Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: [156] Utrata mocy i dymiący diesel - potrzebna porada

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Czy dużo szarżowałeś przed tym jak to się zaczęło??? Odkręć rurę z dolotu i sprawdź ile tego oleju tam masz - przy twoim przebiegu zakładając że to nie turbo powinno być wilgotne i lekko zaolejone. Jeżeli turbo ci jednak padło to wszystko będzie aż spływało olejem. Turbo może paść w momencie jak mu ostro dasz popalić a tak to nie powinno się wysypać z dnia na dzień. Ja bym jednak na początek sprawdził bardziej optymistyczne wersje - przepalona zaślepka EGR; dziura, nieszczelności w dolocie. Sprawdź i powodzenia

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    7

    Domyślnie

    sumka33 - dzięki za podpowiedź, własnie w tym rzecz, że wcale nie szarżowałem. Dowiedziałem się, że pomóc może ostre przejechanie ze 30 km, takie na prawdę ostre, że być może coś się przypchało. Tylko, o która rurę chodzi tą łącząco intercooler z turbo??

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian Pietrzyk Zobacz post
    sumka33 - dzięki za podpowiedź, własnie w tym rzecz, że wcale nie szarżowałem. Dowiedziałem się, że pomóc może ostre przejechanie ze 30 km, takie na prawdę ostre, że być może coś się przypchało. Tylko, o która rurę chodzi tą łącząco intercooler z turbo??
    Zajrzeć ile oleju masz to możesz nawet w miejscu przyłączenia do klapy gaszącej. Ale musisz sprawdzić szczelność całego dolotu (od turbo do końca aż do wejścia do kolektora ssącego), bo z tym to nie wiadomo. Sprawdź też stan tej zaślepki EGR czy ci jej już nie dmuchnęło.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Kobyłka
    Auto
    AR 156 FL 1,9 JTD 8V Berlina
    Postów
    97

    Domyślnie

    Sprawdź obie rury: turbo-IC, czyli dolna oraz IC-dolot, czyli górna. Miałem podobne objawy (bardzo widoczne dymienie i swist slyszalny powyzej 1900 obr/min) i okazalo się że górna rura jest jakby nacięta przy wejściu do dolotu, w sumie nie była dziurawa na wylot, ale pewnie przy puchnięciu nie była już szczelna).

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witajcie!

    Wreszcie udało mi się rozwiązać problem( z braku czasu nie mogłem tego załatwić wcześnie). Problemem okazał się być zapchany dolot, wyjęto z niego 2 garście sadzy. Powodem była jak twierdzi mój nadworny mechanik zbyt niskie kręcenie silnika, bądź paliwo słabej jakości - trudno jednoznacznie stwierdzić. Co prawda lubię sobie czasem przycisnąć, ale ze względu na kiepski stan drogi, którą zazwyczaj podróżuję ograniczam się do 100-120 km/h. Aktualnie auto "dymnie" leciutko tylko przy 4000-4500 tysiąca obrotów, ale od dołu zbiera się jak odrzutowiec z każdego biegu. Fakt turbo jest jeszcze troszkę zamulone i zdarzy mu się delikatnie przerwać, ale to przypadek sporadyczny, który powinien ustąpić. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, wszelkie rady były bardzo pomocne. A i jeszcze jedno, dla ludzi, którzy będą w przyszłości mieć podobny problem - utrata mocy to nie zawsze padnięte turbo, nie ma co panikować!

    Pozdrawiam Dadol.

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    156 jtd - kartofel ;)
    Postów
    288

    Domyślnie

    czy załączające sie turbo (czuć jego moc)w granicach 2000-2100 obrotów to normalna sprawa cyz powinno wcześniej??

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    Alfa 159SW 2,4 JTD 210CV. Alfa 159SW 1,9 150CV, Alfa 166 2,4 140CV, była Alfa 156SW 2.4 175CV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Częsta i zbyt ekonomiczna jazda częstobywa samobójcza i bywa czasem gorsza od szaleńczej jazdy jeżeli sązachowaniem pewnych zasad wielu się o tym już przekonało. Poprostu autko trzeba czasem przegonić aby cały nagar wydmuchać.Częstą przyczyną nawet duże ilości oleju w rurze lub IC jestnieszczelność układu i jeżeli jest szybko usterka zauważona inaprawiona nie skutkuje to żadnymi konsekwencjami. Miałem kiedyśtaki przypadek rozpadła mi się rura turbo-IC noc i trasa musiałemprzejechać ponad 140km w takim stanie, delikatna jazda i dolewkioleju. Na drugi dzień cały układ rozebrany przeczyszczony rurawymieniona jeszcze tym autem zrobiłem ponad 50tyś i nie brał olejua tubo miało się dobrze.

  8. #18
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    7

    Domyślnie

    demonobiker - u mnie moc czuć zdecydowanie szybciej. Teraz, gdy wszystko jest sprawne na 1 i 2 biegu niemal od 0 czuć, no powiedzmy od 500 obrotów. Przed czyszczeniem miałem taki właśnie problem - turbo startowało od około 2 tys.

    pchojak - to samo powiedział mi mój mechanik, ekonomiczna jazda takim autem nie wpływa dobrze na autko, a w dodatku stwierdził, że silnik jest dosyć wrażliwy na jakość paliwa, a mi zdarzało się tankować w różnych miejscach.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    Alfa 159SW 2,4 JTD 210CV. Alfa 159SW 1,9 150CV, Alfa 166 2,4 140CV, była Alfa 156SW 2.4 175CV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Jeżeli czyszczenie układu nie pomoże,należy sprawdzić przepływke, odłącz ja na chwilke i zobacz jaksamochód będzie się zachowywał.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    A co ma wspólnego pęknięta rura ic z braniem oleju!!!

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. [159] Chwilowa utrata mocy, 2.4 JTD
    Utworzone przez milian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 11:53
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 13:58
  4. Przerywanie utrata mocy co to????
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 13:54
  5. Utrata mocy 19.jtd
    Utworzone przez sebaaaaaaaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory