Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Pamięć foteli nie w pełni działa, błąd kalibracji

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,039

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Mam ten sam problem: brak pamięci lusterek oraz fotela przód-tył.
    a) problem z lusterkami zaczął się nawet nie wiem kiedy, ale 3/4 Alf to ma więc się nie przejmowałem,
    jaki masz dokładnie problem z lusterkami?

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    b) pamięć fotela przód-tyl na pewno działała po przeróbce USA > EU, moim zdaniem problem pojawił się po jakimś czasie,
    ciekawe. w procedurze naprawy od FCA kończy się właściwie wymianą centralki, czyżby standardowa usterka jakiejś partii czy np tych na rynek USA?


    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    c) miałem robione proxi na Witechu, nie rozwiązało to problemu,
    dobrze wiedzieć


    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    d) epsonixie, przecież dobrze wiesz że Witech ma możliwość wykonania kalibracji fotela (pisałeś to na giuliaforums w podobnym wątku),
    to ja wiem, tylko w MES też jest procedura która w mojej Giulii działa - pisałem sprawdzaliśmy. dostępu ot tak do Witecha2 nie mam więc nie mogę sprawdzić czy procedura w aucie klienta przeszłaby na Witechu2 u siebie rozumiem nie puszczałeś



    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    e) włączyłem na próbę "easy entry" - fotel nie odsuwa się automatycznie, ale komunikatu o wymaganej kalibracji na wskaźnikach nie mam.
    włączałeś może przed grzebaniem w aucie, tak jak był stock z USA? na wszelki wypadek nie puszczaj z MES kalibracji żebyś też nie miał kuku jak w tym aucie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomasz Dobosz Zobacz post
    mam ten sam problem z fotelami, wieczorem spróbuje zmienić region ponownie na USA i zobaczę co się stanie
    będę wdzięczny. zmień wszystko - najlepiej z ori loga wklej zrzut ori proxi do okienka któe wyskakuje w proxi po wciśnięciu prawy alt + C
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    230

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] jest TSB kiedy nie dzialajo lusterki, memory i fotele.
    Zdajie mi sie trzeba mieniac sterownik lusterek czy szyb na dzwiach kierowcy.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jaki masz dokładnie problem z lusterkami?
    Nie pamięta (nie przywraca) ustawienia lusterek z pamięci.

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    w stelvio USA mam przerobione na pl i pamięć jak i reszta ustawień działa. u kumpla w Giulii USA po pewnym czasie przestało działać przesuwanie oraz fotel po rzysnieciu przycisku pamieci nie jezdzi przód tył i nie przechodzi kalibracji. Mamy podejrzenie że uszkodzeniu uległa centralka wskutek spadków napięcia aku.
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]- jak coś to dzwoń do mojego elektronika Marka on Ci powie bo grzebał w giulii kumpla.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,039

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] jest TSB kiedy nie dzialajo lusterki, memory i fotele.
    Zdajie mi sie trzeba mieniac sterownik lusterek czy szyb na dzwiach kierowcy.
    to mylisz z recallem który ja miałem - ja i kolega Arluen byliśmy pierwszymi na tym forum z tym problemem w nowoodebranych w maju 2018 autach ze świeżej produkcji. ten problem polegał na tym że po dłuższym postoju (>10minut) lusterka przez jakieś 20sek się nie rozkładały, do tego szkła nie wracały do pozycji, dopiero po kolejnych 10 sek dało się przywrócić z pamieci foteli. nam to robili w lecie, jeszcze parę miesięcy przed kampanią oficjalną. tu problem mamy inny, a może i dwa problemy po tym co napisał mi Yani właśnie odnośnie jednego (kalibracji którą chyba rozwiążę).



    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Nie pamięta (nie przywraca) ustawienia lusterek z pamięci.
    thx


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Domyślnie

    w stelvio USA mam przerobione na pl i pamięć jak i reszta ustawień działa. u kumpla w Giulii USA po pewnym czasie przestało działać przesuwanie oraz fotel po rzysnieciu przycisku pamieci nie jezdzi przód tył i nie przechodzi kalibracji. Mamy podejrzenie że uszkodzeniu uległa centralka wskutek spadków napięcia aku.
    @epsonix- jak coś to dzwoń do mojego elektronika Marka on Ci powie bo grzebał w giulii kumpla.
    no właśnie, to Stelvio miało pady aku cały czas zanim do mnie przyjechało, u mnie niby było podładowane - kilka godzin, nawet pokazywął coś w BCM ok 50% naładowania, włączyłem swoją ładowarkę w pierwszy wieczór na programowania, na drugi dzień musiałem odłączać kable itp, więc nie podpinałem, auto było włączone może 20 minut i nagle zaczyna mi wariować, cykać itp - mierzę napięcie 8.8V - stąd był telefon do właściciela że nie robie zanim nie przywiezie dobrego aku (mniej niż za godzinę był z nówką). ciekawe że właście w autach z USA czyli tych po przejściach często z aku jest problem jak widać, a to one najczęściej właśnie mają dobity aku czy są startowane z boosterów bo aku nie żyje.

    jest światełko w tunelu odnośnie kalibracji, Yani mi napisał że w USA wkładają plastikowe ogranicziki na śruby przesuwania, stąd kalibracaja pada - trzeba je wyjąć i puścić kalibrację jeszcze raz. oby to zadziałało, przynajmniej zniknie błąd za każdym wyłącznieniem. ciekawe czy to pomoże na problem z pamięcią, czy tu tylko wymiana sterownika. będę informował
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jest światełko w tunelu odnośnie kalibracji, Yani mi napisał że w USA wkładają plastikowe ogranicziki na śruby przesuwania, stąd kalibracaja pada - trzeba je wyjąć i puścić kalibrację jeszcze raz. oby to zadziałało, przynajmniej zniknie błąd za każdym wyłącznieniem. ciekawe czy to pomoże na problem z pamięcią, czy tu tylko wymiana sterownika. będę informował
    Grzecznie informuje iż zgodnie z opisem ograniczniki znajdują się z przodu na śrubach fotela kierowcy. Zdjąłem ale niestety nie mam sprzętu do przeprowadzenia kalibracji.
    Może ktoś ma taki problem z niedziałającą pamięcią fotela, ma założone te ograniczniki i sprzęt do kalibracji,to się dowiemy czy po zdjęciu ograniczników kalibracja przejdzie

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,039

    Domyślnie

    jak się nikt nie znajdzie to podziałamy jak tylko się zarejestrujesz i będziesz mógł autem podjechać na kołach zamiast na lawecie jak ostatnio.

    jako ciekawostke podam kolegom inny przykład. znacie procedurę wyłączenia easy entry w autach których tego się nie dało zrobić (tą która ostatnio opisano tu na forum: przód/tył/przód/tył oparcie przód/tył i przerwać przyciskiem). mam właśnie feedback z Veloce EU z początku 2018r że owszem zadziałała, ale pamięć foteli pomijała przesuwanie przód/tył do tego mojemu informatorowi wydawało się że lusterka tez przestało przywoływać. on odpalił tą procedurę jeszcze raz i dał dokończyć, pamięć wróciła kosztem tego że fotel odjeżdża...
    tyle że on w aucie ma starsze firmwary siedzeń (sw numer 8.02), a w tym Stelvio o którym piszę jest 9.01 i tam nie udało nam się odpalić tej procedury (ze 30 razy próbowałem, w innym aucie parę dni temu odpalałem może za 5tym się udało). zostaje nam więc odpalenie z MESa przy najbliższej okazji tym razem bez tulejek ograniczających (czyli super prowizorycznego rozwiązania które FCA włożyła do aut z USA bo pewnie jakąś normę dojeżdżania fotela do kierownicy musieli spełnić i zamiast zrobić coś porządnie to dali tulejki ale przy okazji zablokowali możliwość wykonania kalibracji fotela)

    [MENTION=80796]Techno[/MENTION], mógłbys spróbować odpalić tą ręczną procedurę odpalenia (chyba?) kalibracji (po usunięciu tulejek ze śrub napędu) ciekawe czy zaczną działać Ci pamięci. pytanie czy to nie namiesza u Ciebie jeśli chodzi o odjeżdżanie fotela - niby zadziałało wyłączenie po dodaniu w proxi, ale kto tak naprawde wie (poza twórcą oprogramowania) jak to naprawdę działa
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 07-12-2020 o 18:30
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ...mógłbys spróbować odpalić tą ręczną procedurę odpalenia (chyba?) kalibracji (po usunięciu tulejek ze śrub napędu) ciekawe czy zaczną działać Ci pamięci.
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] dzięki za informację. Sprawdziłem, usunięcie tulejek i wykonanie kalibracji w MES przywróciło pamięć "wzdłużną" fotela i pamięć lusterek.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    No to jest news. Dzięki za info

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    No to super wiadomość problem rozwiązany rozumiem [MENTION=85737]woockush[/MENTION] że jednocześnie "ułatwione wsiadanie" też działa " ? Ciekawe swoja droga poco te ograniczniki tam wstawili .

Podobne wątki

  1. [159] Pamięć foteli w 159
    Utworzone przez osdazee w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2018, 09:51
  2. podgrzewanie foteli nie działa...
    Utworzone przez assassin w dziale 156
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-01-2018, 22:59
  3. [159] błąd B1005 nie działa Radio CD, błąd U1601
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2016, 11:17
  4. [159] Nie działa podgrzewanie foteli
    Utworzone przez quba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 10:41
  5. Błąd podczas kalibracji STAG 1561.8
    Utworzone przez czesany w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory