Strona 15 z 25 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 243

Temat: metaliczny szum podczas jazdy (skrzynia biegów, klima)

  1. #141
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    517

    Domyślnie

    Okolice 2000zł z tego co pamiętam. W Sosnowcu masz warsztat który chyba sporo tych skrzyń robi- tak wynika przynajmniej z ich strony. Kontakt znajdziesz na forum albo w sieci.
    Te 2000 to kwota za robotę ze skrzynią. Do tego musisz doliczyć koszt demontażu i ponownego montażu.

  2. #142
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Krzeszowice
    Auto
    156 SW V6 2002
    Postów
    108

    Domyślnie

    Hmm, czyli koszta niemałe, tak jak czytałem wcześniej Choć nie wyczytałem żeby któremuś z Forumowiczy wysypała się skrzynia, może lepiej tak jeźdźić i przyzwyczaić sie? W sumie dać 2000zł za likwidację szumu, który nie zawsze znika to spore ryzyko, a nie chciałbym utopić 2000zł "dla próby"

  3. #143
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkenad Zobacz post
    Hmm, czyli koszta niemałe, tak jak czytałem wcześniej Choć nie wyczytałem żeby któremuś z Forumowiczy wysypała się skrzynia, może lepiej tak jeźdźić i przyzwyczaić sie? W sumie dać 2000zł za likwidację szumu, który nie zawsze znika to spore ryzyko, a nie chciałbym utopić 2000zł "dla próby"
    Tyle że zdjęcia w sieci mówią, iż zaczyna się od szumów i drgań lewarka aż dochodzi do rozwalenia obudowy skrzyni... :/

  4. #144
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa
    Postów
    106

    Domyślnie

    W M32 są dwa wałki na których kręcą się zębatki od poszczególnych biegów, jeśli łożyska dostają luzów zęby nie trafiaja na siebie tak jak powinny, zaczynaja gwizdac biegi , najczesciej z tego co pamietam 1,3,5-ka lub ciezko wchodzą. Stąd także ruchy lewarka... Jak dochodzi do skrajnej sytuacji rozlatuje sie skrzynia. Nie wiem jak długo to moze trwac.

    Rozmawialem z 3 specami od tych skrzyn, nikt nie oceni stanu łożysk na oko, bywa tak ze nie wygladaja na przegrzane a szumią... dlatego wymienia sie zawsze wszystkie...

    w przyszlą środe wyladuje u mnie 3 skrzynia, tym razem zregenerowana w całości, od podstaw, napisze jak bedzie po wszystkim...

    Moja AR jest 2010rok... wiec nie ma czegos takiego jak poliftowa lepsza M32

    Pewnie moglby napisac o moich przygodach z M32 książkę...

  5. #145
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    Skrzynia M32 to najgorsza rzecz w 159. Prędzej czy później każda będzie do robienia. Najlepiej mieć 159 z F40 ale wtedy to albo 2.4 albo 2.0 więc droga sprawa.
    Jak tylko słychać szum na 5 czy 6 to najszybciej zrzucać skrzynie i oddać do wymiany łożysk. Jak się to zignoruje to skrzynia pęka i trzeba szukać innej.

    Sent from my XT890 using Tapatalk

  6. #146
    Użytkownik Świeżak Avatar Azio
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Warszawa Ursynów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 120
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    Tyle że zdjęcia w sieci mówią, iż zaczyna się od szumów i drgań lewarka aż dochodzi do rozwalenia obudowy skrzyni... :/
    Nie koniecznie, każda sypie się inaczej.

    Moja stara skrzynia szumiała jak u Was i z dnia na dzień nagle zaczął wypadać trzeci bieg. Okazało się że tryb trzeciego biegu jest kompletnie wypiłowany. Nie trzeba więc czekać aż pojawią się wibracje lub widoczne ruchy gałki.

    Pewnie wszystko zaczyna się od łożysk: wałki nie pracują wtedy równolegle, luzy powodują że zęby nie zachodzą na siebie tak jak powinny i tryby zaczynają się wyszczerbiać. Więc taka usterka jak moja to nie grom z jasnego nieba tylko naturalna konsekwencja wyjechanych łożysk.

    U mnie skończyło się na wymianie skrzyni...

    Przed awarią byłem w serwisie alfy coby osłuchali skrzynię i zdiagnozowali czy taki odgłos jest niepokojący. Niestety nie potwierdzili jednoznacznie że ze skrzynią może się coś stać poważnego i na moje sugestie o często przewijających się na forach problemach z m32 zrobili wielkie oczy.

  7. #147
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Miałem do wymiany łożysko podpory prawej półosi, dźwięk charakterystyczny i przy niższych prędkościach. Po wymianie jak ręką odjął, ale zacząłem słyszeć dźwięk przypominający szuranie (nie czysto metaliczne)... Staje się słyszalny po przejechaniu kilku kilometrów przy prędkościach 90-110 km/h, niezależnie czy na 4., 5. czy 6. biegu. Na początku myślałem, że to osłona tarczy hamulcowej ociera o coś, bo niedawno majstrowałem przy zaciskach... Ale jednak nie. Nie udało mi się nagrać tego dźwięku Coś w rodzaju "fuh-fuh-fuh", dość jednostajne i zanika, gdy puszczę pedał gazu. Nie jest głośny, ale mimo wszystko niepokojący.

    Łożysko w piaście koła? Czy jednak coś w skrzyni? Mechanizm różnicowy? Jak to można dokładniej sprawdzić?
    Tragedii nie ma, więc na razie daruję sobie wizyty w serwisach. Chcę być jednak przygotowany w razie pogorszenia sytuacji.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #148
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    147+Insignia
    Postów
    3

    Domyślnie

    .

    Rozmawialem z 3 specami od tych skrzyn, nikt nie oceni stanu łożysk na oko, bywa tak ze nie wygladaja na przegrzane a szumią... dlatego wymienia sie zawsze wszystkie...



    Czesc, czy w Lodzi znacie Panowie kogos kto dobrze sie zna na tych skrzyniach?
    Pytam gdyz mam gwizdy jakies dziwne ( coś jak czajnik w kuchni albo odrzutowiec sciszony) na 4 i 5 biegu w okolicy 2000 obrotow, cichnace gdy auto porzadnie sie rozgrzeje. Gwizdy wystepuja tylko przy dodawaniu gazu. Przebieg auta 43 tys. SKrzynia M32 6 biegow, auto Insignia - wiem wiem nie linczujcie mnie, moje drugie to Alfa 147
    BYłem w aso, tam oczywiscie problemu nikt nie widzi i nie słyszy....
    Przewertowałem Waszą cenną w informację dyskusję i prosiłbym o pomoc :
    Możecie pozytywnie się wypowiedzieć o warsztacie we wrocku ul rakowska 40a i czy znacie kogoś w Łodzi kto zna się na tych skrzyniach?
    Sosnowiec odpada, gdyz tam trzeba im sama skrzynię dowiezc... nie mam kiedy takich zabaw uskuteczniac...

    dziękuję Wam z góry!

  9. #149
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Saab 900 LPT classic & BMW 318d F30
    Postów
    212

    Domyślnie

    Insignia na gwarancji? Jeśli tak to bież gościa z ASO na przejazd zimnym autem i niech słucha. Potem spiszcie raport (protokół) na którym ma się podpisać pod tym że słyszał gwizd na zimnym. Jak skrzynia padnie to będziesz miał dowód, że im zgłaszałeś a nie reagowali. Najlepiej to jedź do innego ASO w innym mieście i tam zgłoś usterkę. Te skrzynie często padają a problem z wyjącymi łożyskami jest znany ASO Opla bardzo dobrze więc niech nie ściemniają.

  10. #150
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    147+Insignia
    Postów
    3

    Domyślnie

    No niestety juz po gwarancji, 2010 rok. wiec GM ma to w powazaniu. w lodzi sa 2 Aso Opla, Trax i BSP. W Traxie panowie nic nie slysza, kazalem im olej zmienic w skrzyni to debatowali godzine ile go wlac, az sam im powiedzialem, ze 2,2 litra. Dziekuje im juz. w BSP, faktycznie uslyszal gwizd, ale postwili diagnoze, ze auto tak reaguje na mroz i to na pewno nie skrzynia. Jezeli auto za ponad 100 kola, w/g aso gwizdze przy -9 stopniach i to normalne, to wypada rownież podziekowac za usługę.

    Pozwolilem sobie zadzwonic do Wroclawia ul Rakowa 40a. Wstepna wycena, jezeli to lozyska faktycznie, komplet + robocizna 2600. Czytalem ze kilka osob robilo tam auto i sa zadowoleni... oby oby
    Ostatnio edytowane przez Feelgood ; 07-02-2014 o 10:35

Podobne wątki

  1. [156] szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 22:02
  2. Szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:46
  3. [166] 2.5 v6 CF2 Skrzynia biegów - metaliczny szum
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 11:50
  4. [159] Huk / szum podczas jazdy 70 - 120 km/h
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 21:12
  5. Szum podczas jazdy
    Utworzone przez dawidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory