Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Stelvio zakup 2.0 280 od Dilera

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    wiesz ja napiszę tak- to nie jest do końca prawda co opowiadasz bo w Stelvio i Giulii przy tak prostej czynności- jak Tobie się wydaje - wymiany klocków i tarcz możesz skapitulować kończąc na lawecie w ASO- czego nie jeden już tu doświadczył. Owszem są specjalistyczne warsztaty ale nie każdy ma do nich blisko to raz a dwa czasem polecam sprawdzić ceny usług a ASO inna sprawa a sprawa że oddanie nawet do warsztatu dobrego który nie robił G czy S nie zawsze wyjdzie na zdrowie - nie chciałbym aby ktoś się na moim aucie uczył bo naprawdę ma co się zepsuć.
    Bolączki wieku dziecięcego- przypominam że zainteresowany pytał o auto z pierwszej fazy produkcji więc jak wymieniłem- ma co się psuć a wiele z tych usterek czy nawet czynności serwisowych nie należy do tanich także poza ASO z racji braku zamienników.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Przestańcie straszyć człowieka... Klocki i tarcze w ASO Wymieniałem już sam dwa razy (płyn hamulcowy zresztą też, olej w skrzyni, dyfrze tył i skrzynce 4x4 też, świece, pasek wielorowkowy...) a nie jestem zawodowym mechanikiem, nie mam też profesjonalnie wyposażonego warsztatu (oczywiście bez odpowiednich narzędzi się nie obejdzie, ale chodzi o powszechnie dostępne narzędzia + podstawowe motoryzacyjne np. do obsługi wymiany płynu hamulcowego).
    Z "typowych" usterek wymienionych w wątku chyba tylko MA i to kółko pompy oleju są nie do ogarnięcia we własnym zakresie - naturalnie jeżeli nie ma się dwóch lewych rąk i ma się chęć do dłubania przy samochodach.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Przestańcie straszyć człowieka... Klocki i tarcze w ASO Wymieniałem już sam dwa razy (płyn hamulcowy zresztą też, olej w skrzyni, dyfrze tył i skrzynce 4x4 też, świece, pasek wielorowkowy...) a nie jestem zawodowym mechanikiem, nie mam też profesjonalnie wyposażonego warsztatu (oczywiście bez odpowiednich narzędzi się nie obejdzie, ale chodzi o powszechnie dostępne narzędzia + podstawowe motoryzacyjne np. do obsługi wymiany płynu hamulcowego).
    Z "typowych" usterek wymienionych w wątku chyba tylko MA i to kółko pompy oleju są nie do ogarnięcia we własnym zakresie - naturalnie jeżeli nie ma się dwóch lewych rąk i ma się chęć do dłubania przy samochodach.
    Nic dodać nic ująć, również sam ogarniam podstawowa eksploatacje więc mechanik tym bardziej da sobie radę. Co do hamulców jeśli ktoś nie przestrzega procedury wymiany to rzeczywiście błąd utraty ciśnienia ale odrobina uwagi albo zaopatrzenie się w mesa rozwiązuje ten problem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    wiesz ja napiszę tak- to nie jest do końca prawda co opowiadasz bo w Stelvio i Giulii przy tak prostej czynności- jak Tobie się wydaje - wymiany klocków i tarcz możesz skapitulować kończąc na lawecie w ASO- czego nie jeden już tu doświadczył. Owszem są specjalistyczne warsztaty ale nie każdy ma do nich blisko to raz a dwa czasem polecam sprawdzić ceny usług a ASO inna sprawa a sprawa że oddanie nawet do warsztatu dobrego który nie robił G czy S nie zawsze wyjdzie na zdrowie - nie chciałbym aby ktoś się na moim aucie uczył bo naprawdę ma co się zepsuć.
    Bolączki wieku dziecięcego- przypominam że zainteresowany pytał o auto z pierwszej fazy produkcji więc jak wymieniłem- ma co się psuć a wiele z tych usterek czy nawet czynności serwisowych nie należy do tanich także poza ASO z racji braku zamienników.
    Poza wyciekami z chlodnicy nie wymieniłeś nic więcej niż było napisane.

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    [MENTION=79118]ciafok[/MENTION] - nie wiem jak sam chcesz wymienić np cieknącą chłodnicę albo śruby turbo czy bez podnośnika/ kanału olej w przednim dyfrze ale pełen szacun jak to zrobisz.
    większość nie, że nie ma smykałki ale narzędzi i warunków i wybacz nie uśmiecha mi się leżeć pod autem i wymieniać olej w skrzyni/dyfrach czy silniku.
    no i też jak napisałem - nie trzeba tego robić w ASO tylko w ogarniętym serwisie który wie jak to zrobić ale czytając nawet tutaj wiele serwisów poległo przy głupiej wymianie klocków - a niby to takie proste.
    Przykład z mojego ASO z lutego br.- przegląd po 90 tkm robocizna 256 pln- materiały własne (OE - oleje. świece. filtr oleju i powietrza bez wymiany kabinowego)
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 05-04-2023 o 15:25

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    [MENTION=79118]ciafok[/MENTION] - nie wiem jak sam chcesz wymienić np cieknącą chłodnicę albo śruby turbo czy bez podnośnika/ kanału olej w przednim dyfrze ale szacun jak to zrobisz.
    wiekszośc nie ze nie ma smykałki ale narzędzi i warunków i wybacz nie uśmiecha mi się leżeć pod autem i wymieniać olej w skrzyni/dyfrach czy silniku.
    no i też jak napisałem mnie trzeba tego robić w ASO tylk ow ogarniętym serwisie któy wie jak to zrobić. Przykład z mojego ASO z lutego br.- przegląd po 90 tkm robocizna 256 pln- materiały własne (OE - oleje. świece. filtr oleju i powietrza bez wymiany kabinowego)
    W przednim dyfrze? Najazd bądź kanał, pompka z wężykiem i 40 min pracy. Skrzynka rozdzielcza - wszystko na wierzchu, wężyk i pompka do nalania. Tylni dyfer - nawet najazdów nie trzeba i pompki bo spokojnie butelka podejdziesz do nalania. Przy tym przebiegu to jeśli miał problem z cieknącymi przewodami turbo bądź luzujacymi się śrubami to już dawno ma naprawę za sobą i raczej nowego nabywcy to nie dotknie.

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post



    Poza wyciekami z chlodnicy nie wymieniłeś nic więcej niż było napisane.

    chyba trzeba dodać jeszcze stan aku ale raczej aut z 2017 z OE aku nie ma

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    W przednim dyfrze? Najazd bądź kanał, pompka z wężykiem i 40 min pracy. Skrzynka rozdzielcza - wszystko na wierzchu, wężyk i pompka do nalania. Tylni dyfer - nawet najazdów nie trzeba i pompki bo spokojnie butelka podejdziesz do nalania. Przy tym przebiegu to jeśli miał problem z cieknącymi przewodami turbo bądź luzujacymi się śrubami to już dawno ma naprawę za sobą i raczej nowego nabywcy to nie dotknie.
    no wałśnie to co napisałem - najazd kanał pompka etc
    popatrz u mnie gdyby nie odkręcone turbo uszczelki od chłodzenia/smarowania turbo nie miały żadnych wycieków - jak pisałem nie ma reguły ale na tego typu rzeczy trzeba sie przygotować. Przy nalotach około 80-100tkm może być tego sporo.
    p. jeszcze łącznik wału i ew. stan opon :-)
    patrzą jak ma się pecha i zapuszczone technicznie auto to i 20 dychy można w krótkim czasie wrzucić.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    chyba trzeba dodać jeszcze stan aku ale raczej aut z 2017 z OE aku nie ma
    A zdziwiłbyś się w moim siedział jeszcze w grudniu oryginał ale musiałem wymienić na mniejszy bo montowałem lpg i ten by nie wszedł. Aktualnie akumulator jeździ w busie znajomego, ma się dobrze.

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    ze swojego przykładu:
    95 tkm Stelvio 280 MY 2018
    14 x wymian oleju
    3 x wymian OE świec
    2 x wymiany OE oleju w dyfrach skrzynkach
    1.x wymiana OE oleju w skrzyni z OE miską
    1 x wymiana OE kpl tarcz i klocków przód tył
    wymiana MA
    6 x wymian OE filtra pow.
    5 x wymian filtra kabinowego
    wymiana filtra węglowego oparów paliwa
    przykręcenie odkręconego turbo
    2 kpl letnich i 2 kpl zimowych opon

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    A zdziwiłbyś się w moim siedział jeszcze w grudniu oryginał ale musiałem wymienić na mniejszy bo montowałem lpg i ten by nie wszedł. Aktualnie akumulator jeździ w busie znajomego, ma się dobrze.
    no to szacun - ja swojego profilaktycznie wymieniłem w grudniu 2021 r. i też -o dziwo- jeszcze lata w Vovlo xc90
    ps - zrób foto jak to rozwiązałeś aku w bocznej ściance

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ze swojego przykładu:
    95 tkm Stelvio 280 MY 2018
    14 x wymian oleju
    3 x wymian OE świec
    2 x wymiany OE oleju w dyfrach skrzynkach
    1.x wymiana OE oleju w skrzyni z OE miską
    1 x wymiana OE kpl tarcz i klocków przód tył
    wymiana MA
    6 x wymian OE filtra pow.
    5 x wymian filtra kabinowego
    wymiana filtra węglowego oparów paliwa
    przykręcenie odkręconego turbo
    2 kpl letnich i 2 kpl zimowych opon

    - - - Updated - - -


    no to szacun - ja swojego profilaktycznie wymieniłem w grudniu 2021 r. i też -o dziwo- jeszcze lata w Vovlo xc90
    ps - zrób foto jak to rozwiązałeś aku w bocznej ściance
    Nie ja, firma abart Wrocław. W wolnej chwili mogę wrzucić fotę, a rozwiązanie to po prostu wycięcie tego plastikowego schowka i kawałka tapicerki pod skrzynka z bezpiecznikami, tam poszedł aku ale minimalnie mniejszy musiał być, 95ah/850a.
    Tutaj link do krótkiego filmubz prezentacji po montażu, akurat moje stelvio jest: https://youtu.be/upsDS-QLNZs

    No i patrząc po Twojej eksploatacji tylko moduł można uznać za "nieplanowany" i śruby turbo. Reszta to standardowa eksploatacja, która przy odrobinie chęci do pobrudzenia rąk do ogarnięcia pod domem. Domyślam się, że zapomniałeś jeszcze wymienić paska no ale to też ani wydatek, ani naprawa.
    Ostatnio edytowane przez bronek90 ; 05-04-2023 o 16:10

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    W porządku, nigdzie nie pisałem, że nie wolno serwisować samochodu w ASO. Po prostu nie ma takiego przymusu bo samodzielnie albo w zaufanym niezależnym warsztacie spokojnie się da zrobić to samo co w ASO. I wcale nie chodzi o pieniądze (przynajmniej mnie nie o to chodzi) tylko o złe doświadczenia z ASO I nie tylko z przeszłośći. No i oczywiście o to, że po prostu czasami lubię pokręcić kluczem z poziomu gleby przy wymianie oleju

Podobne wątki

  1. Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu
    Utworzone przez elvis_bio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2856
    Ostatni post / autor: Dzisiaj, 15:58
  2. Zakup używanego Stelvio
    Utworzone przez zdun8 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 08-05-2022, 00:31
  3. Stelvio - zakup z rynku wtórnego
    Utworzone przez TiDzeJ w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2021, 20:44
  4. [Stelvio] Zakup 2 Alfa Romeo Stelvio.
    Utworzone przez smook1982 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 12:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory