Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 199

Temat: Przemyślenia spowodowane wolnym czasem.

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    skąd ma byc wirus alfy, jak firma nie produkuje samochodów? ma tylko dwa modele w ofercie, to jest curiosum.
    Życie nie znosi próżni: opuszczone miejsca zajmują inne marki ze swoimi modelami i nie bedzie już komu tych "nowych cudów" sprzedawać.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Firma ma tylko dwa modele których i tak nikt nie chce "kupywać"!

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Firma ma tylko dwa modele których i tak nikt nie chce "kupywać"!
    Tak.
    FIATA Punto i Bravo za dużo większą kasę i nic poza tym.
    I nas dokładkę z mocno kontrowersyjnym wyglądem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Wirusa zabija popularność Alfy, w szczególności używanych 156, które są dzisiaj śmiesznie tanie. Jeszcze kilka lat temu zakup Alfy Romeo to była mocno przemyślana decyzja. Teraz kupują je przypadkowe osoby z myślą o samochodzie typowo użytkowym a warunek stawiają jeden, ma być tanio. O takie auto, które często już w chwili zakupu było rupieciem, mało kto dba, więc nic dziwnego, że po jakimś czasie zaczyna się sypać. Pojawia się rozczarowanie, narzekania a auto wędruje w kolejne ręce i koło się kręci. Parę lat temu Alfy na okolicznych drogach mogłem policzyć na palcach jednej ręki, teraz przestaje już zwracać na nie uwagi
    Zresztą doskonałym przykładem jest to forum, gdzie coraz częściej rozmawia się o przysłowiowej "dupie maryni" a nie o Alfach

    Jest to alternatywa dla Vectry B, a nie auto z wyboru.
    Potem to tylko wpisy czym sobie ... podetrzeć, żeby tylko było taniej i kręciło się dalej.
    Niestety dobre Alfy 156 nie są tanie, a kupno za kilka kpln szrotu nie wróży nic dobrego.
    Kolega, który u nas teraz pracuje szukał dla siebie 156 w granicach 6-7 kpln i po obejrzeniu kilkunastu sztuk kupił za tą kasę A4, i jeździ, i jest zadowolony.
    Do tych rodzynków trzeba by było na wstępie dołożyć kolejne kilka kpln aby móc jeździć i np. nie wypaść z fotelem na asfalt.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Barsolis
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    wielkopolska
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    33

    Domyślnie

    jeste, w posiadaniu kilu aut . Mesie ( 2) Opel ( 2 ) Cytryna ( Kyron ) oraz Alfa Romeo 166 z ktorej jestem super zadowlolony

    oprocz ( pam,iatek z podrozy ) madndatowa za predkosc - nie duze (20 -40 powyzej ) .

    Alfa Romeo jest dla hobbystow i tyle.

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barsolis Zobacz post

    Alfa Romeo jest dla hobbystow i tyle.
    Dokładnie, ewentualnie świadomych posiadaczy...
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Dla hobbystów to jest garbus. Alfa 156 to "zwykłe" auto!
    Ktoś wie dlaczego w moim pości (nr 7) Mk II to jakiś link jest?
    Już zniknął...
    Ostatnio edytowane przez omron8 ; 28-12-2012 o 17:53

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar malutki
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    154

    Domyślnie

    omron8 - chyba mylisz pojęcia. Hobbystą można być nawet nowego samochodu, chodzi o to, że pracujesz przy nim i dopieszczasz auto dlatego, że to lubisz i sprawia Ci to przyjemność. A nie kupujesz i zajeżdżasz na śmierć bo od tego jest.

    U mnie w rodzinie jest taki podział. Ja uwielbiam patrzeć na Alfę swoją i się nią zajmować. Mój brat który ma Hondę Civic kupioną za kupę pieniędzy kilka lat temu bo była w perfekcyjnym stanie i z małym, niekręconym przebiegiem w ogóle się tym autem nie zajmuje. Może nawet się rozpaść na parkingu, on uważa że auto ma tylko jechać z punktu A do punktu B. A jak się zepsuje to kupować następne.

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    omron8 - chyba mylisz pojęcia
    Czy żeby pobawić się koleją elektryczną muszę być hobbystą? Nie! Mam ochotę się pobawić to montuję zestaw a jak mi się znudzi to ją chowam w szafie.

    Mam auto, wykonuję przy nim różne dziwne czynności narzucone przez producenta i oczekuję w zamian, że gdy rano chcę nim pojechać po bułki to pojadę...

  9. #19
    Użytkownik Ogier Avatar malutki
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    154

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie musisz być hobbystą, tylko właśnie hobbysta będzie się różnił tym od Ciebie, że nie wrzuci do szafy kolejki tylko da na półkę i będzie na nią chuchał po zabawie

    Co do drugiego Twojego stwierdzenia to się w 100% zgadzam, ale to się tyczy wszystkich marek, a nie tylko Alfy

    Pozdrawiam.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Alfa, miała uroki kiedyś był to samochód mało spotykany na drogach i jak już tu Koledzy powiedzieli zawsze wyróżniał się z tłumu , teraz jadąc wieczorem , to nie wiem ale mi wszystko przypomina Mito , Julke , itd.

    wadą marki jest to że , Marka mająca taką tradycję nie ma niczego więcej niż 3,2 GTA . To właśnie daje przewadze konkurencji , mają V8 , V10 , potężne Diesle itd. A alfa parę Silników z którymi wojowała świat paręnaście lat temu i nic się w tej kwestii nie zmieniło .
    Kolejną akcją jest to że , nie posiada w swojej gamie samochodów z napędem na tył , czy z napędem na 4 koła (dla mnie to była porażka w 147 3,2GTA - potężna moc , a napęd na przód.
    Alfa podąża drogą Lancii , za jakiś czas Fiat zniszczy te marki , i będzie tylko on wiodącym na rynku włoskich maszyn .

    A co do opinii , szkłem dupy nie utrzesz - jak coś jest tanie to jest do dupy. Więc jak ktoś widzi samochód za śmieszne pieniądze i myśli że zrobi nim 200 tys km bez problemu to takiemu od razu napisać kartkę "Alfa nie dla Idiotów "
    A wiemy dlaczego , Auta są na normalne drogi , dla ludzi co wymieniają częsci a nie drutują ,dla człowieka który odmówi sobie wakacji bo Alfa potrzebuje , dla człowieka który będzie spędzał weekendy w garażu .
    Ja powiem śmiało od 5 lat nie byłem nigdzie , weekendy w garażu - a wiecie dlaczego ? nooo
    Ale za to też dostajemy coś w zamian , satysfakcje ze zrobiliśmy coś samemu , dużo człowiek się uczy , spotyka wielu ciekawych ludzi na spotach , no i wieczorkiem przy piwku odpala forum i sobie czyta itd. - Dla mnie Alfa i to co mi ona dała to już nazywam wsiąknięciem w Nią i z nią utożsamianie się.

    Gdyby nie Alfa to nie wiem co ja bym robił z czasem
    Ostatnio edytowane przez Dziaru ; 03-01-2013 o 23:47

Podobne wątki

  1. 2.4 JTD czasem pali, czasem nie (czujnik faz rozrządu ?)
    Utworzone przez zzuukkoo w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-07-2017, 20:19
  2. [146] Oświetlenie wnętrza - czasem jest, czasem nie
    Utworzone przez paulcat w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2010, 10:18
  3. [164] czasem szarpnie, czasem zgaśnie na światłach
    Utworzone przez fr33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory