Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Przeszywający pisk!

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    alfa 147 ma tak często w tylnych klockach, że zachodzi syfem, i klocek nie wraca do swojej pierwotnej pozycji - przez co ciągle lekko trze i grzeje koło (razem z piastą - co może przy dłuższych trasach doprowadzić do przyspieszenia zużycia łożyska - jak ktoś pisał kiedyś na forum).
    Sprawdź ręką tylną felgę, czy się nie nagrzewa. Będziesz wiedział na 100%, że to klocki.

    Dodatkowo u mnie było tak, że jak lekko przyhamowałem, to piszczenie ustępowało (można bardzo delikatnie pociągnąć hamulec ręczny - ale wówczas komputer zacznie piszczeć).


    Rozwiązanie - podjechać do mechanika, żeby przeczyścił zaciski i nasmarował jakimś smarem wysokotemperaturowym prowadnice. W miarę szybka i tania robota.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chyzioslaff
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    jest 2x166, Avensis T27, Passat B4
    Postów
    275

    Domyślnie

    Tak jak koledzy piszą trzeba zajrzeć do zacisków czy dobrze odbijaja. Podczas jazdy gdy piszczą zaciągnij delikatnie ręczny jak ustanie to znaczy że klocki na którymś tylnym kole. Ja będzie dalej piszczało to przód. Przejedz się, przyhamuj kilka razy i auto na podnośnik do góry. Kręcisz kołem jeśli któreś idzie zdecydowanie ciężej albo się delikatnie blokuje w trakcie kręcenia to masz prawdopodobnego winowajcę. Czyszczenie zacisków i jarzm, plus smarowanie powinno załatwić sprawę. Jako ciekawostkę mogę podrzucić przypadek z mojej 166. Piszczało tylko w trakcie jazdy, bez względu ma prędkość ale totalnie losowo. Nasilało się przy skręcaniu i po długotrwałej jeździe w korku. Szukałem przyczyny na stacji diagnostycznej ale jak na złość nie dawało o sobie znać. Koniec końców znalazłem winowajcę, padło łożysko podpory półosi. Wymieniłem i nastała błoga cisza
    Ostatnio edytowane przez Chyzioslaff ; 13-05-2015 o 00:46
    HSF3Design

    Projekty, prototypowanie, wydruki 3D

    NOCTUO - filamenty do druku 3D

    email: duzepuzzle@gmail.com

    mam:
    Auto projekt: AR166 3.0 CF2 '99 Blu Odissea
    Daily: AR166 2.0 V6 TB '99 Aurora
    na części:
    AR166 3.0 CF3 '02 - srebrne

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Panowie z ręcznym nic nie zrobię, bo jest zapieczony i nie mam kiedy się za niego zabrać... Bo cały czas się bujam z zawieszeniem i teraz jeszcze z tym piskiem..

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chyzioslaff
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    jest 2x166, Avensis T27, Passat B4
    Postów
    275

    Domyślnie

    Jeśli masz zapieczony ręczny to możesz mieć przyczynę piszczenia. Ale najlepiej będzie podnieść każde koło i sprawdzić które ociera.
    HSF3Design

    Projekty, prototypowanie, wydruki 3D

    NOCTUO - filamenty do druku 3D

    email: duzepuzzle@gmail.com

    mam:
    Auto projekt: AR166 3.0 CF2 '99 Blu Odissea
    Daily: AR166 2.0 V6 TB '99 Aurora
    na części:
    AR166 3.0 CF3 '02 - srebrne

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chyzioslaff Zobacz post
    Jeśli masz zapieczony ręczny to możesz mieć przyczynę piszczenia. Ale najlepiej będzie podnieść każde koło i sprawdzić które ociera.
    Zapieczony jest od października, a piski zaczęły się koło stycznia/lutego... Chyba, że może piszczeć po jakimś czasie dopiero W każdym razie jutro jestem umówiona do mechanika

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfRomeo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    alfa 147 ma tak często w tylnych klockach, że zachodzi syfem, i klocek nie wraca do swojej pierwotnej pozycji - przez co ciągle lekko trze i grzeje koło (razem z piastą - co może przy dłuższych trasach doprowadzić do przyspieszenia zużycia łożyska - jak ktoś pisał kiedyś na forum).
    Sprawdź ręką tylną felgę, czy się nie nagrzewa. Będziesz wiedział na 100%, że to klocki.

    Dodatkowo u mnie było tak, że jak lekko przyhamowałem, to piszczenie ustępowało (można bardzo delikatnie pociągnąć hamulec ręczny - ale wówczas komputer zacznie piszczeć).


    Rozwiązanie - podjechać do mechanika, żeby przeczyścił zaciski i nasmarował jakimś smarem wysokotemperaturowym prowadnice. W miarę szybka i tania robota.
    Potwierdzam. Miałem 147, która pewnego pięknego dnia zaczęła piszczeć niemiłosiernie. Metaliczny, głosny pisk, jakby metal tarł o metal. Podczas hamowania - cisza. U mnie była to kwestia tylnych klocków i problemu, o którym piszą koledzy powyżej.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Ok, dziś po podróży będę macała felgi Czyli wychodzi na to, że jutro mam mu zasugerować przeczyszczenie zacisków

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał oosia Zobacz post
    Zapieczony jest od października, a piski zaczęły się koło stycznia/lutego... Chyba, że może piszczeć po jakimś czasie dopiero W każdym razie jutro jestem umówiona do mechanika
    Zmiana temperatury. U mnie zaczely piszczec klocki z przodu przy hamowaniu jak wymienilem tarcze i klocki na nowe, ofc z wyzszej polki, przez zime nie piszczy ani troche, w lato przy temperaturach 17-20*C+ to jakbym pociągiem hamował, temperatura robi swoje. Jezeli reczny jest zapieczony to mozesz ciagle jezdzic z zacisnietymi lekko klockami, kij wie, ze tam nie nabralo sie syfu i Ci trze jakims piaskiem...

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Sprawdzałam felgi - tył zimne, przód ciepłe, ale delikatnie...

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Mechanik stwierdził, że to kończące się klocki. W przyszłym miesiącu wymiana razem z tarczami :-) Zlecę przy okazji czyszczenie zacisków... Piszczy już nawet przy 60 km/h

Podobne wątki

  1. Pisk JTD
    Utworzone przez domino281 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 14:09
  2. [159] Pisk w kole
    Utworzone przez dakar00 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 19:53
  3. Pisk
    Utworzone przez tryton w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 17:51
  4. pisk
    Utworzone przez milkyyyy w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 14:03
  5. Pisk po uruchomieniu
    Utworzone przez k2krzys w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory