Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: POMÓŻCIE - TUNING ALFA ROMEO 147 1.6 TWIN SPARK 105 KM rok. 2001

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    To te dodatkowe konie masz tylko dzięki chipowi, oraz dolotowi, pozostałe rzeczy nie maja wiele wspólnego z podwyższaniem mocy

    << Like it!

    >2000
    o.O

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Mając 4 tyś najprostszą metodą są ostre wałki + chip. IMHO trochę kasy wywaliłeś w błotko

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pfourul Zobacz post
    To te dodatkowe konie masz tylko dzięki chipowi, oraz dolotowi, pozostałe rzeczy nie maja wiele wspólnego z podwyższaniem mocy
    Dokładnie tak.

  4. #14
    heavy1691
    Gość

    Domyślnie

    Skoro tak mówicie to tak musi być, no ale świec nie będę musiał wymieniać przez ładnych pare lat - tak myśle.
    Wydech też miałem zardzewiały, zniszczony to wymieniłem na coś lepszego.

    A co do motor life to powiem wam przed montażem filtra i itp to czuć było lekką różnicę. Różnica na +. Silnik przy wyższych obrotach nie wrzeszczał. Wg. mnie opłaca się wlać ten preparacik. Polecam

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał heavy1691 Zobacz post
    Za 600 zł kupiłem sportowe świece NGK:
    http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_i...=3&pojemnosc=1. 6#search
    To się ubawiłem. Dałeś sobie wcisnąć oryginalne platynowe świece do TSa o 200zł za drogo.
    Wydech - no, ładny. Motor life? Efekt psychologiczny albo do pierwszej wymiany oleju. Stożek w tym silniku - zależy jak zamontowałeś.
    Pokaż wykresy z hamowni, bo moc maksymalna nie jest równa charakterystyce i mogłeś sobie ostro obciąć dół kosztem tylko mocy.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  6. #16
    heavy1691
    Gość

    Domyślnie

    Podobno nie potrzebnie kupiłem świece bo w ogole mocy nie dały. Teraz ty mowisz ze o 200 zł za drogo, nie dobijaj mnie, tyle kasy w plecy. No ale coz tak jak mowilem nie bede musial wymieniac przez jakis czas. Wykres widziałem na komputerze. Wynik: 127.04 KM i 161.12 Nm. Nie dostałem żadnego papierku.
    Z tego co mowili moi kumple ( zajmują sie tuningami samochodow) to z mojej alfy juz praktycznie nic nie wycisne za tego tysiaka co mi zostal.
    Powiedzieli ze jeszcze troche uzbierac i ostre walki rozrządu kupic - tak jak powiedział krawat

    Chyba ze wy macie jakieś propozycje?

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    My już nie mamy propozycji, bo pisaliśmy wyraźnie, że wyrzucasz pieniądze w błoto a Ty i tak zrobiłeś inaczej. Proponuję nadal słuchać znawcy, który ci doradził takie inwestycje a wyjdziesz na tym rewelacyjnie, tak, jak do tej pory...

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Podjedz i skołuj jakieś wykresy z hamowni, bo ciekawi mnie cały zabieg.

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał heavy1691 Zobacz post
    Podobno nie potrzebnie kupiłem świece bo w ogole mocy nie dały. Teraz ty mowisz ze o 200 zł za drogo, nie dobijaj mnie, tyle kasy w plecy.
    Ano bywa Jak byś poczytał np. na stronie http://www.chojnacki.com.pl/ to byś wiedział, że nie ma czegoś takiego jak świece sportowe - każde nowe świece dają przez pierwsze kilkaset km efekt kilku procent mocy na +, po czym wracają do charakterystyki nominalnej.

    Cytat Napisał heavy1691 Zobacz post
    Z tego co mowili moi kumple ( zajmują sie tuningami samochodow) to z mojej alfy juz praktycznie nic nie wycisne za tego tysiaka co mi zostal.
    Powiedzieli ze jeszcze troche uzbierac i ostre walki rozrządu kupic - tak jak powiedział krawat
    Pospieszyłeś się więc z chipem. Wałki od 2.0 spokojnie byś kupił i założył, gdyby nie świece, tyle, że to wersja z wariatem, więc faza współprzekrycia zaworów typowo pod wysokie obroty (bo na niskich wariat ustawia), więc bez porządnego wysterowania nie warto się brać za tego moda. No i kwestia gwintu czy pasuje do wersji bez wariata. Porządne sportowe dedykowane wałki zaś to wydatek ok. 700€ (o tu http://www.cb-cams.com/catalogo_auto.php?lang=ita przy czym i tak nie ma wałka do 105KM).
    Zostaje Ci jeszcze sam mod głowicy - około 3000zł i 10% zysku mocy i momentu w całym zakresie obrotów. Daje lepsze napełnianie cylindra mieszanką bo spadają opory w układzie i sprawność rośnie, więc niewykluczone, że i spalanie lekko spada (przy wałkach raczej rośnie).
    Ostatnio edytowane przez Rzmudzior ; 05-07-2011 o 13:02
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GhostRider
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    WPI
    Auto
    ....
    Postów
    396

    Domyślnie

    za 1000 pln który ci został kup naklejki - koniecznie Sparo na tylna szybę +(20KM) lub Remus +(25) KM .
    możesz też jeszcze kupic magnetyzery . no i choinke wunder baum , na całości możesz zyskac + 50 KM , a pozatym jest jeszcze elektryczne turbo na allegro npo 250 zł które wytwarza 100 KM .


    więc powodzenia
    Serwis Samochodów Włoskich Mr.Alfa
    ALFA ROMEO LANCIA FIAT ABARTH MASERATI FERRARI
    TEL.515-428-547
    Rembertów ul.Górna 1 05-555 Tarczyn

    https://serwis-samochodowy-mralfa.business.site/

    https://www.facebook.com/profile.php?id=61550785227458

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 I 2.0 Twin Spark 16v
    Utworzone przez Eleren12 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 20:22
  2. [166] 2.0 Twin Spark Jaki pasek rozrządu pomóżcie!
    Utworzone przez Wojtek_A166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 14:12
  3. alfa romeo 147 twin spark
    Utworzone przez Blackchart w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 12:43
  4. Alfa Romeo 156 2.0 Twin Spark
    Utworzone przez Shad's w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 20:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory