Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Temat: 1.9 150KM czy 2.4 200KM DIESEL ?

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    1.9 MULTIJET
    Postów
    7

    Domyślnie

    no to chyba 1.9 + chip, dzięki za informacje
    piąteczka!

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty35 Zobacz post
    Droższy jest dwumas sprzęgło i ogólnie układ napędowy. Hamulce. Kolektor ssący. Wydech. Turbo. No i jeden cylinder więcej to jeden pompowtrysk i świecą żarowa więcej.
    Sprostowanie Elektrowtrysk



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    2,4 też można poddać chiptuningowi i wtedy pojawia się szeroki banan na twarzy. Ja też szukałem 1,9, trafiło się zadbane 2,4 i chyba nie chciałbym przesiąść się na mniejszy. Najlepiej jakbyś się przejechał obiema wersjami, bo każdy ma inne oczekiwania odnośnie dynamiki. Wiadomo, że 2,4 to większe koszty, jak mówili przedmówcy, ale nie jest to jakaś wielka różnica w codziennej eksploatacji. Kiedy spróbować, jak nie teraz kiedy mamy stosunkowo niedrogie paliwo.
    Na Twoim miejscu nie wkluczałbym żadnej z tych wersji, bardziej patrzyłbym na stan techniczny.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Świeradów Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dylara Zobacz post
    Witam, chodzi mi po głowie zakup ar 159 kombi, chciałbym się dowiedzieć od użytkowników jakie macie opinie o jednostce 1.9 150KM, jak to można porównać z 2.4jtd, i ogólnie w co się pakować, 1.9 czy 2.4 jtd
    dodam że mam fiata stilo 1.9 140KM i nie mogę złego słowa o tym aucie powiedzieć, dlatego też spodziewam się samych pozytywnych opinii o 1.9, ale mocno chodzi mi po głowie 2.4
    Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na auto to będzie ok 25 tyś zł, więc roczniki (patrząc po allegro) OK 2007
    Warto pakować się w automat? Słyszałem wiele opinii, jedni mówią że to fantastyczna skrzynia, inni żeby omijać z daleka...
    Do niedawna też miałem ten dylemat 1.9 czy 2.4,miałem podobną kwotę do wydania na auto. Zdecydowałem że 1.9 to lepszy wybór. Powód
    1. Tańsze materiały eksploatacyjne
    2. Mniejsze spalanie
    3. Dużo bolączek 1.9 jestem sam w stanie usunąć w 2.4 miał bym małe obawy.
    Do 25 tyś. nie znajdziesz 2.4 godnego uwagi, sam szukałem i wiem co piszę.
    Co do aisina, kolega ma w Cromie,zaliczył awarie przy 120 tyś. przebiegu. Pękła jakaś chłodnica co skutkowało uszkodzeniem skrzyni, zapłacił 9 tyś za remont. Moim zdaniem fajnie się jeździ tym automatem ale awarie bolą.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Przeciwko 1,9 przemawia fakt, że jest połączone z dość awaryjną skrzynią M32. 2,4 sprzężono z przekładnią F40, która ma miano zdecydowanie bardziej bezobsługowej. Chyba, że wybierzesz wersję z automatem, wtedy obie korzystają z tej samej skrzyni różniącej się tylko ilością elementów ciernych.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Wolf Zobacz post
    Jak trafisz na zadbany egzemplarz to pojeździsz. Zdarzały sie problemy z głowicami pękały ponadto koszty to więcej wtryskiwaczy,świec niekiedy trzeba wyjąć silnik do wymiany rozrządu reszta wyjdzie w jeżdzie
    Ja wymieniałem rozrząd bez wyciągania silnika, każdy ogarnięty mechanik bez problemu ogarnie to bez wyciągania silnika.

    Ja też stałem przed dylematem autora i w końcu wybrałem 2.4 i ani trochę nie żałuję tego wyboru. Banan na ryju jest niewyobrażalny.

    Jedyny z mojej strony minus tego silnika to fakt, że nigdy nie potrafię przejechać z punktu A do punktu B bez butowania Ten silnik po prostu sam się o to prosi, obroty same idą w górę.
    Ostatnio edytowane przez pushq ; 06-03-2016 o 22:35
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Cytat Napisał pushq Zobacz post
    Jedyny z mojej strony minus tego silnika to fakt, że nigdy nie potrafię przejechać z punktu A do punktu B bez butowania Ten silnik po prostu sam się o to prosi...
    Otóż to, nic dodać nic ująć
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 06-03-2016 o 22:41

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Właśnie apropo kosztów utrzymania 2.4 - czy mi się wydaje czy dwumasy ostatnio potaniały?
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Silnik wyjąć do wymiany rozrządu? Bzdura totalna.

    Ja mam 2.4 i nie zamieniłbym za żadne skarby na 1.9 czy 2.0.... koszty utrzymania? Wywalić klapy, zaślepić EGR i tylko tyle, że kapkę więcej oleju tam wchodzi i ciut więcej na ubezpieczenie... ja za pakiet AC i OC płacę 1400zł i jeszcze mi assistance na wypasie dorzucili. Oczywiście z amortyzacją itd, ale po co mi nowe blachy z ASO (w razie dzwona). Moje auto ma już 10 lat i jest warte max 25k pln... a części na rynku od groma.

    Spalanie nie jest aż tak większe, żeby miało jakieś znaczenie. Mi w trasie spokojnej bez szaleństw pali 6.5 litra. Jak mam ochotę depnąć to więcej jak 8 nie potrafię spalić... u nas po prostu się nie da na krajówkach.
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 06-03-2016 o 22:46
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Ja dodam coś od siebie. Kupilem 1.9 115KM i powiem szczerze, że to wystarczy. Czasami się dziwiłem dlaczego niektórzy mówią, że 2.4 za słabe, ale to wszystko zależy czego oczekujesz od auta. Przed zakupem oglądałem 13 samochodów (głownie 150KM) i przyznać muszę, że moja 115 niejedną by objechała, ale to pewnie wynika z faktu, że tamte były trupami na kołach chyba... Nawet żałosnym 1.9 115KM możesz pojeździć fajnie bo to nawet znośnie idzie. Fakt, sam zrobie chipa żeby mieć tej mocy trochę, ale jak kupisz zadbane auto to nawet z tych 115/120KM będziesz zadowolony. Jeżeli wcześniej miałeś leciutkie auto i 140KM to lepiej kup teraz 1.9 150KM, doprowadź do ładnego stanu i chip - wtedy bedziesz zadowolony bo faktycznie po przesiadce ze stilo takie 120KM w 159 to może byc mało. Najgorsze w każdej 1.9 to gówniana skrzynia m32... sam sie z nią teraz męczę, ale oprócz tego przez ostatnie 13tyś. km. nie miałem żadnej awarii, więc to są wdzięczne autka Idź do komisu, pojeździj wersją 150KM i 120 i wybierz. Jak Ci wystarczy 120KM to ją kup, później zrobisz chipa na 150/160 i bedzie gicio. Na starcie w 120KM odpadają ci klapy kolektora i masz mniejsze ryzyko, że kupisz auto po awarii silnika przez klapy (a w zasadzie zerowe ryzyko bo przeciez 120KM nie miały klap) Powodzenia w zakupie i pochwal się jak już będziesz miał kluczyki w rekach

    aa i jeszcze jedno - pampik mi dał się przejchać swoim 2.4... i to jest petarda jak dla mnie Później jak wsiadłem do mojego to muł, ale tak naprawde to całego potencjału tego 2.4 po naszych drogach bym nie wykorzystał, jedynie na autostradzie by było czym poszaleć 2.4 ma wypasione dźwięk i idzie to jak burza - po prostu super bajera, ale jak nie potrzebujesz takiej mocy to po co? Lepiej kupić słabszy ale w lepszym stanie, tym bardziej że za tę kasę to raczej tylko 1.9 kupisz w dobrym stanie
    Ostatnio edytowane przez mamel ; 07-03-2016 o 00:26

Podobne wątki

  1. [159] 159: 1.7 50 TBi 16v 200KM vs 2.4 JTDM 20v 200KM
    Utworzone przez sena w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 21:23
  2. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  3. AR 159 Diesel 150km
    Utworzone przez quantin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 15:57
  4. Obroty w AR diesel 150KM
    Utworzone przez wieslaw322 w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory