Strona 17 z 45 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718192021222324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 447

Temat: 330mm Brembo Alfa 156

  1. #161
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    """"""Płyn hamulcowy DOT 4 nigdy nie powinien być stosowany zamiast lub mieszany z płynami hamulcowymi na bazie silikonu
    (DOT5) ani też nie powinien być stosowany tam gdzie istnieje wymóg stosowania płynu DOT 5.1. """"""

    pzd.

  2. #162
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Z olejem chyba mniejszy problem - nie wplywa bezposrednio na bezpieczenstwo ludzi

    Jesli nie masz problemow z puchnieciem hamulca to nawet sie nie zastanawiaj nad jakis sportowym plynem hamulcowym - strata kasy. Kup jakis zwykly, dobry plyn i jezdzij - a jak sie okaze, ze zdarza Ci sie go zagotowac to mozna pomyslec o zmianie... Ja kupilbym np niebieskie ATE.

    Sent from my BlackBerry 8900 using Tapatalk

  3. #163
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Z tego co znalazłem:

    166: 38 i 42mm
    e38: 40 i 42mm

    Evo:
    40 i 46mm

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  4. #164
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    I co z tego, skoro pompuje to wciąż ta sama standardowa pompa hamulcowa..
    Zadałem pytanie i jakoś nie otrzymałem odpowiedzi czy ktoś zmienił na tą od GTA.

  5. #165
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Jeśli seria jest sprawna, nie widzę sensu zamiany. Chyba że o komfort lżejszego wciskania hamulca chodzi.
    Ja mogę spowodować zadziałanie abs-u przy praktycznie każdej prędkości więc skuteczność hamowania determinują opony.
    (duże brembo, ferodo ds2500, tarcza 305mm z gtv-ki)
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #166
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    I co z tego, skoro pompuje to wciąż ta sama standardowa pompa hamulcowa..
    Zadałem pytanie i jakoś nie otrzymałem odpowiedzi czy ktoś zmienił na tą od GTA.
    Nie widzę potrzeby zmiany na tą z GTA.
    Jeśli cisnienie w układzie w obu przypadkach jest takie samo, większe tłoczki to większa siła działająca na klocki.

    Slavol - u mnie to samo, opony determinują hamowanie.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  7. #167
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    I co z tego, skoro pompuje to wciąż ta sama standardowa pompa hamulcowa..
    Zadałem pytanie i jakoś nie otrzymałem odpowiedzi czy ktoś zmienił na tą od GTA.
    nie słyszałem aby ktos zmieniał pompę przy zmianie zacisku, std. daje rade i nikt nie narzeka.
    być może duzy tłoczek nie pracuje z odpowiednią siłą, ale bynajmniej ja nie mam tego jak zmierzyć, efektem tego może byc nierównomierne zużycie klocków, ale także nie zauważyłem tego u siebie i innych użytkownikach hebli po swapie.


    pzd.

  8. #168
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesiu.Z Zobacz post
    istnieje, istnieje. I ma się dobrze. A to ze jakiś klient jeden narobił szumu to wcale nie znaczy, że firma zła jest Nawet najlepszy sprzedawca na allegro ma jakiegoś negatywa od "narwanego" kupca, cóż zdarza się i najlepszym
    Nie jeden, ale dwóch (się ostatnio ujawniło bo już ich ... strzelał), a zanim się ta firma na forum pojawiła to też takiej sielanki nie było jak na fotkach z robót. Właśnie te fotki od nich zawsze mi śmierdzą jakimś kantem, bo widziałem wiele warsztatów jak naprawdę coś robią to nie mają czasu na sprzątanie, ewentualnie coś szmatą przegarną, a u nich zawsze porządek

  9. #169
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Nie jeden, ale dwóch (się ostatnio ujawniło bo już ich ... strzelał), a zanim się ta firma na forum pojawiła to też takiej sielanki nie było jak na fotkach z robót. Właśnie te fotki od nich zawsze mi śmierdzą jakimś kantem, bo widziałem wiele warsztatów jak naprawdę coś robią to nie mają czasu na sprzątanie, ewentualnie coś szmatą przegarną, a u nich zawsze porządek
    Nie no ocenianie kogoś bo ma za czysto to trochę nie tak . Rozumiem że jakby mieli ciemno jak w piwnicy na podłodze olej a klucze uwalone w smarze to by Ci mniej kantem smierdziało ?? W takim razie ja się też serwisuję w miejscu gdzie smierdzi kantem. .
    Mi panowie z Ital... zrobili adaptery i jestem zadowolony ja nie stwierdziłem żadnego zgrzytu ani w kontakcie z nimi ani w rozliczeniach ale skala finansowa była znacznie mniejsza, fakt jest taki że Zoltar przestał się wypowiadać nie broni się ani nie próbuje czegokolwiek prostować na forach. Póki sam nie napisze cieżko jednoznacznie coś o nich napisać, poza tym że faktycznie coś się niedobrego wydarzyło z nimi.

  10. #170
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Z tym że ... ty tu piszesz o adapterach jakie się robi na dniach, tam było blisko dwu letnie kantowanie gości, obiecywanie in cudów na patyku, kasowanie forsy za obietnice. Jestem w stanie zrozumieć byli zawaleni pracą, tylko jaką- zmywaniem podłogi.
    Ja jestem zadowolony z roboty kilku firm, moi kuzyni, którzy mają grzebane samochody też, ale czy którykolwiek z nas oddał by im samochód chociaż na 3 dni to już niekoniecznie.
    Poza tym przed pokazaniem się na racingforum Ital Performance też miało podobne zgrzyty z tego co mi się o uszy obiło
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 05-02-2014 o 11:18

Podobne wątki

  1. AR 147\156\GT + Brembo z AR 166 + 330mm tarcze = analogowy GTA
    Utworzone przez acab w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2023, 00:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory