Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: [Mito] Zmiana softu w 1.4 Multiair 170KM

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    No nie jestem pewien czy można coś zarobi wprowadzająca klienta w błąd. Ale tak jak piszesz to marketing i pomiar na hamowni pokazał by mniej mocy na kołach.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Ale tak jak piszesz to marketing i pomiar na hamowni pokazał by mniej mocy na kołach.

    Jestem tego pewien.Czas pokaże ,jak te silniki reagują na programy i na boxy.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    1,4 TB są na Boschu Me 7.9.10 a MA zdaje się na jakimś Magneti Marelli

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Mam odpowiedź z NOVITECa odnośnie Giulietty 1,7 tbi

    Gwarantują przyrost mocy i momentu, dodatkowo jak twierdzą ze box ma zaletę nad stała modyfikacją ponieważ przy pełnym, stałym otwarciu przepustnicy po o 90 sekundach box zmniejsza przyrost o 50 % i po kolejnych 90 sekundach moc wraca do fabrycznej. Zadaniem tego ograniczenia jest zmniejszenie ryzyka uszkodzenia silnika. Przy stalej modyfikacji moze dojść do uszkodzenia. Dodatkowo podczas kontroli gwarancyjnej w ASO mogą zmienić soft i stala modyfikacja poleci w kosmos. A na koniec, jak nie bede zadowolony moge zwrócić box.

  5. #15
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    ta ochronna blokada to raczej obstawiam, że jest związana z tym o czym mówił rybakmj.
    Mocy realnie jest mniej. Coś puchnie albo się przegrzewa.
    To auto w 90 sek osiagnie v-max?

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Każdorazowe odjecie gazu powoduje nowe naliczanie.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Mam odpowiedź z NOVITECa odnośnie Giulietty 1,7 tbi

    Gwarantują przyrost mocy i momentu, dodatkowo jak twierdzą ze box ma zaletę nad stała modyfikacją ponieważ przy pełnym, stałym otwarciu przepustnicy po o 90 sekundach box zmniejsza przyrost o 50 % i po kolejnych 90 sekundach moc wraca do fabrycznej. Zadaniem tego ograniczenia jest zmniejszenie ryzyka uszkodzenia silnika. Przy stalej modyfikacji moze dojść do uszkodzenia. Dodatkowo podczas kontroli gwarancyjnej w ASO mogą zmienić soft i stala modyfikacja poleci w kosmos. A na koniec, jak nie bede zadowolony moge zwrócić box.

    Ciekawa sprawa.Bull schit i tyle.Na jednym z niemieckich for widziałem wykres 1,75 tbi na 26x koni tylko po wymianie intercoolera ( mowa o 159),a przecież giuletta ma ten sam silnik u siebie.Jak znajde to wrzuce.

    Box,który ogranicza moment i moc wraz z pojawieniem się niebezpiecznego EGT (podejżewam ,że o to chodzi i tego się boją),to lipa jakich mało.Sam przyrost też pewnie bardzo niesatysfakcjonujący i do tego chwilowy.Ja bym sie nie pchał w to.Zaczekaj troszke,albo dzwoń tam gdzie wcześniej pisałem.Box nigdy nie dokaże modyfikacji softowej,ani pod względem bezpieczeństwa ,ani osiągowo.

    Odnosnie kontroli ASO i polecenia w kosmos nowego softu.Po pierwsze trzeba mieć wiedzę,by to wykryć ( a z tym słabo w naszych ASO i z tego co wiem jedynie BMW ma bardzo dobry pakiet wykrywający virusy,są poprostu na to uczuleni).Po drugie nawet jesli jakimś cudem ASO wykryli by soft (0,009% szansy),to tuner ma twój soft u siebie w bazie i nie ma problemu z ponownym wgraniem za free (oczywiście profi tuner).
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 18-01-2011 o 11:31

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Narzazie czekam aż odpowiedni sprzet do czytanie będzie, cinsoft ma mieć na dniach.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Pojedziesz do Cinka i będziesz zadowolony.Z gwarancją też nie będziesz miał problemu.

  10. #20
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    Nie chce rozpoczynac nowego watku, wiec dopisze sie w tym, mimo, ze nie o Mito a o Giulieccie:

    Czy ma ktos juz jakies doswiadczenia z 1.4 MultiAir. Pytam o mozliwosci, potencjal i konsekwencje "poprawienia" osiagow tego silnika.
    Novitec ma juz od jakiegos czasu boxa na 195KM, malo wiem w temacie, ale box to box - ma swoje wady.
    Slyszalem takze, ze MultiAir nie bardzo daje sie "zczytac", wiec o programie "na miare" mozna chwilowo zapomniec.

    Z drugiej strony, po zadaniu prostego pytania w ASO, zaproponowano mi usluge za 2500PLN, lecz nie podano zadnych szczegolow (po za tym, ze bedzie problem z "dobraniem" oleju silnikowego - powtarzam to co uslyszalem).

    Jest podobno "szpec", ktory przyjezdza z Ceskiej Republiki i ma obcykanego MA.
    Sprawa o tyle dziwna, ze w ASO nie ma hamowni + kaza podpisac oswiadczenie o wylaczeniach w gwarancji.

    Czy jest ktos zorientowany w temacie?

Podobne wątki

  1. Zmiana softu w ICS na starszy?
    Utworzone przez KUBA166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 19:58
  2. Zgranie i zmiana softu v6
    Utworzone przez ar4me w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 19:48
  3. Zmiana softu
    Utworzone przez SebaM w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 21:47
  4. Zmiana softu
    Utworzone przez Krzysiek866 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 08:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory