Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Temat: Alfa użytkowa - SW 1.8 TS 140 KM.

  1. #11
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał emo94 Zobacz post
    Znajmy miał mondeo z takim silnikiem, więc wiem co piszę
    kolega wujka od strony szwagra siostry mojego kuzyna po stronie ojca z trzeciego małżeństwa miał córkę i ona miała kolegę co miał dziewczynę co miała troje braci i jeden z nich miał ....
    alfę - zepsuła mu się
    wiem co piszę - alfy się psują








  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Zresztą dobrze wiemy że alfa nie jest samochodem flotowym( bynajmniej nie widziałem takiej), i tego się trzymajmy. Focus, mondeo, vw i cała reszta helmutów.......niech zostaną jako niezniszczalne bo jeżdżą.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Cytat Napisał malin2k5 Zobacz post
    Skoro był serwisowany na czas i do samego końca, to nie powinno być źle Awarie w TS biorą się z zaniedbań nie rzadko poprzednich właścicieli
    Każdy przegląd raz w roku w ASO. Jak sprawdzili mi to w ciągu ostatnich 20 tys. km miał robione w ASO:
    - rozrząd z wariatorem
    - kompletne sprzęgło
    - silnik wycieraczek przód
    Pełny przegląd łącznie z wyminą olejów (na selenii od nowości !!!) i płynu chłodzącego 3 Tys. km temu.
    Właściciel nawet na wymianę żarówki jeździł do ASO(były takie wpisy) a 156 wymienia na 159.

    Datego się podpaliłem na wóz bo mechanicznie nie trzeba do niego na dziś nawet złotówki dołożyć

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Gdyby moja Alfa była w takim stanie jak piszesz, to byłbym w 7 niebie. Sam robię około 20 tys km rocznie i mimo potrzeby czasem pogrzebania w aucie nie zamieniłbym na żadne inne (mam '97 1,8 TS 144KM sedan). Większość usterek miałem z racji wieku i zaniedbania przez poprzednich właścicieli (było ich przynajmniej kilku). Jeśli tylko amortyzatory nie są wybite i sprężyny w porządku, to bierz bez zastanowienia, bo u mnie przy amortyzatorach na granicy dopuszczenia i osiadłych sprężynach mocno siada jak się ją zapakuje. Gazem się nie martw. Poszukaj tylko naprawdę dobrego gazownika, który ogarnie ten samochód i nie zrobi Ci fuszerki, a będzie chodzić jak złotko. Pozdrawiam

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Cytat Napisał buksal Zobacz post
    Gdyby moja Alfa była w takim stanie jak piszesz, to byłbym w 7 niebie. Sam robię około 20 tys km rocznie i mimo potrzeby czasem pogrzebania w aucie nie zamieniłbym na żadne inne (mam '97 1,8 TS 144KM sedan). Większość usterek miałem z racji wieku i zaniedbania przez poprzednich właścicieli (było ich przynajmniej kilku). Jeśli tylko amortyzatory nie są wybite i sprężyny w porządku, to bierz bez zastanowienia, bo u mnie przy amortyzatorach na granicy dopuszczenia i osiadłych sprężynach mocno siada jak się ją zapakuje. Gazem się nie martw. Poszukaj tylko naprawdę dobrego gazownika, który ogarnie ten samochód i nie zrobi Ci fuszerki, a będzie chodzić jak złotko. Pozdrawiam
    W końcu jakis pozytywny wpis Dzięki BUKSAL. Zawieszenie było sprawdzane, Alfa przeszła ścieżkę bez zarzutów. Ostatnie co miała wymieniane w zawieszeniu to amortyzatory tył przy 180 tys. i któryś wahacz.
    O gaz bardzo się nie martwię, bardziej boję się sporego przebiegu przy TS-ie. Zdaję sobie sprawę że pewnie oleju trochę łyknie ale najbardziej boję się osławionych panewek. . .

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    To jak ja kupisz to profilaktycznie wymień panewki

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Myslę że decyzje juz podjąłeś .... sercem
    Jeśli to taki świetny stan to bierz. Trwała nie będzie, niezawodna nie będzie ale nie zamienisz jej na nic innego

    Ja jeszcze raz polecę ci Focusa jako pewne połączenie sportowego zadziora i trwałosci
    W kategorii trwałości polece ci skodę octavie
    Ostatnio edytowane przez Szef ; 27-11-2012 o 22:10
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szef Zobacz post

    W kategorii trwałości polece ci skodę octavie
    Może Skoda nie psuła by się często ale każdego dnia gdy bym do niej wsiadał ja czułbym się fatalnie Od patrzenia na jej kokpit mógłbym wpaść w depresję . . .
    Alfa dawała by mi radość co jakiś czas mąconą drobnymi awariami. Co do wymiany panewek jestem sceptycznie nastawiony, czy faktycznie przynosi to oczekiwany skutek? Chyba raczej wole zaryzykować że kilkadziesiąt tysięcy zrobi bez zbędnych przygód

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian156JTD Zobacz post
    To jak ja kupisz to profilaktycznie wymień panewki
    Nie.... no rozpier***asz mnie Damian

    A Ty u siebie wymieniłeś profilaktycznie turbo bądź dwumas?....

    Przecież Żuczek dokładnie napisał, że auto jest z pewnego źródła i ma znaną historię serwisową

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ja-pierdole.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	43.7 KB
ID:	78624

    A znane paniczowi pojęcie sarkazm?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory