Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Immobilizer (CODE), VDC, ABS, EBD - błędy, auto nie odpala

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mbronowicki
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Udanin
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9 JTD 16v 2003r
    Postów
    35

    Domyślnie

    mialem ten sam problem ale u mnie byl winny akumulator po wymianie na nowy wszytko wrosilo do normy

  2. #12
    mefi28.156
    Gość

    Domyślnie

    AlfaNL zuc na priva jakis namiar na siebie

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Znalazłem to gniazdo od wtyczki immobilizera, wyczyściłem, przepiąłem kilka razy - dwa razy pod rząd Alfa odpaliła. Potem znów to samo, ten sam błąd immo. Krew mnie zalewa powoli... Jeszcze dodatkowo złamałem bezpiecznik przy jego dokręcaniu, ten od ABSu w puszce na akumulatorze - żółty, płaski 60A. Podejrzewałem przez chwilę że to tego wina, ale po złączeniu kabli na moment na sztywno, z pominięciem bezpiecznika - nadal to samo :[
    Wziąłem na noc akumulator znów do podładowania, bo ma 12,3V zamiast tego 12,6... Może to jeszcze ta wina.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    12v na spoczynku to może być. Uruchom silnik i zmierz wtedy, jeśli będzie około 14 to dobrze, jeżeli poniżej 13 to problem z ładowaniem (raczej brak lub pada), jeżeli poniżej 12 to na pewno nie ładuje. Jeżeli koło 14 to ten wątek możesz pominąć i szukaj przyczyny gdzieś indziej.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    Jeśli gmerałeś przy imp i to pomogło na moment to szukał bym dalej w tym temacie bo twoje dotychczasowe próby usunięcia awarii z ABS i akumulatorem to ślepa uliczka.

    Sprawdz jeszcze raz połączenia, sprawdz przewody może są przerwane, sprawdź tą pętlę indukcyjną "antenkę "
    Jak masz drugi klucz do alfy próbuj nim odpalić



    Cytat Napisał Qrvich Zobacz post
    Znalazłem to gniazdo od wtyczki immobilizera, wyczyściłem, przepiąłem kilka razy - dwa razy pod rząd Alfa odpaliła. Potem znów to samo, ten sam błąd immo. Krew mnie zalewa powoli... Jeszcze dodatkowo złamałem bezpiecznik przy jego dokręcaniu, ten od ABSu w puszce na akumulatorze - żółty, płaski 60A. Podejrzewałem przez chwilę że to tego wina, ale po złączeniu kabli na moment na sztywno, z pominięciem bezpiecznika - nadal to samo :[
    Wziąłem na noc akumulator znów do podładowania, bo ma 12,3V zamiast tego 12,6... Może to jeszcze ta wina.

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Tak, tylko po tym jak odpaliłem i znów wrócił problem, wyjąłem całą "tabliczkę" z bezpiecznikami, rozpiąłem wszystkie wtyczki z tyłu, wyjąłem nawet ten moduł immobilizera, sprawdziłem czy piny w gniazdach są OK, sprawdziłem wtyczkę od immo, złożyłem to wszystko do kupy i wciąż NIC.

    Sprawdzałem obydwa kluczyki.

    Nie ma jakiejś chałupniczej metody "na krótko" żeby choć na trochę wykluczyć z obiegu immo?

    Aaa, czy to że ten bezpiecznik ABSu jest uszkodzony, może blokować zapłon/immo?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał r-sokol Zobacz post
    12v na spoczynku to może być. Uruchom silnik i zmierz wtedy, jeśli będzie około 14 to dobrze, jeżeli poniżej 13 to problem z ładowaniem (raczej brak lub pada), jeżeli poniżej 12 to na pewno nie ładuje. Jeżeli koło 14 to ten wątek możesz pominąć i szukaj przyczyny gdzieś indziej.
    Chętnie bym sprawdził na odpalonym silniku, nawet nie wiesz jak chętnie, tylko najpierw chciałbym go uruchomić
    Ostatnio edytowane przez Huber ; 24-02-2013 o 02:01

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    wyłączony ABS nie powinien mieć wpływu na immo. Sprawdź wszystkie masy. Może rozepnij komputer i podłącz go na nowo

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    No to teraz ciekawostka - przekaźnik pompy paliwa w puszce koło akumulatora. Dziś znów Alfa nie odpalała, więc pomyślałem że skoro wyczerpałem chyba wszystkie możliwości w kabinie, a paliwo wciąż nie leci - warto przyjrzeć się przekaźnikowi pompy paliwa. Wyjąłem, przeczyściłem styki - odpaliłem! Uradowany wziąłem autko na przejażdżkę, ale po 200 metrach, po dojechaniu do skrzyżowania znów zgasła i znów błąd immo+vdc. Znów każda próba odpalenia kończyła się fiaskiem. Przepchnąłem kawałek i zrezygnowany zamieniłem miejscami przekaźnik pompy paliwa z tym od wentylatora, tak na próbę. I znów odpaliłem od kopa! Przejechałem potem jeszcze kilkaset metrów i autko wciąż działa - mocno hamuję, dynamicznie przyspieszam - nic nie gaśnie. Po zaparkowaniu i zgaszeniu - kilkukrotnym - wciąż działa.

    Czy faktycznie jest możliwe, że wadliwy przekaźnik pompy paliwa wywołuje błąd immo? Jest to w sumie całkiem logiczne - błąd przekaźnika komputer odbiera jako problem z zapłonem i blokuje immo. Chyba że to jakiś zbieg okoliczności, i za godzinę znów nie odpalę...

    Aha - jeszcze jedna ciekawa rzecz, po zamianie tych przekaźników, poziom paliwa na wskaźniku w kabinie podniósł się prawie dwukrotnie Przed tym, lampka rezerwy już się świeciła, a po zamianie nie dość że zgasła, to podniosła się wskazówka - tak mi się wydaje przynajmniej

    - - - Updated - - -

    A jednak znów to samo. Byłem przed chwilą u alfy i znów nie odpala... No ja nie mogę

    - - - Updated - - -

    Nawet jeszcze raz poprzepinałem te przekaźniki i co... Nic.

    - - - Updated - - -

    UPDATE WIECZORNY

    Hahaha a teraz dla odmiany od kopa odpaliła, za pierwszym razem bez żadnego grzebania xD

    Wpadłem na inny pomysł, po tym jak zgasła podczas jazdy - czy czujnik położenia wału albo wałka może wywoływać błąd immo?

  9. #19
    Użytkownik Ogier Avatar dzony43
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków/Częstochowa
    Auto
    E32 '89
    Postów
    159

    Domyślnie

    Też miałem taki problem, ale u mnie zalezało to od .. samego kluczyka. Jak się na niego nie pochuchało albo nie był ciepły ogólnie, to nie chciał odpalić i świeciło immo.

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Ponowię zapytanie:
    Wpadłem na inny pomysł, po tym jak zgasła podczas jazdy - czy czujnik położenia wału albo wałka może wywoływać błąd immo?

Podobne wątki

  1. Nie odpala, miga lampka EOBD, świeci się immobilizer
    Utworzone przez Ciacho w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 21:48
  2. Zablokowany immobilizer - nie odpala + check engine
    Utworzone przez Bond 007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 13:33
  3. Immobilizer, kontrolka CODE.
    Utworzone przez L0tR w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 19:50
  4. kontrolka code i nie odpala
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 10:07
  5. Swieci sie code i nie odpala
    Utworzone przez alfawieslaw w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 09:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory