Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Alfa Romeo 159 1.9 diesel vs mazda 6 2.0 lpg

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wrocł‚aw, Poland
    Auto
    A4 B5
    Postów
    58

    Domyślnie

    Miałem na myśli że ogarneli w sensie teraz trzyma średnią, wcześniej to był dramat. A że średnia teraz i tak jest niska to inna sprawa. Teraz robią z blach ocynkowanych a nie cynkuja gotowych nadwozi.
    A że technicznie mazda jest super to fakt. Tam wszystko chodzi jak należy precyzyjnie bez szarpniec, tylko ta rdza naprawdę gorsza niż w polonezie...

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Mazdy 6 patykiem bym nie tknął, to auto jest tak turbo tandetne wewnątrz, że oczy mi pękają, ilekroć wsiadam do tego wytworu japońskiej szkoły designu. Uwaga ta dotyczy tylko modelu, o którym piszesz - czyli roczniki 06-07. 159 wygląda przy tym niczym Wenus z Milo przy Quasimodo. Technicznie nie jest najgorzej - o ile nie zeżre tego rdza i nie będziesz musiał się zaopatrzyć w jakąś część w ASO (ceny zabijają, naprawdę), to większych kłopotów eksploatacyjnych nie będziesz miał.
    Dobrze gada, dać Mu wódki! Inna sprawa, że 159 1,9 120KM po lekkich modach osiągnie jakieś 150KM i 350 Nm a wtedy to mazda będzie dodatkowo słabo wyglądała pod względem dynamiki.

    Cytat Napisał szejk Zobacz post
    Co do Mazdy 6, to miałem już kilka na kanale i powiem, że każda miała wykwity rdzy. Czy to nadkola, czy nazbyt zardzewiałe elementy nośne. Dość dziwne, bo były to auta z roczników 2003 i nowsze.
    W tych autach dziwne jest, jeśli nie są zardzewiałe...

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    obecnie mazda 6, nie dlugo: 159 sportvagon 2.o jtdm
    Postów
    35

    Domyślnie

    no racja racja ta cholerna rdza. Właśnie tego się boję. No ale można to jakoś chyba ogarnąć bo nie gnije chyba az tak jak moj obecny opel z 96r? haha a co do alfy to ile po tych przeróbkach na 150,160km i wywaleniu dpf i egr by paliła taka alficzka ropy w miescie ? mozna wierzyć tym co poiszą na stronie autocentrum?

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wrocł‚aw, Poland
    Auto
    A4 B5
    Postów
    58

    Domyślnie

    Dziatson1 - właśnie gnije gorzej niż astra. Kolega ma taką.
    Źle jest :
    Dolne krawędzie drzwi ( wszystkie 4 i zaczyna się od środka jak już widać na zewnątrz to praktycznie drzwi do wymiany)
    - tylne nadkola - tu była fabryczna akcja poprawienia tego

    Kolega robił zabezpieczenie podłogi bo ruuudo. Najgorzej że jak oczyscil to wyszło że nie Rdzewieje całość tylko dużo punktowej korozji w dosyć losowych miejscach ( jakby blachy marnej jakości a nie źle zabezpieczona fabrycznie).

    Generalnie ogarnąć to idzie Ale trzeba zacząć nim ruda zrobi postępy, potem już trochę walka z wiatrakami wg mnie.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    obecnie mazda 6, nie dlugo: 159 sportvagon 2.o jtdm
    Postów
    35

    Domyślnie

    kurde to lipnie to wyglada szkoda ze nie ma zadnych ciekawych aut w mojej okolicy. Alfy 159 to nie ma zadnej. no cóz trezba czekac.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak pisze woj-o, drążyłem temat korozji w maździe 6 bo są to naprawdę solidne samochody (nie licząc diesla). Korodują progi, tylne błotniki (jak we wszystkich japońcach), tylne klapy, generalnie co byś nie robił rdzę będziesz miał zawsze. Ale powiem szczerze że alfy 156 gniją jeszcze gorzej moim zdaniem. Bo mnie nie przeraża wycięcie kawałka błotnika i zrobienie wstawki, natomiast to co się dzieję z podłogą w 156 określiłbym mianem pogrom. Tam już trzeba rozdzierać całe auto i wspawywać podłogę co moim zdaniem jest o wiele gorsze. No ale każdy patrzy na temat inaczej. Jednym słowem, w 159 blachy nie gniją jakoś tragicznie jak w 156 czy mazdach, natomiast będziesz zmuszony raczej kupić diesla który może mieć dla Ciebie różne niespodzianki. W mazdzie niespodzianek mechanicznych będzie raczej mniej natomiast po każdej zimie walka z rudą. Reasumując jeśli szukasz czegoś w benzynie + LPG, poszerz swój zakres zainteresowań.

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadson1 Zobacz post
    Witam Panowie.
    Mam do Was pytanie. zastanawiam sie nad zakupem któregoś auta z tematu. Wacham sie pomiedzy alfa 1.9 120km i jej tuningiem mechanicznym (wyciecie dpf, egr, i zwiekszenie kucyków do 150) a mazda 6 2.0 147KM benzyna i załozenie instalacji lpg. Ceny aut sa podobne. Szukam rocznikow 06,07 w kombi. Zalezy mi na tanim przemieszczaniu sie oraz na tanszych podzespolach przy bierzacych naprawach. auto ma byc rodzinne 2+1. bede nim pokonywał minimum 30km dziennie. Jak byscie mieli mi doradzic co byscie wybrali na moim miejscu? takie samo pytanie zadam na forum mazdy. prosze o jakies rady. pozdrawiam Bartek.
    Czolem,
    Ze tak temat mazdy 6 vs 159 trochę zgłębiłem ponieważ ww cudo z przyczyn zupełnie mi nieznanych podoba się mojej Frau (tak samo jak 159 nie podoba wizualnie . Kwestie wizualne Tomek_krk ladnie opisal wiec sie nie bede potwarzal, jak chcesz zagazować 159 to tylko 1.8 się nadaje. Oprócz tego 1.9 i 2.2 jts wymagają wysokiej kultury technicznej w zakresie serwisowania silnika ze tak powiem (i nie da się ich zagazować sensownie jako ze maja wtrysk bezpośredni).
    Tutaj alfa niestety przegrywa z mazda. Gdyby 159 miała nawet fiatowskiego 1.4 t-jeta to auto byłoby jak dla mnie idealne

    Co innego diesle. tutaj alfa kasuje mazde w przedbiegach. Mazdowski diesel fajny ale jak się sypie ( a każdy diesel się posypie przedzej czy później) to kaplica finansowa. Slowo klucz wtryskiwacze denso Poza tym klasyka: dwumas, turbina, itp. Tutaj alfa jest znacznie lepsza bo diesle (w przeciwieństwie do benzyniakow) ogarnia większość warsztatow w kraju (no może za wyjątkiem 2.4 ale to już się jahu wypowie

    Zdrowa benzynowa 2.0 dostarczy Ci zupełnie innych emocji jeżeli chodzi natomiast o zwalczanie rdzy. I generacja ulega utylizacji jak szalona, rzekomo po lifcie w 2005 roku cos tak poprawili i było już lepiej także w II generacji ale szalu nie ma. Trzeba się z tym pogodzić i zainwestować w sensowne zabezpieczenia antykorozyjne i mieć spokoj na kilka lat.
    Aha, w mazdzie II generacji jest juz chyba już nowszy silnik 2.0 z wtryskiem bezpośrednim, 155 kucy bodajze, który ma wszystkie plusy i minusy wynikające z tego rozwiązania.

    Z japonczykow w klasie D masz jeszcze accorda, ale on jest nieprzyzwoicie drogi, co jest chyba pochodna malej awaryjności (elektroniki tam jak na lekarstwo) i w sumie prostej konstrukcji. Rocznik 2005 cos pewnie będzie z 30 tysi, sedan jest bardzo ladny ale kombi to idealne auto na karawan

    Kolejna generacja to już ceny wywalone w kosmos, nawet jak na uzywke wiec szkoda ogladac (aha w nowym accordzie jest chyba mniej miejsca niż w 159, chociaż wiem ze w trudno w to uwierzyć.

    Inna alternatywa jak chcesz mieć niebanalne auto jest lancia delta. Tyle ze produkcja od 2008 roku wiec będzie trochę drożej, ale bazowe benzyniaki sensowne w pierwszych rocznikach, bez multiaira a ropniaki tez ogarnialne (może za wyjątkiem tego 1.9 bi turbo cos tam). Ogolnie więcej miejsca z tylu niż 159, tansze zawieszenie i lepsze silniki benzynowe, ale mi nie pasuje pozycja za kierownica. w 159 to jest idealne pod tym względem

    Tyle z mojej strony. Powodzenia w zakupie

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Nic tak nie denerwuje jak korozja. Widziałem kilka egemlarzy Mazdy od spodu i za "chiny ludowe" bym tego auta nie kupił. Powiem tak, że 13- letnia alfa 156, którą mam w rodzinie jest jak pancerny samochód w porównaniu do Mazdy. Jeśli już japończyk to Toyota Avensis - jest dużo lepsza. Jeśli chodzi silniki w Maździe to również nie mają dobrej opinii, szczególnie te powyżej 200 tysięcy, a i młodsze również potrafią sprawić zawód. Mazda w Dieslu ? Trzeba mieć portfel - gruby i wypchany gotówką.
    Proponuję taki artykulik może ogólny ale oddający stan faktyczny.

    http://autokult.pl/2012/04/16/mazda-...rie-i-problemy
    Ostatnio edytowane przez ris ; 10-09-2014 o 17:29

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post

    Nic tak nie denerwuje jak korozja. Widziałem kilka egemlarzy Mazdy od spodu i za "chiny ludowe" bym tego auta nie kupił. Powiem tak, że 13- letnia alfa 156, którą mam w rodzinie jest jak pancerny samochód w porównaniu do Mazdy. Jeśli już japończyk to Toyota Avensis - jest dużo lepsza. Jeśli chodzi silniki w Maździe to również nie mają dobrej opinii, szczególnie te powyżej 200 tysięcy, a i młodsze również potrafią sprawić zawód. Mazda w Dieslu ? Trzeba mieć portfel - gruby i wypchany gotówką.
    Proponuję taki artykulik może ogólny ale oddający stan faktyczny.

    http://autokult.pl/2012/04/16/mazda-...rie-i-problemy

    Heh widocznie zależy od egzemplarza... Praktycznie co dzień mam styczność z szóstką z 2003 roku i podłoga w niej jest w o wiele lepszym stanie niż w mojej byłej 156 z tego samego rocznika. Zgadzam się że nic nie wkurwia jak korozja, dosłownie NIC, dlatego pozbyłem się właśnie 156. Avensis powiadasz, jeśli kupisz diesla będzie minimalnie mniej awaryjnie niż w maździe za to jeszcze drożej. Po prostu nie kupuje się japońskich diesli. Nie ważne czy to mazda toyota czy honda, każde z nich będzie tak samo awaryjne jak europejski odpowiednik natomiast serwis trzy razy droższy. Natomiast większość japońskich marek włącznie z mazdą robi dobre silniki benzynowe, tylko trzeba pamiętać o regulacji luzów zaworowych co jakiś czas. Co do 2.0 benzyny w szóśtce GH, była wersja 147 konna bez wtrysku bezpośredniego, była też wersja 155 koni z wtryskiem bezpośrednim. Kolego pieta, widzę że myślimy podobnie. Podzielam zdanie że gdyby wsadzili do 159 T-Jeta, wyszedłby jeszcze lepszy samochód. Wersja 150 konna może demonem szos by nie była jednak w połączeniu z fiatowską skrzynią byłoby bezawaryjne rozwiązanie. Niestety wyszło jak wyszło i w 159 jedynym "normalnym" silnikiem benzynowym jest 1.8 MPI (XER) który też nie jest bez wad, natomiast jako jedyny nie ma bezpośredniego wtrysku co obniża koszty utrzymania.
    Ostatnio edytowane przez 75andrew155 ; 10-09-2014 o 20:04

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  2. Alfa Romeo i Mazda potwierdzają wspólne plany budowy roadsterów
    Utworzone przez cinas w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 08:39
  3. Fiat + Mazda = nowa Alfa Romeo
    Utworzone przez siapek w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 08:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory