Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Filtr DPF i chip tuning

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Czy samo usunięcie - fizyczne i programowe powoduje przyrost mocy i momentu?
    nie, moze ew. poprawic sie reakcja na gaz
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Czy samo usunięcie - fizyczne i programowe powoduje przyrost mocy i momentu? Jeśli tak, to mniej więcej jaki to wzrost?
    Tak, u mnie wykres wykazał 5 Km i 32 Nm więcej niż fabryka dała...

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    różnica w cenie zakupu jest zauważalna, poza tym obsługa 2.4 JTDm jest droższa (np. cena koła dwumasowego).

    Petero, jeśli szukasz dobrego tunera na Śląsku, to jedź do cinsoft.
    Ja mam jeszcze pytanie odnośnie usunięcia DPFu. Czy samo usunięcie - fizyczne i programowe powoduje przyrost mocy i momentu? Jeśli tak, to mniej więcej jaki to wzrost?
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Jakiekolwiek naprawy w 2.4 200/210 to dużo większe koszta - do połowy spraw ASO mówi wyjąc motor etc aczkolwiek nie zawsze jest to konieczne.
    Ceny części są większe (tu dobry przykład przeniesienia napędu ok 4kpln).
    Ad DPFu - usunięcie fizyczne i programowe powoduje wzrost parametrów (a właściwie ich przywrócenie) jeśli auto miało problemy z zatkanym DPFem; w innym wypadku nie ma różnicy.
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mitsubishi Lancer
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymie Zobacz post
    hehe, miła wymiana zdań. a wracając do tematu.
    1. nie szukaj tunerów na allegro uderzaj do Aligatora w Katowicach, polecam. albo do (polecanego na forum) Cinka.
    Kolego, widzę że masz ten sam silnik co mój.
    Jesteś zadowolony z modyfikacji? Czy to raczej modyfikacja w stylu "mogłoby jej nie być?"

    Ja już byłem umówiony u Cinka, ale niestety musiałem odwołać wizytę, bo auto się serwisowało.
    Teraz chcę do niego znowu uderzyć i nie wiem czy zamawiać pełny pakiet (podniesienie mocy, wywalenie EGR i DPF - do ostatnie przez krótkie odcinki), czy tylko EGR i DPF.
    Jestem z osiągów zadowolony. Jeżdżę bardziej emerycko. Jednak deko mi przeszkadza ta "dislowskość" 2.4. Do tej pory jeździłem benzynami i tam była reakcja na gaz natychmiast. A tutaj trzeba deko poczekać... Później oczywiście jest ogień.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drone Zobacz post
    Kolego, widzę że masz ten sam silnik co mój.
    Jesteś zadowolony z modyfikacji? Czy to raczej modyfikacja w stylu "mogłoby jej nie być?"

    Ja już byłem umówiony u Cinka, ale niestety musiałem odwołać wizytę, bo auto się serwisowało.
    Teraz chcę do niego znowu uderzyć i nie wiem czy zamawiać pełny pakiet (podniesienie mocy, wywalenie EGR i DPF - do ostatnie przez krótkie odcinki), czy tylko EGR i DPF.
    Jestem z osiągów zadowolony. Jeżdżę bardziej emerycko. Jednak deko mi przeszkadza ta "dislowskość" 2.4. Do tej pory jeździłem benzynami i tam była reakcja na gaz natychmiast. A tutaj trzeba deko poczekać... Później oczywiście jest ogień.
    Widzisz... Ja od 'zawsze' smigam dieslami, wiec dziura do 2000 mi nie przeszkadza(la) Wiem jak sobie z nia radzic. Denerwowalo mnie natomiast zmulenie auta. 207KM nie szlo, po prostu... Masa tego auta daje sie we znaki. Bardziej podobala mi sie jazda moja poprzednia 156, ktora byla duzo bardziej zwawa na drodze. Tak wiec to nie byla modyfikacja ktorej mogloby nie byc. Samochod jezdzi zupelnie inaczej, bardzo ladnie ciagnie do przodu w calym zakresie obrotow no i jest zdecydowanie mocniejszy, choc... to ciagle nie to (jak dla mnie).
    Jesli chodzi o Twoj przypadek, to ja mimo wszystko polecam komplet, czyli EGR / DPF out, i jakis program zeby wzmocnic parametry auta. W pakiecie pewnie wywojujesz jakis rabacik, a i tak prawdopodobnie wrocilbys po "chipa", nawet jesli nie cisniesz od swiatel do swiatel. To jest za ciezkie auto do tego, co ma pod maska.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mitsubishi Lancer
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymie Zobacz post
    Widzisz... Ja od 'zawsze' smigam dieslami, wiec dziura do 2000 mi nie przeszkadza(la)
    Dzięki za odpowiedź.
    Mam jeszcze pytanie uzupełniające Nie orientujesz się jak u Ciebie zachowuje się wskazówka doładowania? Po odpaleniu auta leży na 0, czy jest uniesiona np do pierwszej kreski?
    U mnie się unosi jak przycisnę gaz. Doładowanie potrafi być też na zero jak jadę baaardzo spokojnie, powiedzmy 60km/h na V biegu. Jak nacisnę gaz, to doładowanie rośnie.

  7. #17
    SZATAN
    Gość

    Domyślnie

    Witam a wiecie może ile kosztuje usuniecie EGR / DPF

  8. #18
    petero
    Gość

    Domyślnie

    z tego co dzwoniłem to od 800 do 1500zł u mnie narazie wszystko jest ok wiec nie bede nic grzebał jednak. Szczerze to nawalili tyle fotoradarów ze nie ma gdzie nawet tego wykorzystac.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Witam przeglądam temat i mam pytanie odnośnie spalania w jednostce 1.9 8v po chipmodzie i wywaleniu filtrów ze 120km robi się 159km
    http://cinsoft.pl/index.php?strona_w...kty&nazwa=alfa
    ale o ile wzrasta zużycie paliwa?

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    o ile wzrasta zużycie paliwa?
    Spalanie zależy od stylu jazdy. Po chipie może być trochę większe jeśli ciśniesz ale i trochę mniejsze jeśli jeździsz lekko. Na przykład firmy często stroją auta dostawcze, żeby zaoszczędzić na paliwie.

Podobne wątki

  1. CHIP Tuning JTD?
    Utworzone przez samsung12 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:42
  2. [159] Filtr DPF i chip tuning wymiana spostrzeżeń
    Utworzone przez robbie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 12:13
  3. chip tuning 2.4 JTD
    Utworzone przez burmistrz1987 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 09:38
  4. [166] Chip-tuning
    Utworzone przez bella-hella w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:12
  5. Chip-tuning
    Utworzone przez bella-hella w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 21:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory