Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: 1750 TBi

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Później wrzuciłem 18" nowy program i było 8.5l
    To sporo, moim zdaniem jak na 8V to zdecydowanie za dużo. Dobrze robiony program nie podnosi spalania, a nawet wręcz przeciwnie.
    Chyba, że podany wynik dotyczy jazdy miejskiej, albo przy maksymalnym wykorzystywaniu osiągów.
    Moja 2.0 z programem na 200KM, spokojnie wyrabia się w 7,2 w cyklu mieszanym, a nierzadko jest to poniżej 7,0l/100km
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    coś chyba poprawili w tych skrzyniach że aż tak nie padają jak te z pierwszych lat w AR159.
    Ja bym podejrzewał, że raczej niższe przebiegi bądź co bądź niestarego jeszcze auta, mniejszy odsetek aut z tym silnikiem no i ich cena, dość wysoka, która powoduje że trafiają w ręce bardziej zamożnych alfoholików nie robiących afery na 35 stron tematu, że musieli skrzynię robić za 1,5 tysiąca.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    To sporo, moim zdaniem jak na 8V to zdecydowanie za dużo. Dobrze robiony program nie podnosi spalania, a nawet wręcz przeciwnie.
    Chyba, że podany wynik dotyczy jazdy miejskiej, albo przy maksymalnym wykorzystywaniu osiągów.
    Moja 2.0 z programem na 200KM, spokojnie wyrabia się w 7,2 w cyklu mieszanym, a nierzadko jest to poniżej 7,0l/100km
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Program był mocny, robił go Mirek także wierzę, że był dobrze zrobiony. Nogę raczej miałem ciężką. Trasy robiłem podobne czyli miasto Kraków z okolicy nowego dąbia, kierunek Bielsko-Biała, Cieszyn i powrót, zazwyczaj krajówką nr 52 lub 44.
    Trzeba wziąć pod uwagę, że sam wyjazd i wjazd do Krk trwał po godzinie. Czyli 2h w korkach i później doliczyć trzeba "trasę" takie miałem spalanie na 18" jeździłem nią 4 lata i zazwyczaj średnie było na takim właśnie poziomie. Na 16" rekord przed programem, to trasa na Chorwacje do Orebic, ponad 1400km na jednym baku...
    Mało pali 2.0, ciekawy silnik, ale wątek jest o Tbi, jak już ktoś napisał turbobenzyna 200KM musi trochę wypić
    Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Fizyki się nie oszuka. Silnik benzynowy ma mniejszą sprawność niż Diesel. Poza tym 200 KM i 320 Nm nie robi się z powietrza... Jeśli 10L/100 kolegę przeraża to niech odpuści TBi. JTDM wyjdzie taniej przy zakupie i spalanie też będzie dużo niższe.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Ja bym podejrzewał, że raczej niższe przebiegi bądź co bądź niestarego jeszcze auta, mniejszy odsetek aut z tym silnikiem no i ich cena, dość wysoka, która powoduje że trafiają w ręce bardziej zamożnych alfoholików nie robiących afery na 35 stron tematu, że musieli skrzynię robić za 1,5 tysiąca.
    nie brakuje już TBi z przebiegami powyżej 200tyś, a w moim JTDm to skrzynia szumiała przy 50tyś, dlatego jednak sądzę że coś tam musieli trochę poprawić że M32 w TBi nie padają już jak muchy
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    nie brakuje już TBi z przebiegami powyżej 200tyś
    Nie wiadomo też, czy coś w tzw. międzyczasie nie było robione.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    mazda 323f, alfa 159 2.2, alfa 147 1.6ts
    Postów
    68

    Domyślnie

    Odpuść tbi to nie silnik dla Ciebie jeśli przeraża Cię spalanie > 10l.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Nie wiadomo też, czy coś w tzw. międzyczasie nie było robione.
    u nas na forum był jeden przypadek tylko w TBi, i jeden na Alfaowner. naprawdę wydaje się to nie być aż tak dużym problemem. z resztą, za 1500 się to robi i tyle. w samochodach są większe i droższe usterki (nie piszę o TBi, tak ogólnie), więc akurat skrzyni nie ma co za bardzo przeżywać

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rufens Zobacz post
    Odpuść tbi to nie silnik dla Ciebie jeśli przeraża Cię spalanie > 10l.
    to prawda, potem będzie tylko kapelusznikowanie zeby przypadkiem nie przekroczyć 10L, a wtedy TBi nie ma sensu.

    Na próbę dzisiaj pojechałem bardzo spokojnie na wycieczkę z rodziną - prosta droga, zero ruchu, spalanie z 10km miałem 6.1L/100, prędkość ok 70-80km/h i 2 rowery na dachu. niestety później już dwupas, parę świateł, trochę przyspieszeń i do celu dojechałem ze średnią 11L/100 z odcinka ok 40km.

    ja co prawda mam SW (cięższa i trochę mniej aerodynamiczna) do tego chip na 240HP/370Nm) więc jak korzystam z tego co jest dostępne to spalanie musi być wyższe niż w serii. przy spokojnej jeździe oczywiście nie ma różnicy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Proponuje zamknac ,wszystko jest na forum wystarczy poczytac.Realne problemy to ori wahacze po 1000-1500zl sztuka a nie spalanie.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  10. #20
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    Kupuj TBi i się nie zastanawiaj nad spalaniem.
    Zawsze możesz wstawić LPG jak będzie mocno bolało
    Ps.I nie pali tak dużo .
    9 l. prędkość autostradowa max do 170
    12.5 l wokół komina i to dosłownie.
    /jazda dom -szkoła ,czasem sklep odległość ok 2 km/ i mam czasami taką jazdę przez miesiąc.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. 1750 tbi
    Utworzone przez jjokocha w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 20:52
  2. 1750 GTV -69 Zerknijcie na to cudo :P
    Utworzone przez phantom71 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-09-2007, 11:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory