Strona 181 z 275 PierwszyPierwszy ... 81131171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191231 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,801 do 1,810 z 2746

Temat: Światła do jazdy dziennej - jakieś pomysły?

  1. #1801
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie


    A tu fotka robiona dosłownie 10 minut temu... Myślę że to kwestia jak aparat ustawi parametry, ale serio uważam że jest dobrze.

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  2. #1802
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    To trzeba zobaczyć na żywo, ja miałem okazję zobaczyć ringi szewiego w Warszawie i zdecydowanie robią robotę i wyglądają jakby były tam od zawsze... A muszę przyznać że na zdjęciach miałem wątpliwości.
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  3. #1803
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,569

    Domyślnie

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    O aplikacji na smartfona pisałem po to, żeby kolega sam to sobie sprawdził, Policja ma inne przyrządy niż smartfonowa aplikacja, a jak będą mieli chociaż cień wątpliwości, to mogą wysłać na badania techniczne, takie ich prawo.
    Problem w tym, że... nie mają.
    Zwykła drogówka takowych urządzeń nie posiada, a nawet te przewoźne stacje kontroli pojazdów nie zawsze są wyposażone w takie przyrządy.


    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    To już by zależało wyłącznie od Policjanta - dla nich jest to ingerencja w układ elektryczny pojazdu.
    No i? Takowa ingerencja nie jest w żaden sposób zabroniona.

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    O ile mnie pamięć nie myli, można to sprawdzić za pomocą przyrządu do ustawiania świateł, który jest jednym z podstawowych i obowiązkowych wyposażeń każdej SKP.
    Owszem, tylko nie każdy przyrząd do ustawiania świateł ma takową możliwość.

    Nie oszukujmy się, żaden Policjant nie będzie tego sprawdzał, ani zabierał dowodu rejestracyjnego z tego powodu.

  4. #1804
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bychawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170 km
    Postów
    50

    Domyślnie

    No i? Takowa ingerencja nie jest w żaden sposób zabroniona.

    W instalację elektryczną nie, ale w konstrukcję klosza reflektora już tak. Zwłaszcza jak coś zakłóca strumień światła.

  5. #1805
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ramirez Zobacz post
    ale w konstrukcję klosza reflektora już tak. Zwłaszcza jak coś zakłóca strumień światła.
    Szczerze nieobeznany w alfach policjant, nie kapnie się czy to ori czy nie... Nadto w razie "W", wyciągam bezpiecznik i cały obieg można by rzec wyłączam Nie popadajmy w paranoje, na razie jeżdżę i nic się nie dzieje. Jakby chcieli się już przysłowiowo dosrać, to czepną się byle czego.

  6. #1806
    makarov
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Problem w tym, że... nie mają.
    Hmm, ciekaw jestem, co byś zrobił, gdyby Ci zabrali, biłbyś się z nimi?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Zwykła drogówka takowych urządzeń nie posiada
    Dlatego, jeśli mają wątpliwości, to zatrzymują dowód rejestracyjny, co jest jednoznaczne ze skierowaniem pojazdu na dodatkowe badania techniczne, a pokwitowanie za zatrzymany dowód zawiera uzasadnienie jego zatrzymania, a więc SKP bez sprawdzenia, Ci takiego badania nie podbije.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    No i? Takowa ingerencja nie jest w żaden sposób zabroniona.
    Jeśli jest to ingerencja, zmieniająca parametry określone przepisami, to jest zabroniona - przykładem są Ci, którzy zakładają HiDy.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Owszem, tylko nie każdy przyrząd do ustawiania świateł ma takową możliwość.
    Na SKP, każdy.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie oszukujmy się, żaden Policjant nie będzie tego sprawdzał, ani zabierał dowodu rejestracyjnego z tego powodu.
    Oj, żebyś się nie zdziwił.

    Tytanowy, na tym ostatnim zdjęciu wygląda to zupełnie inaczej i do takiego świecenia, faktycznie nie ma powodu, żeby się przyczepić, ja pisałem o poprzednim, na którym tego światła praktycznie nie było i z daleka można było wyczaić, że coś jest nie tak.

    Cytat Napisał elgritone Zobacz post
    Tak dla ścisłości, obowiązek oznaczania świateł dziennych w reflektorze na kloszu istnieje od 2011r bodajże.
    Obawiam się, że jest dokładnie odwrotnie, do momentu w którym każdy samochód homologowany na rynek europejski, nie miał obowiązku mieć w fabrycznym wyposażeniu świateł do jazdy dziennej, miał obowiązek mieć oddzielnie homologowane światła do jazdy dziennej, a dopiero samochody, które musiały być fabrycznie wyposażone w takie światła, nie musiały mieć dodatkowych oznaczeń homologacyjnych, bowiem zawierała je homologacja samochodu.

  7. #1807
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,569

    Domyślnie

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Hmm, ciekaw jestem, co byś zrobił, gdyby Ci zabrali, biłbyś się z nimi?
    Nie wiem jak Ty, ale ja nie zniżam się do takowego poziomu
    Oddałbym, zrobił badanie na SKP i odebrał. Fakt, godzina i pewnie jakieś 20zł straty.
    Na szczęście nie mam tego problemu, bo mam LEDy z homologacją w miejscu przednich przeciwmgielnych.

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Dlatego, jeśli mają wątpliwości, to zatrzymują dowód rejestracyjny, co jest jednoznaczne ze skierowaniem pojazdu na dodatkowe badania techniczne, a pokwitowanie za zatrzymany dowód zawiera uzasadnienie jego zatrzymania, a więc SKP bez sprawdzenia, Ci takiego badania nie podbije.
    Zacznijmy od tego, że w tym przypadku nie powinni Ci podbić nie za słabe źródło światła, ale za modyfikację lamp i brak odpowiednich homologacji - tyle teoria.
    Praktyka jest taka, że spora część SKP nawet bez mierzenia Ci podbijają takowy przegląd. Druga sprawa, że 400cd to na prawdę mało, więc te światełka musiałyby się ledwo "tlić".

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Jeśli jest to ingerencja, zmieniająca parametry określone przepisami, to jest zabroniona - przykładem są Ci, którzy zakładają HiDy.
    HIDy nie są zabronione za ingerencję w instalację elektryczną, a za modyfikację źródła światła niezgodną z homologacją lampy.
    Ja zakładam ingerencję w elektrykę polegającą na odłączeniu świateł i przejściu na światła mijania - na to jednak sam już sobie odpowiedziałem - zgodnie z przepisami, jeśli samochód jest wyposażony w danego rodzaju oświetlenie to musi być ono sprawne.

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Na SKP, każdy.
    Mea culpa, masz rację.

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Oj, żebyś się nie zdziwił.
    Musiałbyś trafić na naprawdę czepliwego Policjanta, a do tego dać mu powody do tak wnikliwych kontroli.

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Obawiam się, że jest dokładnie odwrotnie, do momentu w którym każdy samochód homologowany na rynek europejski, nie miał obowiązku mieć w fabrycznym wyposażeniu świateł do jazdy dziennej, miał obowiązek mieć oddzielnie homologowane światła do jazdy dziennej, a dopiero samochody, które musiały być fabrycznie wyposażone w takie światła, nie musiały mieć dodatkowych oznaczeń homologacyjnych, bowiem zawierała je homologacja samochodu.
    Zgadzam się z pierwszą częścią.
    Pamiętajmy, że te BMW i Audi jeżdżące na dziennych zrobionych z długich poprzez obniżenie napięcia zasilania żarówki jest uruchomiona przez użytkowników poprzez odpowiednie zakodowanie w sterowniku. To, że tak się da, nie oznacza, że to jest legalne i z tego co się orientowałem bez homologacji na lampie to w UE legalne to nie jest (chciałem to włączyć u dziewczyny w Audi). A dlaczego się tak da (np. w Audi)? Powód jest prosty - takie rozwiązania są dopuszczalne bodajże np. w Kanadzie bez dodatkowych homologacji i robią jeden sterownik na wszystkie rynki.

    Podsumowując - jeśli już bym miał się czegokolwiek obawiać w przypadku kontroli to brak wybitej homologacji i ingerencja w konstrukcję lampy niż pomiaru/wątpliwości dot. jasności samych ringów.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 24-03-2017 o 20:23

  8. #1808
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał makarov Zobacz post

    Obawiam się, że jest dokładnie odwrotnie, do momentu w którym każdy samochód homologowany na rynek europejski, nie miał obowiązku mieć w fabrycznym wyposażeniu świateł do jazdy dziennej, miał obowiązek mieć oddzielnie homologowane światła do jazdy dziennej, a dopiero samochody, które musiały być fabrycznie wyposażone w takie światła, nie musiały mieć dodatkowych oznaczeń homologacyjnych, bowiem zawierała je homologacja samochodu.
    Dzieki za wyjaśnienie, czlowiek uczy się całe życie

  9. #1809
    makarov
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie wiem jak Ty, ale ja nie zniżam się do takowego poziomu
    Chciałem Ci jedynie uświadomić, że na drodze, to nie kierowca jest decydentem, ale policjant, a więc nie pisz głupot, że nie mają prawa, bo mają, a Ty, co najwyżej możesz się od ich decyzji odwołać, oczywiście po czasie, a więc najpierw przewożąc samochód na lawecie.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Zacznijmy od tego, że w tym przypadku nie powinni Ci podbić nie za słabe źródło światła, ale za modyfikację lamp i brak odpowiednich homologacji
    A, skąd niby diagnosta ma wiedzieć, że modyfikowałeś światła? Jak mniemam, jadąc na badanie, nawet go o tym nie informujesz, bo póki co, nie ma obowiązku wyposażania samochodów w światła do jazdy dziennej, takich, które nie miały ich w fabrycznym wyposażeniu.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    HIDy nie są zabronione za ingerencję w instalację elektryczną, a za modyfikację źródła światła niezgodną z homologacją lampy.
    Wyobraź sobie, że miałem w ręku i czytałem pokwitowanie za HIDy, gdzie treści, jako powód zatrzymania było "ingerencja w układ elektryczny samochodu".

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Musiałbyś trafić na naprawdę czepliwego Policjanta, a do tego dać mu powody do tak wnikliwych kontroli.
    Zdarzają się tacy - powodem mogłoby być właśnie "bżdżenie" świateł do jazdy dziennej, co widać na pierwszy rzut oka.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Podsumowując - jeśli już bym miał się czegokolwiek obawiać w przypadku kontroli to brak wybitej homologacji
    Jam mam takie rozwiązanie od czterech lat, tzn. zmniejszoną jasność drogowych, przez te cztery lata pies z kulawą nogą nie zainteresował się nimi, a gdyby się do tego przyczepił, to najpierw bym mu pokazał jak świecą mijania, które w przepadku braku do jazdy dziennej, do tego celu są wykorzystywane, a drogowe na 30% i poprosił o wskazanie różnicy.

  10. #1810
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,569

    Domyślnie

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Chciałem Ci jedynie uświadomić, że na drodze, to nie kierowca jest decydentem, ale policjant, a więc nie pisz głupot, że nie mają prawa, bo mają, a Ty, co najwyżej możesz się od ich decyzji odwołać, oczywiście po czasie, a więc najpierw przewożąc samochód na lawecie.
    Tylko, że... głupotę napisałeś Ty, nie ja
    Ja odpowiadam za to co napisałem, nie za to co zrozumiałeś, dlatego wskaż mi, gdzie napisałem, że nie mają prawa

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    A, skąd niby diagnosta ma wiedzieć, że modyfikowałeś światła? Jak mniemam, jadąc na badanie, nawet go o tym nie informujesz, bo póki co, nie ma obowiązku wyposażania samochodów w światła do jazdy dziennej, takich, które nie miały ich w fabrycznym wyposażeniu.
    A od czego ma wybitą na kloszu lampy homologację?
    Od tego jest diagnostą, żeby m.in. znać znaczenie tych

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Wyobraź sobie, że miałem w ręku i czytałem pokwitowanie za HIDy, gdzie treści, jako powód zatrzymania było "ingerencja w układ elektryczny samochodu".
    No i? To co panowie sobie tam napiszą nie stanowi żadnej podstawy prawnej Teraz jedź z takim kwitkiem na SKP i skąd diagnosta ma wiedzieć co sprawdzać?
    Podstawą prawną jest tutaj właśnie brak homologacji do wykorzystywania tego źródła światła jak również zapewne brak niezbędnego wyposażenia dodatkowego to ksenonów.

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Zdarzają się tacy - powodem mogłoby być właśnie "bżdżenie" świateł do jazdy dziennej, co widać na pierwszy rzut oka.
    Nie oszukujmy się, powodem czepiania się takich rzeczy z reguły jest zachowanie samego kierowcy.

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Jam mam takie rozwiązanie od czterech lat, tzn. zmniejszoną jasność drogowych, przez te cztery lata pies z kulawą nogą nie zainteresował się nimi, a gdyby się do tego przyczepił, to najpierw bym mu pokazał jak świecą mijania, które w przepadku braku do jazdy dziennej, do tego celu są wykorzystywane, a drogowe na 30% i poprosił o wskazanie różnicy.
    A Policjant by Ci tylko pokazał oznaczenia na lampie i brak wybitego tam oznaczenia dla świateł dziennych, następnie wystawił pokwitowanie za DR I mógłbyś sobie prosić o wskazanie różnic.
    Oczywiście nie wspomnę już o fakcie, że oprócz samej jasności lamp dziennych, odpowiedniego umieszczenia i automatycznego zapalania, światła dzienne muszą mieć odpowiednie kąty świecenia, których te Twoje "długie" nie posiadają...
    Także, zarówno te ringi (świecące prawidłowym światłem bądź nie) są tak samo legalne jak i Twoje długie z obniżonym napięciem zasilania.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 26-03-2017 o 14:15

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  3. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 12:20
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory