Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Nowa Alfa147

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Rozumiem mateuszszar całą sytuację, wiem, że nowy diesel musi na siebie zarobić ale i tak są tacy co wybiorą tzw ropniaka. Mojemu ojcu nie przetłumaczysz ile i za ile ropa to ropa.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    Zaplacilem wiecej za diesla i robie miesiecznie 800km i.....??? Kocham diesla a benzyny nigdy nie kupie i tyle. Autem jezdze codziennie. Raz w miesiacu przepalam rury i tyle. Proste. I napewno mniej wydaje na paliwo niz ty benzyna . Ja za 100zl zrobie 260km. Benzyna ktora ma 101km golf 4 za 100 robi w miescie 170km. Proste. Masz odpowiedz dlaczego jezdze dieslem.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    Dobra dobra. Tylko który z nas "fanów diesla" kupił go nowego?
    Bo kupić używkę gdzie różnica ceny jest minimalna... to nie filozofia.

    Mówimy o nowym samochodzie, bo powtarzam - pierwszy właściciel kupił samochód jako nowy, więc raczej musiał mieć delikatnie mocniejsze argumenty, niż po prostu "że kocha diesla"...
    Dopłacać do samochodu około 20tys zl żeby się nie wróciło... Może faktycznie tacy są. Ale jeśli nawet, to są wyjątki.
    A z zagranicy każdy samochód jest okazją, jeżdzoną tylko w niedzielę przez profesora lub doktora...

    Najlepiej by tu pasował wykres średniego przebiegu w funkcji wieku pojazdu, w tym to sprzedawane na allegro. Wnioski są jednoznaczne. Im samochód starszy, tym mniej jeździ lub w ogóle.

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 1,6t-spark 00r
    Postów
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał czosnek1802 Zobacz post
    Zaplacilem wiecej za diesla i robie miesiecznie 800km i.....??? Kocham diesla a benzyny nigdy nie kupie i tyle. Autem jezdze codziennie. Raz w miesiacu przepalam rury i tyle. Proste. I napewno mniej wydaje na paliwo niz ty benzyna . Ja za 100zl zrobie 260km. Benzyna ktora ma 101km golf 4 za 100 robi w miescie 170km. Proste. Masz odpowiedz dlaczego jezdze dieslem.
    Dobrze powiedziałeś, na paliwo wydajesz mniej, ale czy całe auto nie kosztuje Cię więcej? Trzeba dodać że oprócz kosztów paliwa dochodzą do twojego budżetu koszty eksploatacji, więc w efekcie końcowym możesz wydawać więcej niż ja. Za diesla musiałeś teraz zapłacić pewnie koło 3-4tys więcej na wstępie, płacisz droższe ubezpieczenie itd.

    100zł/5,30= ~19l na 260km
    19/2,6= 7,3l na 100km
    Spala Ci ~7,3l na 100km, moj TS potrafi palić sporo poniżej 7l na trasie ale liczmy że normalnie 8l na 100km, ropa jest też tańsza czyli już nawet zaokrąglając różnica wynosi 5zł na 100km. Robisz 800km na miech czyli 8X5zł = 40zł i to razy 12miesięcy daje ci 480zł. Czyli tyle wydajesz mniej na paliwo na rok. 480zł VS odrobinę zwiększone koszty eksploatacji (np akumulator, przegub, sprzęgło, olej, ubezpieczenie) i oczywiście to 3-4tys zł przy zakupie w rozbiciu na lata posiadania auta.

    Taniej mógłby wychodzić jakbyś robił nie koło 10tys rocznie tylko 50tys, bo wtedy 500X5zł = 2500zł i właśnie po to się kupuje nowego diesla. Zwróć uwagę po ilu kilometrach zwraca się dopiero nowy diesel, tylko weź przy tym pod uwagę że sprzedasz go drożej od benzyniaka ale różnica w 5 letnim aucie nie będzie wynosić 20tyś

    Porównywanie czy diesel czy benzyna jest lepszy, albo mówienie że benzyna, albo diesel jest do kitu nie ma sensu. Dlatego że wszystko zależy od sposobu eksploatacji danego samochodu jak i oczywiście jego stanu. Ja swoje auto kupiłem z racji jego dobrego stanu, jakby był to diesel w niezłej kondycji też bym go kupił. Przede wszystkim auto ekonomiczne to takie które się nie psuje, a to już jest loteria przy używanym aucie. Faktem jest na pewno że na paliwo wydajesz mniej, ale czy auto mniej cie kosztuje w skali roku nie jest już takie oczywiste. Wykłócanie nie ma sensu, ty mi powiesz że ma więcej mocy po chipie ja, powiem że jak ktoś ma gaz to jest ekonomiczniejszy itd.

    W twojej sytuacji odpowiada Ci bardzie diesel, ok. Zapytaj się taksówkarza jakie auto jest najlepsze, to się dowiesz że JEGO i żadne inne XD

    Co do diesli z małym przebiegiem, jest z nimi tak samo jak z autami z gazem z małymi przebiegami. Jak ktoś montuje gaz to po to żeby zaoszczędzić na paliwie, więc jak ktoś już włoży w sekwencję 2600-3000tys to musi odbić to w km.

    Oczywiście przypadki się zdarzają ale na wstępie są podejrzane.

Podobne wątki

  1. Alfa147 Mszana Dolna - Małopolska
    Utworzone przez wojtekPodhale w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-09-2014, 12:35
  2. Alfa147 Małopolska
    Utworzone przez wojtekPodhale w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 12:28
  3. Zgubiony ORGINALNY klucztk Alfa147...
    Utworzone przez Alfa147led:) w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 20:34
  4. problem z odpaleniem Alfa147 2.0
    Utworzone przez armata w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory