Strona 2 z 41 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 406

Temat: 147 TS 2.0. Selespeed problem z silnikiem

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Cykanie ? Możliwe że są to popychacze czyi coś bardzo częstego, pozwole sobie użyć filmiku kolegi z forum, coś takiego słyszysz ?

    ~ taka była piękna ! :C




  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Diablo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    159 Q4 210KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    No nie jest tak do konca ze nikt nie chce sie tym samochodem zajac. Bardziej nie ma na to czasu Więc troszke Goni jak to kobieta przesadza. Samochod generalnie obsługiwał wczesniej jakis rzeźnik. skrzynia i misa olejowa obsmarowana gruba warstwa sylikonu. wyciek z klawiatury zaworów. Wymienione węże dochodzace do chłodnicy oleju bo były dziurawe. Dodatkowo do wymiany osłony przegubów, gaz do regulacji. wariator do wymiany na 100% i przy wymianie uszczelki pokrywy zaworów wałki i popychacze do oceny. Dodatkowo silnik jest tak upierd.... olejem i płynem chłodniczym ze bez porządnego umycia trudno ocenic czy jeszcze cos jest do zrobienia.
    Pozdrawiam Cie Goniu serdecznie\
    Ostatnio edytowane przez Diablo ; 08-09-2014 o 21:46

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar Goniaa
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    192

    Domyślnie

    Ja wiedziałam ze nie wytrzymasz mój Ty zbawicielu wodzu, mistrzu Ty mój hendi menie ale cóż ja na to poradze ze taki talent sie marnuje w innym kraju a ja nie mam komu dać mojej biedroneczki...poczekam do grudnia o ile wcześniej nie stane mam nadzieje, ze doprowadze ja do porzadku i gały Ci Diabelku wypadna jak będę pruć ulicą

    Jutro wymiana wtryskow

    Potem ta uszczelka i oslony no i ktos mi musi pomoc z tym wariatorem

    Dodano po 4 minutes:

    Lenix to nie ten dźwięk

    Dodano po 8 minutes:

    Wariator lepiej nowy czy regeneracja?
    Ostatnio edytowane przez Goniaa ; 08-09-2014 o 22:28 Powód: Dodano

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Nowy, przy regenerowanym nie ma pewności czy za 500 albo 10 000 tyś km nie będzie trzeba tego robić. Skoro silnik zarzygany olejami to dobrze mu nie wróżę Może pierw niech jakiś mechanik sprawdzi Ci kompresje na cylindrach co by wiedzieć czy jest w ogóle sens inwestować w auto bo może trup ale to taki mój czarny scenariusz tylko

    ~ taka była piękna ! :C




  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar Goniaa
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    192

    Domyślnie

    Czy dam mi ktos namiary na Pana od wariatora?? Dzisiaj odbieram auto od mechnika. Ustawia gaz, ale juz przez telefon powiedział ze dźwięk silnika nie jest od gazu wymiękam juz ;( dzwonilam do innego mechanika czy wymieni ten,wariator na to on, ze sie nie podejmie naprawy tego auta....masakra...i to sie mechanik nazywa.....nagram dzisiaj prace silnika, sprobuje tez napisać jakie mam biedy w kompie...ehhh ;( chyba na rower przejdę

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Link do profilu darka: http://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/10339.html

    A co do mechanika, to tak jak już pisałem, oddaj auto do nich : http://www.autogryf.pl/serwis-fiata
    oni ci bez problemu wymienią wariator bo to serwis alfy, fiata, lanci a jak wiadomo lepsze to niż mechanik od golfa.

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar Goniaa
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    192

    Domyślnie

    A wiec tak. Okazalo sie, ze jest uszkodzony sterownik od gazu - napeawa jakieś 350 zl. Jutro mi to wymienia, a także ta uszczelkę (170 zl) i osłony (120 zl). Biedroneczkę moja podpięto do kompa - pokazalo dwa błędy Moduł ECM/PCM usterka oraz grzałka sondy lambda przerwany obwód. Czy ktoś mógłby mi wyjasnic po polsku o co chodzi ? Czy te usterki maja wpływ na prace silnika? Bo nie wiem co dalej mam naprawiać i czy warto

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Moduł ECM ? nie mam pojęcia a nie chce mi się googlować. Co do drugiego błedu, czyli sonda lambda. Jest to takie coś wkręcane w wydech, i dzięki temu komputer czyta dane odnośnie spalin i mapy paliwowej więc jest to ważne bo gdy lambda jest uszkodzona, praca sinika może pozostawiać wiele do życzenia np. szarpanie dławienie, może świecić się check engine oraz auto więcej pali. Więc niech powiedzą Ci która lambda bo jest ich aż 3, sprawdzą kable jeśli wszystk obędzie ok trzeba kupić nową lambde

    ps. na szybko z neta. Dalej nie wiem co to może cośod selespeeda


    'Moduł silnika, lub PCM/ECM zarządza pracą silnika, systemem emisji spalin, a w niektórych przypadkach kontroluje skrzynię biegów i układ ABS. Podczas wymiany PCM, należy się upewnić, czy woda nie dostaje się do miejsca montażu PCM. W przeciwnym razie, nowy moduł PCM może zostać uszkodzony.'


    ps2. jaka uszczelka ? Od pokrywy zaworów ? I jakie osłony ?

    ~ taka była piękna ! :C




  9. #19
    Użytkownik Ogier Avatar Goniaa
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    192

    Domyślnie

    Osłony przegubu oraz uszczelka pokrywy zaworów. A moze ja ja lepiej sprzedam no cos czuje ze chyba nie stać mnie na włoszkę a jakie koszty związane są z tym PCM. Przecież to auto nie ma,końca w naprawie. Jeżeli wymienia mi sterownik gazu to dalej idą do wymiany wtryski a,to kolejne 400 zl...sprzedac czy nie sprzedac? Nie sprzedam w podatek będę musiała zaplacic
    Ostatnio edytowane przez Goniaa ; 10-09-2014 o 19:50

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Podatek płacisz tylko i wyłącznie jeżeli byś sprzedała auto z zyskiem. Czyli tak czy siak wyjdziesz stratna. Skoro już tyle dołożyłaś to ja bym ją zostawił.

    Co do PCM/ECM to tu jest coś szerzej opisane:
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...ml#post1046139

    Po krótko, jest to błąd prawdopodobnie jakiegoś modułu sterownika silnika.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 21:12
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 17:32
  4. problem z silnikiem 156 2.0 JTS
    Utworzone przez doman001 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 12:32
  5. 156 selespeed problem, znika olej w selespeed
    Utworzone przez xmikix w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory