Strona 13 z 62 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 614

Temat: Alfa Romeo 159 TBi

  1. #121
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Zrób sobie jazdę próbną TBi, żebyś nie był rozczarowany.

    - dźwięku brak
    - spalanie mi pokazywało cały czas 13-14l/100km (miasto)
    - dynamika poprawna, ale taka "pusta", bo jak już wspomniałem nie towarzyszy temu żaden dźwięk

    Z atutów silnika pozostanie skromna:

    - kultura pracy na biegu jałowym

    Rozważ tańszego 2.0 JTDm 170KM, bo TBi to taki diesel na benzynę jest trochę, tzn. charakterystyka momentu w praktyce każe Ci jeździć w przedziale 3000-5000, gdzie dieslem np. będzie to 2000-3800. O marketingowym max momencie przy 1400 obrotach zapomnij.

    Tyle jeśli chodzi o moje wrażenia... Wolałbym już chyba 3.2 na łańcuchu, który coś tam by mi bulgotał pod maską i palił kilka litrów więcej.

  2. #122
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andreus1979 Zobacz post
    Zdecydowanie wole silniki benzynowe!!! Od kiedy jeźdze dieslami mam same kosztowne kłopoty, straciłem przyjemność z jazdy. Do tego osiągi, brak wibracjii i dzwięk silnika benzynowego, zdecydowanie na korzyść.
    Mam nadzieje że ktoś kto posiada TBI, odpowie ma na moje pytania!!!
    a myślisz, że TBi będzie tańsze w utrzymaniu? haha
    Pewnie kupiłeś JTDm ze 150tys km na liczniku w okazyjnej cenie

  3. #123
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andreus1979 Zobacz post
    Napęd jest na pasku czy może już łańcuch?
    Jest na pasku

    Cytat Napisał Andreus1979 Zobacz post
    Jeśli na pasku to co ile bezpieczne interwały?
    Wg książki wymiana paska co 105 tys. km.

    Cytat Napisał Andreus1979 Zobacz post
    Jak z awaryjnością tego motoru, ma jakieś bolączki, były jakieś akcje serwisowe itd.?
    Jak jest naprawdę pewnie nikt jeszcze nie powie, bo te silniki są dopiero 2,5 roku w sprzedaży, i niewiele wiadomo o ich usterkowości. Akcji serwisowych jak na razie nie było.

    Cytat Napisał Andreus1979 Zobacz post
    Ile pije to cudo (robie 30tyś rocznie 80%trasa 140-160km/h, 20% miasto)
    U mnie średnia po 12,5 tys km to niecałe 10 litrów, z czego 90% w trasie.
    Najniższe spalanie jakie odnotowałem to 7,2 l, przy ekstremalnej eko jeździe. Mój maksymalny wynik to 15,3 z pedałem gazu w podłodze w górach. Przy normalnej jeździe w trasie pali koło 9 litrów, a w mieście 11-13.

    Cytat Napisał Andreus1979 Zobacz post
    Czy te silniki biorą olej?
    U mnie jak dotąd nie zauważyłem żadnego zużycia oleju - nawet minimalnego

    Cytat Napisał Andreus1979 Zobacz post
    Jak z dynamiką, obecnie mam podręconego diesla
    TBi jest bardzo elastyczny, ładnie jedzie od 2,2 tys obr do 5 tys.
    Tutaj masz linka do pomiarów, choć podobnie jak pomiary innych Alf, również 159 TBi wyszły słabiej niż podaje producent, i również niż wyszły mi, za pomocą programu RaceChrono.
    Alfa Romeo 159 1750 TBI 200 PS - Specs & Perfs


    Po dwóch latach użytkowania Alfy z tym silnikiem jestem nim absolutnie zachwycony - w moim przypadku warto było czekać na turbo benzynę Alfy. Jedyny minus jak dla mnie to brak dźwięku, ale podobno nie można mieć wszystkiego

  4. #124
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    159SW 2.0JTDm(2012), 213Ps 420Nm
    Postów
    134

    Domyślnie

    Oj, widze że rozgniewałem fanów diesli!!!

    Listopad 2006 kupiłem nowego passata 2.0TDI 170Ps DSG Highline za ponad 130tyś. Kierując się opinią poprzednika(1,9TDI), jako mało awaryjnego, oszczędnego i ekonomicznego auta. Obecnie mam 289tyś i dołożyłem do niego ponad 10tyś na awarie (wtryski, dwumas, DPF itd.).
    Żona ma 156 JTDm 140Ps z końcówki 2004r. Dwa razy robiłem turbine i do tego sprzęgło a auto ma niecałe 150tyś na szafie.

    Od 2012r zmienia mi się troche charakter pracy i bede robił max 30tyś rocznie, dlatego myśle o mocnej benzynce. Nie wiem czy będzie to Alfa, choć jest zdecydowanie najładniejsza i świetnie się w niej czuje.

    !!!Dzięki pafka, w końcu ktoś z konkretną wypowiedzią na temat i rzeczowo!!!

    Fanom diesli dziękuje i polecam odwiedzanie wątków z JTD w tytule
    Ostatnio edytowane przez Andreus1979 ; 29-12-2011 o 21:58

  5. #125
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    To teraz nieźle się urwałeś z tym Passatem. Jeden z najbardziej awaryjnych silników diesli na rynku (gama 2.0TDI na pompowtryskiwaczach). Jadą na starej renomie silników i niskiej awaryjności, a prawda jest okrutna, że Fiat ich dawno prześcignął.
    Jak chciałeś mało zawodnego diesla to trzeba było coś kupić z gamy:
    BMW
    Fiat
    PSA
    Honda

    Kolejna sprawa, że dwumas i wtryski to rzeczy eksploatacyjne. Policz ile mniej wydałeś na paliwo przez te 290tys km i odejmij od tego 10tys zł to i tak sporo Ci zostanie w kieszeni (przy w/w markach jest brak problemu z DPFem bo się sam wypala lub trzeba tanim kosztem uzupełnić płyn).
    Z dwumasą muszę Cię zmartwić, bo w benzynie też już zaczynają montować ot np. 1.4T w Renault. Do tego wtrysk bezpośredni też tani nie jest.

    Co do żony auta to robienie 2x turbiny i sprzęgła świadczy o użytkowniku/kierowcy, a nie słabych częściach... W TBi też masz turbo

  6. #126
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    159SW 2.0JTDm(2012), 213Ps 420Nm
    Postów
    134

    Domyślnie

    Podczas gdy kupowałem Paska, jeszcze ogólnie nie wiadomo było że to bubel, na serwisie którego VW tak dużo zarobi!
    Niby na paliwie zaoszczędziłem, ale frustracja gdy 500km od domu padają Ci wtryski, rozlatuje się dwumas i auto staje w nocy na jakimś zadupiu pozostaje.

    Co do diesla żony to się zgadza że źle eksploatuje nowoczesnego diesla i stąd takie kłopoty.


    Najchętniej kupiłbym dużą wolnossącą benzyne, ale przepisy związane z akcyzą na auta powyżej 2.0l są poprostu głupie.

    Kolego Tradelux, widze że próbujesz odwieść mnie od zakupu 1.8TBi, nie podoba Ci się ten silnik i twoim zdaniem nie warto kupować autka z takim motorem! A na codzień jeździsz pewnie podkręconym klekotem. Udało Ci się kidyś przetestować 1.8TBi, nie przypadła Ci do gustu. W porządku, wyraziłeś swą opinie z góry dziękuje.
    Potrafie liczyć i kalkulować, ale zdecydowanie wole benzyne pomimo że rocznie strace troche grosza na eksploatacjii Pb.

  7. #127
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    Nie, nie, ale chodzi o to, że 2.0JTDm dostaniesz w dobrej cenie, a nowe auto nie powinno sprawiać żadnych problemów i dodatkowych kosztów do 150-200tys km.
    Jeśli będziesz robić po 30tys km to prawie będziesz miał auto na 4-5lat
    Charakterystyka TBi jest bardzo fajna, ale nie jest to jednostka dla osoby, która nastawia się na tanie użytkowanie. Zresztą nowych aut już takich nie ma...

  8. #128
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Widać decyzja już zapadła. Odpowiedzi na swoje pytania Andreus1979 uzyskał.
    Wymiany elementów oraz płynów eksploatacyjnych można znaleźć w instrukcji.

    Prawie nowy samochód będzie na gwarancji, więc nie ma co główkować w temacie usterek.
    Kupuj i ciesz się swoją turbobenzynki.

  9. #129
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    159SW 2.0JTDm(2012), 213Ps 420Nm
    Postów
    134

    Domyślnie

    Kupując 5 lat temu passata z dieslem kierowałem się tylko i wyłącznie tym, żeby jak najwięcej zarobić tym autem. Traktowałem go jako wół roboczy, pozatym wogóle mi się nie podobał. Rozczarował mnie tak jak wyżej pisałem. Teraz chce miec autko z charakterem, dające dużo frajdy z jazdy i na które patrząc w garażu będe czuć że mam coś wyjątkowego. Pozatym życie jest zbyt kruche żeby nie czerpać z niego garsciami. Nie tylko chłodna kalkulacja i drakońskie oszczędności się liczą, kosztem marzeń i przyjemności
    Ostatnio edytowane przez Andreus1979 ; 30-12-2011 o 12:01

  10. #130
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tradelux
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Brera
    Postów
    217

    Domyślnie

    To w takim razie zaczekałbym na 4C

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory