Strona 138 z 144 PierwszyPierwszy ... 3888128129130131132133134135136137138139140141142143144 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,371 do 1,380 z 1437

Temat: Android Auto

  1. #1371
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    178

    Domyślnie

    Udało mi się odpalić AAWireless w trybie AA over CP na firmwarze 3.2.1 (Stelvio 2018)
    Z rzeczy, które do tej pory zauważyłem/potwierdziłem wcześniejsze Wasze spostrzeżenia:
    1. Sterowanie jest dziwne. Czasem się uda przejść do mapy, czasem nie, czasem trzeba włączyć mapy full screen choć to nie zawsze pomaga. Nie mogę obczaić zasady działania. Jak dla mnie na razie działa losowo.
    2. Nie wyświetla się na zegarach tytuł utworu tylko znaczek usb i wygląda jak jakaś częstotliwość radia, albo coś. Wisi mi to akurat równo, ale z kronikarskiego obowiązku zaznaczam.
    3. Pogorszyła się współpraca głosowa z asystentem, tzn. dźwięk powiadomienia po wciśnięciu guzika na kierownicy pojawia się losowo lub jest obcięty. Nie widzę specjalnie związku, ale zauważyłem że przestał rozumieć tekst "prowadź do domu".
    4. Pojawiają się minimalne zacięcia przy odtwarzaniu ze spotify
    5. Głośność muzyki przy ustawieniu telefonu na full nieco spadła i muszę ustawiać w samochodzie o 2-3 wyżej niż wcześniej.
    Ogólnie wypas, a te niedoróbki to zupełne drobiazgi, może poza sterowaniem. Przy obecnej cenie AAWireless zakup uważam za bardzo udany.

  2. #1372
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    350

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Udało mi się odpalić AAWireless w trybie AA over CP na firmwarze 3.2.1 (Stelvio 2018)
    Z rzeczy, które do tej pory zauważyłem/potwierdziłem wcześniejsze Wasze spostrzeżenia:
    1. Sterowanie jest dziwne. Czasem się uda przejść do mapy, czasem nie, czasem trzeba włączyć mapy full screen choć to nie zawsze pomaga. Nie mogę obczaić zasady działania. Jak dla mnie na razie działa losowo.
    2. Nie wyświetla się na zegarach tytuł utworu tylko znaczek usb i wygląda jak jakaś częstotliwość radia, albo coś. Wisi mi to akurat równo, ale z kronikarskiego obowiązku zaznaczam.
    3. Pogorszyła się współpraca głosowa z asystentem, tzn. dźwięk powiadomienia po wciśnięciu guzika na kierownicy pojawia się losowo lub jest obcięty. Nie widzę specjalnie związku, ale zauważyłem że przestał rozumieć tekst "prowadź do domu".
    4. Pojawiają się minimalne zacięcia przy odtwarzaniu ze spotify
    5. Głośność muzyki przy ustawieniu telefonu na full nieco spadła i muszę ustawiać w samochodzie o 2-3 wyżej niż wcześniej.
    Ogólnie wypas, a te niedoróbki to zupełne drobiazgi, może poza sterowaniem. Przy obecnej cenie AAWireless zakup uważam za bardzo udany.
    ad 1. Jak wcześniej było pisane kluczowy jest ruch w lewo. Jeżeli masz wyświetloną np. nawigację i kręcenie pokrętłem powoduje przeskakiwanie pomiędzy poszczególnymi funkcjami nawigacji, to żeby przejść do wyboru innych aplikacji przesuwasz joystick w lewo, a potem jeszcze raz w lewo. Jeżeli pokręcisz pokrętłem po pierwszym ruchu w lewo, to podświetlenie przechodzi z ikony po lewej stronie na ostatnio używaną funkcję w ramach nawigacji. Dopiero drugi ruch joysticka w lewo daje możliwość wyboru ikon po lewej stronie ekranu. Żeby wrócić do nawigacji robisz dokładnie to samo, czyli dwa razy w lewo. Znowu jeden ruch w lewo powoduje, że masz wybór między jedną z ikon po lewej, a ostatnio używaną funkcją nawigacji. Działa to analogicznie dla wszystkich aplikacji.
    ad 3.-5. Tego nie zaobserwowałem, ale ja przeszedłem z urządzenia pierwszej generacji (kupionego jeszcze w indiegogo), na urządzenie najnowszej generacji, kupione tydzień temu. Jest duża różnica przede wszystkim w stabilności i płynności.


    Dostałem info z pomocy technicznej AAWireless, żeby spróbować włączyć funkcję Auto Video Focus, cokolwiek to nie znaczy.

  3. #1373
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    ad 1. Jak wcześniej było pisane kluczowy jest ruch w lewo. Jeżeli masz wyświetloną np. nawigację i kręcenie pokrętłem powoduje przeskakiwanie pomiędzy poszczególnymi funkcjami nawigacji, to żeby przejść do wyboru innych aplikacji przesuwasz joystick w lewo, a potem jeszcze raz w lewo. Jeżeli pokręcisz pokrętłem po pierwszym ruchu w lewo, to podświetlenie przechodzi z ikony po lewej stronie na ostatnio używaną funkcję w ramach nawigacji. Dopiero drugi ruch joysticka w lewo daje możliwość wyboru ikon po lewej stronie ekranu. Żeby wrócić do nawigacji robisz dokładnie to samo, czyli dwa razy w lewo. Znowu jeden ruch w lewo powoduje, że masz wybór między jedną z ikon po lewej, a ostatnio używaną funkcją nawigacji. Działa to analogicznie dla wszystkich aplikacji.

    Dostałem info z pomocy technicznej AAWireless, żeby spróbować włączyć funkcję Auto Video Focus, cokolwiek to nie znaczy.
    Dzięki za info! Z tym ruchem w lewo próbowałem na różne sposoby, ale nie do końca to tak działa. Ostatnio się zablokowałem na pasku aplikacji i nawet wybranie jednej z nich nie pomogło. Ale będę jeszcze próbował. Poszukam tego video focusa, może to coś zmieni. Generalnie i tak za dwie i pół paczki zabawka jest doskonała.

  4. #1374
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    350

    Domyślnie

    Dostałem info, że funkcja Auto Video Focus jest dostępna w ustawieniach aplikacji

  5. #1375
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Dostałem info, że funkcja Auto Video Focus jest dostępna w ustawieniach aplikacji
    W polskiej wersji nie znalazłem.

    Za to chyba wydaje mi się, że zrozumiałem działanie sterowania. U mnie jest tak, że dżojstik w lewo przełącza pomiędzy sterowaniem aplikacją a wyborem okna. Czyli klikam w lewo raz i kręcąc kółkiem przechodzę pomiędzy listą aplikacji, lewym oknem i prawym oknem. Kolejny ruch w lewo i sterowanie ogranicza się do okna na którym był wskaźnik. Mogę sterować aplikacją. Następny ruch w lewo i kółko przełącza między oknami itd.

  6. #1376
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    260

    Domyślnie

    Dlaczego wszyscy piszą o AAWireless a o Carlink 5.0 tak mało? Jest coś co przemawia na korzyść AAW?

  7. #1377
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Giulia 2.0 280KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Kupiłem i potwierdzam. AA działa na pełnym ekranie przy włączonej funkcji AA over CP. Ruch w lewo jest kluczowy, on jakby aktywuje okna, kwestia przyzwyczajenia.
    Ja mam natomiast problem, że np słucham Muzyki na YT music, wychodzę z widoku AA do menu głównego alfy i chce uruchomić radio. Radio się uruchamia ale ta akcja zabija mi połączenie z AA. Po kilku sekundach AA się łączy na nowo i automatycznie uruchamia YT music. Ma ktoś ten sam problem? Do tego od czasu do czasu AA się rozłącza i łączy ponownie, tak jakby przerywało połączenie.

  8. #1378
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    350

    Domyślnie

    [AAWireless, AA over CP] Aktywacja funkcji "iAP Support" powoduje, że na ekranie między zegarami wyświetlane są nazwy utworów.

  9. #1379
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    [AAWireless, AA over CP] Aktywacja funkcji "iAP Support" powoduje, że na ekranie między zegarami wyświetlane są nazwy utworów.
    Potwierdzam, działa.
    Jest jeszcze jeden problem. Przycisk telefonu na kierownicy włącza samochodową aplikację telefoniczną. Zwykle włączał googlową gdy AA był połączony.

  10. #1380
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    350

    Domyślnie

    Też tak mam przyciskiem telefonu. Trzeba to zgłosić do pomocy technicznej. Ja już to w każdym razie zgłosiłem
    Zauważyłem jeszcze jedną rzecz - przy AA over CP na ekranie pomiędzy zegarami nie są wyświetlane komunikaty nawigacji. Skoro jednak do ogarnięcia jest wyświetlanie utworów, to myślę, że ogarnięcie reszty, to tylko kwestia czasu.

Podobne wątki

  1. 159 - nawigacja Android
    Utworzone przez Alf_ w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2019, 08:34
  2. 2 din na Android do 159
    Utworzone przez dexster w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 23:37
  3. Radio Android etc.
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory