Strona 15 z 18 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 177

Temat: Skradzione Dziś w nocy Stelvio

  1. #141
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    pare $ to kosztuje producenta 4-o warstwiwe PCB o tej powierzchni, bez lutowania a przede wszystkim komponentów. Obudowa,r&d, licencje za biblioteki, zysk, podatki. Twoje niektore posty na forum powoduja wyjatek krytyczny w moim mozgu.

  2. #142
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pare $ to kosztuje producenta 4-o warstwiwe PCB o tej powierzchni, bez lutowania a przede wszystkim komponentów. Obudowa,r&d, licencje za biblioteki, zysk, podatki. Twoje niektore posty na forum powoduja wyjatek krytyczny w moim mozgu.
    Piszesz o własnej produkcji na małą skalę czy przemysłowej bo tu cena produktu może być o rząd wielkości mniejsza ?
    Ile $ kosztuje pcb 4 warstwowe tej wielkości u nas, ile w chinach, ile przy 100 szt., ile przy 10000 szt. ? Tak z ciekawości pytam.
    Które to posty, tak z ciekawości powodują wyjątek krytyczny ?
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 12-11-2023 o 19:59

  3. #143
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Paweł, cena 1800 w PL to cena z montażem. Sam moduł Seoblue nie kosztuje 1800 u producenta tylko pewnie mniej niż połowa tego.
    Jego wyprodukowanie przypuszczam, że kosztuje realnie poniżej 50zl licząc komponenty w tym pcb i montaż. Natomiast całą otoczka pt koszty prowadzenia działalności, koszt stworzenia urządzonka, homologację, serwis - i masz cenę finalną...

  4. #144
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Paweł, cena 1800 w PL to cena z montażem. Sam moduł Seoblue nie kosztuje 1800 u producenta tylko pewnie mniej niż połowa tego.
    Jego wyprodukowanie przypuszczam, że kosztuje realnie poniżej 50zl licząc komponenty w tym pcb i montaż. Natomiast całą otoczka pt koszty prowadzenia działalności, koszt stworzenia urządzonka, homologację, serwis - i masz cenę finalną...
    No i to jest bliższe prawdy, cenę 1850 znalazłem za zakup modułu z dwoma "breloczkami", bez montażu. Te wszystkie koszta to też trochę przesadzone, więcej tu kosztuje niewielka konkurencja na rynku ale jak widać ten z linka już za 850 a z breloczkami 1200 więc sporo taniej, technicznie zapewne klon. r&d musi mieć pierwszy, kolejni to już reverse engineering. Cena z montażem SEO CANblu to raczej okolice 2500 z tego co widzę. Drogo i niedrogo, pełne AC wyceniono mi na ~ 7 tys.
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 12-11-2023 o 21:38

  5. #145
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Napisałem z punktu widzenia elektronika bo tym się zajmuję na codzień...
    Wydaje mi się że widziałem w necie Seo za 1800 z montażem. Jak jesteś zainteresowany to zgadaj się z kolegą marekkoczta i na bank ogarniesz to znacząco taniej. Kiedyś podawał gdzieś tu cenę na forum a napewno telefon :⁠-⁠). Chińczyka lepiej sobie daruj jak Ci życie miłe, nie wiadomo co tam spieprzyli a zablokować nieumyślnie CAN nie jest trudno - coś się w tym grzebałem jakiś czas temu.

    Jakoś drogawo te AC jakby. Ale co to ma do zabezpieczenia. Chcesz Seo-coś zamiast AC??
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 12-11-2023 o 22:34

  6. #146
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Piszesz o własnej produkcji na małą skalę czy przemysłowej bo tu cena produktu może być o rząd wielkości mniejsza ?
    Ile $ kosztuje pcb 4 warstwowe tej wielkości u nas, ile w chinach, ile przy 100 szt., ile przy 10000 szt. ? Tak z ciekawości pytam.
    Które to posty, tak z ciekawości powodują wyjątek krytyczny ?
    czekaj, bo w natłoku otwartych na komórce tabów i pisania przy oglądaniu serialu, jakoś myślałem że jestem akurat w wątku o boxach carplay/aa które też tyle kosztuję, a stąd i płytka wymiarów 10x15cm 4y warstwy, szybkie interfejsy, złącza, procek jakiś itp i gdzie przy w miare niszowym produkcie o którym myślałem, nawet chińczyk może sprzedawać za 150-200$ w hurcie małym/średnim.

    nie, no małe zabezpieczenia, to inna sprawa, choc też oczywiście zależy od wielkości rynku. to linkowane urzadzenie wyżej, na kablach do wlutowania to zwykłe pudełeczko z prostą elektroniką.

    odszczekuje zatem, mój błąd (choć w przeszłości parę razy coś palnąłeś że miałem wyjątek ale nie komentowałem, po prostu lubisz czasem coś tak naciągnąć pod swoje argumenty mocno, stąd i już mam pewną łatkę przyklejoną do Twojej osoby. bez urazy. mój ojciec tez tak lubi robić, a ja mam na to wręcz uczulenie)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 12-11-2023 o 23:39

  7. #147
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Kilka dolców samo PCB 4-o warstwowe o wymiarach tego boxa 10x15cm. Na to masz kupe innych komponentów, obudów, złącz, montazu, testu, R&D, energii, pracy.
    Kurde, na pewno mówimy o tym samym produkcie?
    Co tam ma kosztować produkcyjnie 150-200$?
    To wygląda na wielkość pedrive a nie 10x15cm. Prędzej ze 2x5 a w środku prawie nic nie ma bo co ma być w czymś tak prostym - zresztą widać na zdjęciach Seo na ich stronie.
    Może przesadziłem z tym 50zł ale do $150 to przepaść.
    Oczywiście nie mówię tu o kosztach dookólnych, firmowych.

    EDIT: ok, widzę co napisałeś w międzyczasie jak pisałem :-).

  8. #148
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    patrz post wyżej, pomyłka, myślałęm że pisze w innym watku. tak to jest jak ogląda się nudny serial z żona i klepie na komórce po forach

  9. #149
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    jakby Was interesowało jak wygląda kradzież przez radar - tu gość miał jeszcze blokadę kierownicy, przecięli kierownicę co dodało im pewnie 2min extra roboty. blokadę kierownicy może sprzedać na eBayu, nieuszkodzona, kluczyki ma, złodzieje zostawili mu na pamiątkę. sprawa umorzona zaraz przez policję brytyjską.

  10. #150
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Straszcie dalej, samochód mam gotowy do jazdy a nie jeżdżę bo we wiosce mam małą ukrainę a pod miejscem pracy to i przed kamerami bezczelnie katalizatory tną ze starych diesli

Podobne wątki

  1. Dziś i mnie dopadło
    Utworzone przez Cubus00 w dziale 156
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 12:15
  2. Spotkanko Warszawa, dziś (26.09)
    Utworzone przez Przemek_Docent w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 18:15
  3. Dziś stawia Scrat-155
    Utworzone przez Brzoza w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2007, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory