła za 21500 (ktoś z PL kupił), później biała z uszkodzeniem mechanicznym za 20500, a ostatnio była dość powierzchownie uszkodzona(po zdjęciach, w praktyce okazuje się jak przyjeżdża) czerwona z kubłami na ceramice, ale 36tyś USD nie starczyło... a to już doliczając cło, vac i akcyzę robi się okrągła kwota za auto przed naprawą.

    w grudniu ogładałem w Wiedniu czerwoną, też na kubłach i ceramice, uszkodzona przodem, ale na szybko licząc naprawa około 100k zł, a cena zakupu wyjściowo 25k euro, więc olałem temat i najprawdopodbniej wezmę demo z polskiego salonu.
    Jak będziesz jeszcze coś licytował, to podeślij info...napiszę Ci na jakie FAKTYCZNE koszta musisz się nastawiać z naprawą
    Swoją drogą, jeśli piszesz, że za 21,5k poszła z wywalonymi wszystkimi poduchami, to chyba one drożeją, a nie tanieją

  7. #127
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    Śledzę rynek i od około 4 miesięcy trafienie czegoś w przyzwoitej cenie w stanie zdatnym do w miarę rozsądnej naprawy (przede wszystkim bezpiecznej dla dalszego użytkowania) jest niemal niemożliwe. Dotyczy to nie tylko Q ale i zwykłych wersji AR. No i trzeba uważać na podszykowane auta handlarzy i fakt wzrostu kosztów opłat portowych w DE.
    W mojej ocenie zwykła wersja AR to max 10 tys dolców, Q max ok 17. Oczywiście tez trzeba ocenić szkody i dodać do tego jakieś 20% na to czego nie widać.

  8. #128
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Śledzę rynek i od około 4 miesięcy trafienie czegoś w przyzwoitej cenie w stanie zdatnym do w miarę rozsądnej naprawy (przede wszystkim bezpiecznej dla dalszego użytkowania) jest niemal niemożliwe. Dotyczy to nie tylko Q ale i zwykłych wersji AR. No i trzeba uważać na podszykowane auta handlarzy i fakt wzrostu kosztów opłat portowych w DE.
    W mojej ocenie zwykła wersja AR to max 10 tys dolców, Q max ok 17. Oczywiście tez trzeba ocenić szkody i dodać do tego jakieś 20% na to czego nie widać.
    Powiedziałbym nawet, że 20% to mało

  9. #129
    Użytkownik Świeżak Avatar Styczek
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulia Ti RWD
    Postów
    27

    Domyślnie

    Panowie, tak w celu podsumowania, gdyż nie mogę znaleźć tego napisanego wprost, jak wygląda sprawa z poduszkami w autach z USA?

    1. Czy poduszki na rynek Europejski w ogóle nie będą współpracować z autem z USA? Potrzeba przeróbek całej elektroniki?
    2. Czy wymiana całego kokpitu oraz kierownicy na wersję z EU, może rozwiązać problem niezgodności?
    3. Jak ma się sprawa z airbagami w fotelach, kurtynach oraz napinaczami?
    4. Są jeszcze inne części, które są niekompatybilne między EU i USA? Głownie interesuje mnie tutaj pas przedni.
    4. Czy są sposoby na zdobycie w/w oryginalnych części inaczej, niż przez polskie ASO?

    Pytam, gdyż dzisiejsza rozmowa z ASO lekko mnie zniechęciła - pan ze sklepu uparcie twierdził, że z przodu, w kokpicie jest tylko jedna poduszka, kolanowa, a inny stwierdził, że różnic w poduszkach USA / EU nie ma...

  10. #130
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    1. masz inne poduszki kierowcy pasażera ( USA mają 2 ładunki)
    2. inne są napinacze pasów bezpieczeństwa (USA mają 2 ładunki)
    3. inny jest sterownik SRS
    4. na rynek USA masz kolanowe poduszki kierowcy i pasażera - w EU tego nie ma.
    5. Deska jest taka sama kiera też
    6. W ASO są ceny przystępne jak na ceny do innych modeli (jasiek kierowcy i pasażera ok 2400 sztuka, kolanówka ok 1200 sztuka, pasy 900 sztuk sterownik ok 1700)
    7. W Stelvio i Giulii są inne chłodnice oleju- ale to chyba po roczniku sie pozna.
    8. Stelvio 280 HP na na usa 3 chłodnice w EU 4 chłodnice
    9. na pasie przednim są dodatkowe czujniki uderzeniowe 2 szt ok 80 pln/szt w ASO
    10. Inna jest rura dolotowa od filtra do kolektora.

    dokładanie do wersji USA poduszek z EU to jest po prostu drutowanie. w cywilizowany sposób nie da sie tego wymienić

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory