Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Temat: Rozrusznik

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Wpadnij do Radomia :-P wieczorem wyślę Ci namiary na tego gościa jak chcesz, ale na nowych Dieslach średnio się znają. Chyba że słychać przy rozruchu, że rozrusznik nie kręci jak trzeba.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Fleyvor
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    moim zdaniem nie kręci jak trzeba rozumiem ze diesel nie będzie kręcił jak benzynowy japoniec. Znalazłem na nacie filmik z odpaleniem Alfy. U mnie wygląda to identycznie. Spadek napięcia przygaszenie zegarów, wolno kręci i odpala z zatelepaniem i ten charakterystyczny pisk przy odpaleniu. Zdejmowałem pasek od alternatora i odpalałem bez niego i pisku nie ma. Pasek kupiłem nowy ale to nie to - więc zostaje napinacz paska albo dwumasa chociaż jeździłem kilkunastoma dieselami i moja Alfa jak już zapali pracuje cudownie równo i nie czuć żadnych drgań ani na kierownicy ani na siedzeniach ani przy gaszeniu tylko odpalanie. Dodam jeszcze skoro się już tak rozpisałem - to odpalanie jest jak jest zimny - gdy się nagrzeje - kręci jeszcze wolniej i jeszcze bardziej telepnie. Ładowanie akumulatora sprawdzane, a przy odpalaniu napięcie spada do 10V ale to chyba normalne a poniżej filmik:

    http://www.youtube.com/watch?v=824nmKzOyGs

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    To mój filmik
    Z odpalaniem mam tak samo - na zimnym jest lepiej niż na nagrzanym.
    Tomek_Krk zalecił pomiar kompresji w cylindrach, bo być może telepnięcie jest związane z tym, że ciśnienie sprężania w jednym cylindrze jest mniejsze.

    Po zdjęciu paska też telepie podczas rozruchu?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Fleyvor
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    mam zrobiony pomiar ciśnienia na cylindrach u Wolińskiego Diesel Centrum (bez kryptoreklamy ) i jest w normie. Sprawdzali mi korekty wtrysków właśnie ciśnienie, próby przelewowe itp i wszystko ok mam gdzieś te papierki więc moge skan zrobić jak coś. Kusi mnie zakup nowego akumulatora i rozrusznika. U mnie z rana to puszcza delikatnego bąka białego, a później jak gorzej zapala na ciepłym to nawet dymka nie wypuści mimo wywalonego dpfa. Wymieniałem świece na nowe - tylko, że kupiłem Denso i po 2 odpaleniach spaliły się dwie sztuki z 4 więc wróciłem do starych Beru i na nich odpala trochę lepiej. Na Denso z tyłu przy odpalaniu zimnego silnika było siwo więc uderzam w kierunku właśnie nowego aku, rozrusznika i świec ale kurde to trochę nie jest wyjście wymieniać po kolei rzeczy

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Hmm u mnie jeszcze do niedawna samochód odpalał tak:

    https://www.youtube.com/watch?v=7_Ip...ature=youtu.be

    teraz odpala mniej więcej jak w filmiku magila i nie wiem czy jest to uroda tych pięknych samochodów czy coś jest popsute ale nie ukrywam, że jestem bardzo szczęśliwy, że teraz jest tak a nie jak na nagraniu Bo aku mam w miarę nowy (z kwietnia, choć ino 540 Ah), rozrusznik zregenerowany a świece wymienione miesiąc temu na Boscha (tak na marginesie też miałem założone w maju nowe Denso, które szybko dokonały żywota). W wątku o świecach chłopaki pisali też coś o związku długości świec na szybkość odpalania samochodu...
    Ostatnio edytowane przez łuk4sz ; 13-11-2014 o 22:14

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Fleyvor
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    a jak sobie poradziłeś z tym że nie chciał zaskoczyć za pierwszym razem tak jak na filmiku? Mi tak czasem odpala (i pojawia się kontrolka mrugająca od świec) i tak jak na innych Twoich filmikach mam siwy dym z rury i stawiam że to nie spalone paliwo? Po wymianie na stare BERU problem łagodnieje ale i tak idealnie nie jest.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Boru
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm 120km 2008r. sport vagon
    Postów
    69

    Domyślnie

    Witam Panowie. Ja też mam taki problem jak Wy. Z racji tego że zajmuję się mechaniką i regeneracją turbin oraz wtryskiwaczy zacząłem od tego ale nic to nie dało. Wtryski wyczyszczone i wystrojone do fabrycznych dawek pompa wysokiego ciśnienia rozkręcona, wyczyszczona i na nowo uszczelniona, turbo od podstaw zrobione i dowarzone. DPF wyczyszczony i wymieniony czujnik różnicy ciśnień spalin, nowy akumulator, wszystkie wartości adaptacyjne wyzerowane i dalej nic. Podmieniałem rozruszniki z takiej AR jak moja która nie ma tego problemu i dalej to samo a tamta na moim rozruszniku bez problemów. Może to problem soft-a. Jak myślicie jest to możliwe?

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Boru Zobacz post
    pompa wysokiego ciśnienia rozkręcona, wyczyszczona i na nowo uszczelniona, turbo od podstaw zrobione i dowarzone.
    Tym to mnie pocieszyłeś, przynajmniej wiem, że pompę i turbo mogę zostawić na razie w spokoju
    Z logów nic ciekawego nie wynika.
    Można się pokusić o zmianę dawek paliwa na plus, tylko żeby też nie przegiąć.

    Najbardziej zastanawiające jest to, że w niskich temperaturach zimny silnik odpala lepiej, niż przy wysokich. I tak samo nagrzany silnik odpala gorzej, niż zimny.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Fleyvor
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    tylko że Ty Boru masz 8V a nie 16V. Jeździłem 8V i u mnie wtedy odpalanie to był ostatni problem jakiego mógłbym się spodziewać w aucie. Też właśnie myślałem o podniesieniu dawki paliwa na ciepłym silniku. Spróbuje porozmawiać z mechanikiem który robił mi mapę silnika. Tylko mam pewne obawy skoro na zimnym puszcza mi dymka z niewypalonej dawki na zimnym to co może się dziać kiedy podniesie mi dawki na ciepłym?

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Ja też mam niby bezstresowy 8V Kontrolka świec (na drugim chyba filmiku widać) też mi w końcu zaczęła mrugać. Jak sobie poradziłem - po długiej walce i sprawdzeniu nazwijmy to ogólnie "wszystkiego" zawiozłem samochód do takiego jednego Tomka z Krakowa (nazwy firmy ani nick'a nie podaję, bo zaraz ktoś się rzuci, że reklama ). Panowie wymienili mi świece na Boscha i poustawiali całą mapę startową. Nie wiem czy ktoś w komputerze grzebał i coś spieprzył zanim samochód kupiłem ale jakby nie było teraz przynajmniej odpala o dwa nieba lepiej, a gdybym nie przechodził tej gehenny to powiedziałbym, że odpala normalnie, tak jak powinien

Podobne wątki

  1. rozrusznik
    Utworzone przez krzysieking w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-10-2014, 16:18
  2. [145] rozrusznik
    Utworzone przez Przemeus128 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 11:23
  3. Rozrusznik ?
    Utworzone przez lechateny w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 16:05
  4. [155] V6 12v rozrusznik
    Utworzone przez tomi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 19:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory