Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 72

Temat: Alfa Romeo jako pierwszy samochód. Czy to dobry pomysł ?

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar wube
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 145 boxer
    Postów
    176

    Domyślnie

    Za 10tys spokojnie kupisz jakąś dobro alfe 147 czasami można znaleźć nawet za 8tys naprawdę fajne alfy co do zawieszenia to różnie bywa bo jak się co dżinnie jeździ po dziurach to będzie i trzeba co 20tys km wymieniać. Rozumiem że jeśli nie ma umiejętności ma jeździć maluchem? Moja dziewczyna zdała na maksa teoretyczny i jazdy za pierwszym razem wiec nie jest to takie trudne trzeba się tylko pouczyć troche.
    Ostatnio edytowane przez wube ; 14-07-2013 o 13:43
    Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano​

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Co do prawka ,to koledzy mają rację,nwm jak u Cb ale w łodzi jest trudno zdać praktykę ,nawet jak bdb jezdzisz,jak to mówił mój instruktor prędzej zda ten co słabo jeździ niż ten co dobrze jeździ
    http://s1.zmniejszacz.pl/113/imag0615__586673.jpg

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar wube
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 145 boxer
    Postów
    176

    Domyślnie

    Kiedyś nie trzeba było się prawie wlg uczyć teraz jednak trzeba się trochę do tego przyłożyć i pouczyć jak się komuś nie chce to nie zdaje
    Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano​

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar brill7
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Błonie
    Auto
    Alfa Romeo Centocinquantasei in colore blu vela metallizzato 1970 centimetri cubici
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian156JTD Zobacz post
    Co do prawka ,to koledzy mają rację,nwm jak u Cb ale w łodzi jest trudno zdać praktykę ,nawet jak bdb jezdzisz,jak to mówił mój instruktor prędzej zda ten co słabo jeździ niż ten co dobrze jeździ
    wszystkim znajomym to mówię. najważniejsze to nie cwaniakować za kółkiem podczas egz. i będzie dobrze

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klakierr
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.9JTD, 2000r.
    Postów
    749

    Domyślnie

    Zależy też na jakiego instruktora trafisz. Mój mi hamował, dar ryja i wpisywał błędy których nie popełniłem
    Powodzenia.

    A na pierwsze auto bym bardziej proponował 145 JTD, że względów na ceny części. Bo kupić autko to jedno, ale utrzymać to drugie.

    Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2


  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mat147
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    429

    Domyślnie

    Co do pierwszego autka jako alfa to niezły wybór ale sądzac po wieku to zapewne jeszcze nie pracujesz więc może być Ci ciężko z eksploatacją samochodu, no chyba że masz kasiorke, w to nie wnikam. Moja 147'ódemka to też również mój pierwszy samochód, ale gdybym nie pracował i np. studiował czy cokolwiek to raczej nie pozwoliłbym sobie na taki samochód. Sama wymiana (którą sam niedawno miałem) dwóch górnych przednich wahaczy z robocizną to koszt prawie pięc stówek. Moim zdaniem nie sztuką jest kupić auto ale sztuką jest utrzymanie go później. Swoją drogą najpierw zdaj I pamiętaj, czasam ten kto zdaje za pierwszym razem, nie oznacza że umi wybitnie jeżdzić, po prostu mu się udało, jestem tego zdania że w niektórych przypadkach ten kto zdaje za 2-4 razem będzie w przyszłości lepiej jeździł bo więcej się nauczy, niż ten co zdał za pierwszym, takie moje spostrzeżenie patrząc na co niektórych. Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez mat147 ; 14-07-2013 o 16:26

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    308

    Domyślnie

    Masz bardzo fajne podejście do zakupu auta. Nie jest istotne, że jeszcze nie masz prawka. Mam w rodzinie takiego, który kupił pierwsze autko równo rok przed 18stką. Miał motywację do nauki, bo trafiało go, że ma samochód i nie może nim jeździć Zdał za pierwszym razem czego i Tobie życzę. Jeśli masz okazję to przejedź się, porównaj z innymi, oceń na zimno swoje możliwości utrzymania auta, bo Alfa to droga impreza Faktem jest, że jesli kupisz zadbany egz i będziesz go cały czas pieścił, będziesz zadowolony

  8. #18
    mikerk
    Gość

    Domyślnie

    @up Dzięki za opinie. Chyba tak zrobię , że przejadę się z ojcem do najbliższego komisu ,pooglądam różne modele samochodów i przejadę się jako pasażer (albo chociaż po placu). Dzięki wszystkim za odpowiedzi

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    To jeszcze ja dorzucę swoje 5 gr. Alfa Romeo na pierwszy samochód to bardzo dobry pomysł. Niestety dalsza część tego pomysłu, że ma to być diesel, nie jest już tak górnolotna. Po prostu diesel nie koresponduje z historią tej marki, a wręcz się gryzie, powiem więcej, aż odrzuca.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Morbob
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Wrocław
    Auto
    GT 3.2 V6 2004
    Postów
    552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujek Zobacz post
    To jeszcze ja dorzucę swoje 5 gr. Alfa Romeo na pierwszy samochód to bardzo dobry pomysł. Niestety dalsza część tego pomysłu, że ma to być diesel, nie jest już tak górnolotna. Po prostu diesel nie koresponduje z historią tej marki, a wręcz się gryzie, powiem więcej, aż odrzuca.
    A ty dalej swoje...

    Utrzymanie TS jest droższe niż utrzymanie V6 więc to dopiero jest pomyłka...

Podobne wątki

  1. Alfa 147 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Dejdis w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 13:58
  2. Ar 156 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Ludi_72 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 08:50
  3. Alfa Romeo 147 - pierwszy samochód
    Utworzone przez matin89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 19:48
  4. [145] Alfa Romeo 145 jako pierwszy samochód - nada się?
    Utworzone przez mmax88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 20:22
  5. Alfa jako pierwszy samochód
    Utworzone przez tomek93 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory