Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Nie działa nawiew

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar damson93
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Strzyżów
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    78

    Domyślnie

    Wentylator da się ściągnąć bez wyjmowania schowka. Trzyma się na jednej śrubce, najlepiej odkręcić ją jakąś małą grzechotką. Wypinasz wtyczkę. Potem przekręcasz wentylator (chyba zgodnie ze ruchem wskazówek), żeby wyskoczył z zatrzasków i odpowiednio nim manewrując dasz radę go wydostać

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV TBI
    Postów
    10

    Domyślnie

    Nie ma szansy żeby wyciągnąć wentylator bez wyciągania schowka chyba, że ktoś ma malutkie rece. Odkręcenie śruby mocującej wentylator jest trudne ale wykonalne bez wyciągania schowka - ale już wyciągnięcie wentylatora jest niemożliwe z tego względu, że nie jesteś w stanie go odpiąć z zaczepów bez łamania. Nawet jak odkrecisz wentylator to nie ma tam miejsca no chyba że go jakimś sposobem wyszarpiesz i przy okazji połamiesz łopatki. Rozwiązaniem jest po prostu wyciągnięcie schowka i odkręcenie obudowy wirnika przez co da się go rozpołowić i bezpiecznie wyciągnąć. Problem będzie na pewno przy składaniu. W wersji z kierownicą po lewej stronie jest wystarczająco miejsca - w wersjach z kierownicą po prawiej wymiana wentylatora to jest demontaż kierownicy. Horror.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar damson93
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Strzyżów
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    78

    Domyślnie

    2 razy wyciągałem wentylator w swojej Julce (2011 rok, klima automatyczna - jeśli to ma znaczenie). Za pierwszym razem trochę się męczyłem, bo nie wiedziałem dokładnie jak jest zamontowany, za drugim razem wyciągnięcie 5 minut, włożenie 10, bo trochę więcej zabawy jest, żeby go wpasować. Nic nie połamałem, zaczepy w całości, a wentylator po przesmarowaniu w końcu przestał ćwierkać na 2 i 3 biegu Do odkręcenia śrubki używałem małej grzechotki z nasadką, bo tam jest mało miejsca na ruch, trochę poluzować, a potem idzie w palcach.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Giulietta
    Postów
    36

    Domyślnie

    Potwierdzam, też wyciągłem i włożyłem po wymianie szczotek w silniku. Gdyby damson93 nie napisał mi, że da się to zrobić to też stwierdziłbym, że jest to niemożliwe. Trzeba nim trochę lawirować, łopatki są dość elastyczne i nie powinny się połamać nawet jeśli się je trochę wygnie przy wyciąganiu. Trzeba raczej zwrócić uwagę na ten zaczep, do którego jest przykręcony wentylator, bo on już może się ułamać.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV TBI
    Postów
    10

    Domyślnie

    No to Panowie z całym szacunkiem ale macie jakieś małe rączniki niczym azjaci Odkręcenie śruby tej jednej trzymającej wentylator nie jest takie trudne o tyle wyciągnięcie bez wyrywania wygłuszenia jest już wyzwaniem.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Brera w poszukiwaniu. Giulietta znaleziona 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    41

    Domyślnie

    Mam podobne objawy, że przekaźnik "klika" przy włączeniu nawiewu i po paru sekundach "klika" ponownie na wyłączenie. Kompa podepnę w najbliższych dniach, żeby sprawdzić, czy MES coś pokaże i czy to będzie ten sam błąd.

    czy ktoś masz może zdjęcie jak wygląda ten rezystor nawiewu? albo może podesłać właściwą fotkę w necie? W wyszukiwarce znajduję różne. Klimatyzacja oczywiście dwustrefowa, jeśli była jakaś inna.
    Jaki numer ma ten rezystor? Znalazłem 51855464 ale to chyba nie to, bo jest opisane jako czujnik.

    Przy okazji zapytam o jeszcze jedną sprawę. Ostatnio przy niejednostajnej prędkości (czyli hamowanie i przyspieszanie, ale bardziej przy hamowaniu) wiatrak z nawiewu lub radionavu (jeśli ma) (2011 rok) delikatnie piszczy. Wystarczy go nasmarować? Czy trzeba szukać nowego z waszego doświadczenia?
    Ostatnio edytowane przez qus ; 28-10-2022 o 22:11

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Kod co podesłałeś to nie rezystor. Rezystor to np. 77365570 (wbij do Googla, to ci pokaże jak to wygląda - w samochodzie znajdziesz go przy nogach pasażera, zaraz koło filtra powietrza i dmuchawy) - konkretny znajdziesz jak se wyszukasz w ePerze wg VINu swoje auto, przejdziesz do sekcji 50101-010, rozklikniesz obudowę nagrzewnicy od swojego auta (taka strzałeczka w kolumnie "C." ("Components") i bodajże na trzecim schemacie jest filtr powietrza, dmuchawa i ten rezystor.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Sport TI
    Postów
    4

    Domyślnie Zanim kupicie części jakiekolwiek:

    Cześć,
    Wczoraj wysiadł wentylator nawiewu. Sądziłem że rezystor lub silnik. Coś mnie tknęło żeby sprawdzić naocznie czy może to jednak inna przyczyna, choć po 200 tyś. km liczyłem się z koniecznością zakupu czegoś. Jak dla mnie dostęp dość łatwy i szybko wyjąłem filtr i rezystor, wypiąłem i wyczyściłem wszystkie styki kostek. Przez otwór po rezystorze widać łopatki wentylatora i da się sięgnąć palcami do nich. Obróciłem pełny obrót "macając" całą szerokość. Pierwszy ruch stawił lekki opór a potem trafiłem na kawałek starej taśmy izolacyjnej na łopatce. Wyrwałem go, choć tu już dostęp nie ułatwia operacji. Odkurzaczem wyczyściłam co się dało wewnątrz i zmontowałem. Chodzi elegancko i ciszej niż przed awarią. Całość operacji to max 20-30 minut.

    Podejrzewam że wiele wymian, zwłaszcza w serwisach, bywa niepotrzebne.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    673

    Domyślnie

    To skąd się ten kawałek zassał? Czy wentylator chodził bez filtra?

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2022
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Sport TI
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobryalf Zobacz post
    To skąd się ten kawałek zassał? Czy wentylator chodził bez filtra?
    Filtr jest za wentylatorem. Moim zdaniem taśma prawdopodobnie pod wpływem temperatury odkleiła się z łączenia wewnątrz obudowy silnika wentylatora.

Podobne wątki

  1. [159] Nie działa nawiew.
    Utworzone przez grzechu18 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-05-2024, 08:12
  2. [159] Nawiew działa mimo wyłączenia zapłonu, nie działa regulacja mocy nawiewu.
    Utworzone przez danek90099 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2019, 20:41
  3. Nie działa nawiew
    Utworzone przez KLAUDIUSZ w dziale 166
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 06-08-2018, 22:33
  4. Nawiew raz działa raz nie.
    Utworzone przez tomek17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 14:57
  5. Nie Działa Nawiew
    Utworzone przez Creativer w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 16:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory