Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Temat: Kosmetyki samochodowe: Shell kontra Sonax

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Wlasnie wczoraj mylem Alfe i uzywalem po raz wtory wlasnie tych dwoch produktow z Shella (tj. plyn do usuwania owadow i szampon z woskiem). Moje zdanie jest pozytywne. Nie wiem jak dzialaja inne, moze szybciej, moze mocniej?? Nie wiem wg. jakich kryteriow oceniac jakosc takich kosmetykow, ale te ktorych uzywalem w stu procentach spelnily swoja funkcje i chyba o to chodzi... Owady zmyte, samochod czysty, a powloka woskowa (wosk twardy, ktory nakladalem ok. 1,5 miesiaca temu) wzmocniona. Dzisiaj chwile popadalo, wiec sprawdzone, woda ladnie splywa, auto lsni

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    POznań
    Auto
    2 x Audi A4
    Postów
    43

    Domyślnie

    Szampony ocenia się po właściwościach pianotwórczych, poślizgu jaki dają, właściwościom domywającym, odczuciom zapachowym dla użytkownika a co najważniejsze bezpieczeństwo szamponu względem wosku głównie chodzi tutaj o neutralne PH

    W razie pytań chętnie służymy pomocą!

    Ekipa
    DetailerCenter.pl

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedz
    BTW, dawno nie bylem na forum, malo czasu ostatnio, alu juz jestem i musze zaktualizowac, ze jednak przeszedlem na strone Sonaxa. Glownie ze wzgledu na wiekszy wybor (np. szampony z woskiem i bez, rozne woski itd), dostepnosc (prawie w kazdym sklepie motoryzacyjnym, wiekszym supermarkecie i stacji benzynowej) no i szersza oferte (od nablyszczaczy do opon po sztyfty do uszczelek), a ja lubie miec wszystko ,,z jednej paki''. Nie bez znaczenia jest tez to, ze maja serie produktow ,,premium'', a czasami lubie zrobic niespodzianke mojej Alfie ;P
    Jak dla mnie, czyli przecietnego czlowieka, ktory troche bardziej lubi swoje auto te produkty sa dla mnie OK i pod wzgledem uzytkowym i cenowym.
    No i czerwone opakowania pasuja do mojej Alfy i ladnie sie przy niej prezentuja na polce w garazu, hehe

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KamilP
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    Alfa Romeo 1.9JTD 2002r
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał TKfoto Zobacz post
    serie produktow ,,premium'', a czasami lubie zrobic niespodzianke mojej Alfie
    Jak chcesz niespodziankę zrobić Alfie to kup jej Zymol albo Swissvax
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 2002r, blu cosmo:-)
    Moje portfolio

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Coś do czyszczenia tapicerki i jasnych słupków polecicie?

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Jak czyscilem u siebie jasna podsufitke nad bagaznikiem, bo czasami sie ubrudzi przy pakowaniu roweru, to uzywalem takiej pianki w areozolu do tapicerki Shella. Fajnie sie spisywala, wystarczylo popsikac, poczekac troche, pozniej wetrzec i jak wyschlo nie bylo sladu po brudzie... Na kazdym Shellu mozna kupic, raczej nie kosztuje drogo. To taka wysoka puszka jest, chyba 500ml...

  7. #17
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Nielsen Nap Low Foam i naprawdę będziesz zadowolony. Koszt za 1L koncentratu ok. 30 zł rozrabiasz go w zależności od brudu 1:10 do 1:30 i "jedziesz z koksem"

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    jeśli chodzi o Sonax to tylko płyn do spryskiwaczy i ściereczki z mikrofibry to mają naprawdę ok ale reszta łącznie z woskiem koloryzującym to średnio
    ANGELS & AIRWAVES ... AND ALFA

  9. #19
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Bo wosku koloryzującego się nie używa.

  10. #20
    Użytkownik Ogier Avatar -snoop-
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1,9JTD Distinctive 2003
    Postów
    161

    Domyślnie

    Używałem w poprzednim aucie pianki do kokpitu Shell i naprawdę polecam. W sumie efekt niewiele różni się od innych tego typu kosmetyków, ale za to zapach jest świetny.

Podobne wątki

  1. Kosmetyki samochodowe
    Utworzone przez czosnek1802 w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-06-2015, 15:44
  2. Kosmetyki samochodowe - DETAILER CENTER -
    Utworzone przez Glovash w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 293
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 16:43
  3. Kosmetyki samochodowe
    Utworzone przez Sylwia w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 00:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory