Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Jak działają tryby pracy wycieraczek?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar volgin87
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    51

    Domyślnie

    Panowie wiem że może nie na temat ale nie chciałem zakładać nowego tematu, mam pytanie odnośnie naklejek. Chciałem sobie nakleić naklejkę na auto i nie wiem czy miejsce w które ma przyjść naklejka muszę w jakiś specjalny sposób przygotować,aby ta naklejka była trwała?? Z góry dzięki i pozdrawiam.

  2. #12
    Calab
    Gość

    Domyślnie

    Podczas jazdy przy np 60km/h czas przerwy w pracy wycieraczek sie skrócil do ok 4 sek, przy 80 km/h do ok 3 s. (tryb drugi) w trybie pierwszym odpowiedznio 4,5 s i 4 sek. liczone na oko.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    te inteligentne wycieraczki to największy niewypał. faktycznie jest tak że dwa tryby przerywane różnią się innym czasem wraz ze wzrostem prędkości ale te różnice są za małe. Kłopot polega na tym że cięzko to przerobić. Przełącznik podaje na jednym przewodzie rózne rezystancje (w stosunku do masy) do body kompa i nawet włożenie swojego układu jest kłopotliwe. A wystarczyłoby zrobic programowo tryb uczący się np w pierwszym przerywanym położeniu. Włączam chwilowe dźwignią po jakimś czasie znowu i tą sekwencję powtarza komputer. Już od pewnego czasu główkuje nad tym jak to ugryźć. Mam już program na mikrokontroler ale ten parametryczny przełacznik psuje wszystko.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 23-04-2010 o 21:46

  4. #14
    szocik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    te inteligentne wycieraczki to największy niewypał. faktycznie jest tak że dwa tryby przerywane różnią się innym czasem wraz ze wzrostem prędkości ale te różnice są za małe. Kłopot polega na tym że cięzko to przerobić. Przełącznik podaje na jednym przewodzie rózne rezystancje (w stosunku do masy) do body kompa i nawet włożenie swojego układu jest kłopotliwe. A wystarczyłoby zrobic programowo tryb uczący się np w pierwszym przerywanym położeniu. Włączam chwilowe dźwignią po jakimś czasie znowu i tą sekwencję powtarza komputer. Już od pewnego czasu główkuje nad tym jak to ugryźć. Mam już program na mikrokontroler ale ten parametryczny przełacznik psuje wszystko.
    Swego czasu tak było w polonezie (tak naszym polskim polonezie) Wyglądało to mniej więcej tak:
    włączasz tryb przerywany, następnie pociągasz dźwigienkę do spryskiwaczy szyby (na krótko-tak ze pompka jeszcze nie zaczęła tłoczyć wody), przerwa i znowu pociągnąć dźwigienkę. Działało to ... średnio gdyż faktycznie można było ustawić 2 tryby częstotliwości, ale sam pomysł był extra.
    Pozdrawiam
    Jacek

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Chcę zapodać podobny patent tyle że dokładniej odliczający czas. Napisałem program, zaprogramowałem procek a potem zajrzałem do samochodu. No i kiszka bo trzeba wszystko przerabiać-przełącznik musi byc odpięty od instalacji auta, mój program musi rozpoznawać kilka stanów (rezystancji) na jednym przewodzie tak jak body komp a do tego musi generować "oryginalne" sygnały do body. Oczywiście jeśli ma to być kulturalnie zrobione. Bo gdyby dodać dodatkowy włacznik to problemu nie ma.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 28-04-2010 o 13:43

  6. #16
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    te inteligentne wycieraczki to największy niewypał.
    Ja mam czujnik deszczu, 4 tryby czułości i prawdę mówiąc też nie jestem zachwycony tym rozwiązaniem.. które niby ma wyręczać kierowce, a w rzeczywistości nie działa dokładnie tak jakbym chciał i angażuje mnie w kombinowanie ustawienia odpowiedniej czułości itp.. a jeszcze jak zimą nie oskrobiesz dokładnie szyby w okolicy czujnika, to już kompletnie wycieraczki głupieją..
    Wspomniane rozwiązanie z Poloneza było naprawdę fajne.. Ustawiałeś tryb pracy przerywanej.. 2 razy w odpowiednim odstępie cyknąłeś dźwigienkę i odstęp czasowy był już pamiętany.. aczkolwiek ja bym chciał mieć zwykły potencjometr ustawiający czas i byłbym szczęśliwy..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. [159] Szyby działają tylko przy wyłączonym silniku. Nie działają spryskiwacze reflektorów.
    Utworzone przez soto w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 21:37
  2. Migacze!!!Raz działają, a raz nie działają...
    Utworzone przez groszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 21:04
  3. Mechanizm wycieraczek + luz ramion wycieraczek
    Utworzone przez macin22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 21:17
  4. dziwny zgrzyt przy pracy wycieraczek
    Utworzone przez kuniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 00:12
  5. JAK WAM DZIAŁAJĄ 155-TKI NA LPG ?
    Utworzone przez jezior w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-03-2007, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory