Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Rozrusznik nie kręci - immobilizer?

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    mówisz że problem z odpalaniem pojawił sie po wymianie nagrzewnicy??? otóz do tego zabiegu trzeba rozebrac podszybie a tam sa przekazniki i bezpieczniki, w tym jeden (bodaj drugi albo trzeci jest od rozrusznika) jak nie styka bo ktos nie wyczyscił przy składniu to moga byc jaja, sprawdz to i wyczysc wszystko przy okazji

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Tak przewód masowy jest z lewej strony.. W JTD rozrusznik jest od strony sciany grodziowej przy skrzyni biegów i jest on także widoczny z góry.. a nawet jak odkręcałem swój to było mi wygodniej to robić z góry delikatnie kładąc się na silnik.. nie mam pojęcia jak to wygląda w 3.0 ale podejrzewam że będzie w tym samym miejscu tylko może być większy problem z odkręcenie bo może być mniej miejsca.. Jeśli Cię to w jakiś sposób poratuje to mogę jutro zrobić zdjęcie gdzie on jest w moim JTD-ku..

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    mówisz że problem z odpalaniem pojawił sie po wymianie nagrzewnicy??? otóz do tego zabiegu trzeba rozebrac podszybie a tam sa przekazniki i bezpieczniki, w tym jeden (bodaj drugi albo trzeci jest od rozrusznika) jak nie styka bo ktos nie wyczyscił przy składniu to moga byc jaja, sprawdz to i wyczysc wszystko przy okazji
    Problem się pojawił zaraz jak nagrzewnica walnęła. Zawiozłem auto do mechanika i on zadzwonił zaraz że rozrusznik nie kręci. Później odpalił, mechanik mówił że wymienił któryś z kabli masowych bo był parszywy, myśleliśmy że to był powód. Ale usterka powróciła. Może faktycznie wilgoć się dostała do tych przekaźników, przeczyszczę bo to nieduża robota...

    Cytat Napisał zulek1986 Zobacz post
    Jeśli Cię to w jakiś sposób poratuje to mogę jutro zrobić zdjęcie gdzie on jest w moim JTD-ku..
    Heh, wolałbym w V6 .

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    wcale nie musi to byc wilgoć, moze którys naruszył mech przy wymianie nagrzewnicy. Sprawdz to, zajmie ci to 5 min, wystarczy odkrecic klapke od filtra pyłkowego.... i wyczysc wszystkie nóżki bezpieczników i przekazników. Może to ta przyczyna

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    Sprawdz to, zajmie ci to 5 min, wystarczy odkrecic klapke od filtra pyłkowego.... i wyczysc wszystkie nóżki bezpieczników i przekazników.
    Jasne, zamierzam to zrobić, dzisiaj nie miałem jakoś czasu ale kojarzę te przekaźniki i robota banalna. Może pomoże .

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    pomogło???

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Jeszcze jakoś nie miałem czasu zerknąć, a gadzina odpala od pierwszego zakręcenia i tracę motywację .

  8. #18
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Postów
    152

    Domyślnie

    Witam, dzisiaj rano moja Alfa 145 1.9 JTD (1999r.) nie odpaliła...
    Przekręcam kluczyk na zapłon wszystko jest ok..
    Następnie chcę odpalić, a tu cisza... pierwszy raz mam takie zdarzenie...
    Kilkanaście dni temu auto nie odpaliło bo rozładował się 2 letnie akumulator, rozrusznik kręcił..
    A teraz nie kręci.. co to może być? immo, jakiś przewód, pompa paliwa?
    Dodam, że auto stoi lekko pod górę, przód auta jest wyżej niż tył..
    Drugi raz w tym samym miejscu auto mi nawaliło, wcześniej ako, teraz...
    Dodam jeszcze, że wymieniłem koło alternatora, napinacz i pasek wielorowkowy, który mi lekko pękł
    przy brzegu na całej długości... i dodam jeszcze, że z rana jak auto odpalało to świeci się cały czas ikonka akumulatora,
    jak auto się rozgrzej po paru przejechanych km to ikonka znika, jak gazuje na zimnym silniku to ikonka też mruga, ale zaraz gaśnie
    i jak przestanę gazować to znowu się świeci..
    Czy jesteście w stanie mi pomóc?!
    Z góry bardzo dziękuję.

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Do roboty alternator. Uszkodzony regulator napięcia i/lub wyjechane szczotki. Powodem rozładowania aku mógł być duży pobór prądu przez sam regulator. Ostatnio jak robiłem klientowi golfa to na postoju przy wyłączonym silniku przez walnięty regulator spoczynkowy pobór pradu był na poziomie 1.2A.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    mówisz że problem z odpalaniem pojawił sie po wymianie nagrzewnicy??? otóz do tego zabiegu trzeba rozebrac podszybie a tam sa przekazniki i bezpieczniki, w tym jeden (bodaj drugi albo trzeci jest od rozrusznika) jak nie styka bo ktos nie wyczyscił przy składniu to moga byc jaja, sprawdz to i wyczysc wszystko przy okazji
    Tak żeby domknąć ten temat - wygląda na to że pomogło to czyszczenie. Wydłubałem wszystkie przekaźniki z podszybia i poczyściłem styki. Już ponad miesiąc i problem nie powrócił, odpala na dotyk. Tak że jakby ktoś miał podobny problem to warto od tego zacząć, roboty naprawdę na 5-10min. Dzięki grosii!

Podobne wątki

  1. Rozrusznik nie kręci
    Utworzone przez rafaddd w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 14:38
  2. [159] Rozrusznik nie kręci
    Utworzone przez Mawik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2015, 08:44
  3. [GTV Spider] Rozrusznik nie kręci
    Utworzone przez Torino w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2015, 07:10
  4. Nie kręci rozrusznik 2.4 jtd
    Utworzone przez ciecieszek w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 21:42
  5. [145] Rozrusznik nie kręci?
    Utworzone przez tomkolp w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 13:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory