Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: [156] Czy możliwy jest SWAP silnika z 1.6 na 2.0 ??

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    no i co mechanik powiedział?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Jeszcze nie wiem mechanik ma całe podwórko zawalone autami i dużo roboty, nie podał konkretnie kiedy zdiagnozuje Alfe. Tak to jest jak się ma renome w okolicy i wszystkie inne warsztaty swieca pustkami a u tego znajomego przejść się nie da na podwórku. Ale sledzić temat. Jak się dowiem to napiszę.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kivi89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    445

    Domyślnie

    ja jestem po swapie silnika z 1.8 na 1.8 chociaz prawie juz mialem robic 2.0 i jak sprawdzalismy to wiekszosc czesci pasu zarowno pod 1.6 , 1.8 jaki 2.0 a jak juz chcesz sie za to brac to wg mnie zdecydowanie lepiej kupic angola w dobrym stanie na czesci.. mozna takiego kupic za cene praktycznie silnika z alusami i skorami.. czegos brakuje przekladasz a reszte sprzedajesz i zwraca ci sie conajmniej robocizna ( kola sprzedajesz za 600 skory z 500 a angole po 3000 gdzie silniki na allegro minimum 2000) chociaz z drugiej strony ja znalazlem 2.0 ts działajacy ! za 500 zł tu na forum !

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Ku*** na razie się cicho modlę żeby ten silnik był jeszcze OK. Ale w razie Wu wezmę pod uwagę Twoją sugestię kivi.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Dzisiaj odebrałem Alfę od mechanika. Miska jest ok to poprzedni mechanik coś namodził i korek spustowy po prostu puścił i cały olej się wylał. Korek został zgubiony, jakimś cudem się odkręcił. Moim zdaniem spie555ył coś mechanior Silnik pali, ładnie się wkręca na obroty. Mechanik kazał jeździć i słuchać. Zobaczymy jak to dalej będzie. Teraz jakoś tak dziwnie spada mi nagle z obrotów podczas ostrego hamowania. Zdarzyło mi się to dwa razy i zgasła. Ale nie wiem jaka jest tego przyczyna. Pochodziła sobie Alfinka na luzie ze 20minut, później ją przegoniłem ostro na trasie kręcąc do 5tys. No i przed chwilą wrociłem z trasy, zaraz idę ją umyć. Także widzicie jak to jest z tymi mechanikami. Ostatni raz zaciągnąłem go do ojca kolegi ;/ raz zaciągnałem i to był o jeden raz za dużo. Koszt tego wszystkiego to olej mobil plus nowy korek i plus robocizna = 150zł. Na razie cieszę się jak dziecko widząc ukochaną na podwórku, mam nadzieję, że nie będzie sprawiała problemów. Martwą mnie trochę te jej obroty. Wcześniej tak nie miała ;/
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    to w miare Ci sie "udalo" wazne ze mozesz jezdzic
    ma kopa takiego jak miala?
    a na luzie jak chodzi to obroty sa ok czy tez swiruja?


    ja znam przypadek mechanika ktory do 146 1.4 ts chcial od dolu olej wstrzykiwac bo nie trzymalo cisnienia czy cos
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Na luzie skacze ale tylko przez pierwszą minute. Później jest ok. Nie wiem czy może ujowy LPG zatankowałem?? <myśli> bo później to chodzi ładnie. Podjechałem do kolegi 3km, pogadałem z nim pół godziny i ogień, spowrotem do domu. Przed domem wyhamowywałem z setki do zera. Czyli z piątego biegu na luz i aż do wyhamowania na podjazd. Skręcam i nagle bach, zgasła Alfina. No to ją znowu uruchomiłem i na podwórko jazda. Taki to przypadek, w sumie drugi raz jak posiadam belle. Ale będę obserwował Alfine jak się zachowuje. Wiesz co może to głupie co napiszę, ale wydaje mi się jakby mocy właśnie przybrało! To naprawdę dziwne, ale ma lepsze odejście. Może to tylko moje wyobrażenie i to że odebrałem ją po ponad tygodniu, zaciąga mi klapki na oczy - to szczęście . W sumie tydzień jeździłem Unem rodziców to może stąd to poczucie odejścia w Alfie haha ale mocy ma tyle co miała, to pewne!

    ---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

    Mam pytanie?? Czy powodem zgaśnięcia auta może być prawie całkowicie zdechnięty aku?? Kurna dopiero poszedłem zapalić auto a on nawet nie ruszył rozrusznikiem ;/ dobrze, że zatrzymałem się przed garażem. Lekkie pchnięcie i wjechałem pod dach... u mechaniora zapalałem na klemy, a u kolegi przez pół godz chodziło radio na LCD, bo słuchaliśmy muzy przy samochodzie na wyłączonym silniku. Tam zapalił, ale teraz ani drgnął. Jutro idzie na 12h pod prostownik.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    a sprobuj przelaczyc na benzyne i zobacz czy beda takie same objawy
    miales wlaczona klime?
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Moja bella nie ma klimy
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Moja bella nie ma klimy
    aha
    to sprobuj czy na benzynie bedzie to samo
    moze przez lpg swiruja Ci obroty
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


Podobne wątki

  1. [75] SWAP silnika czy remont silnika?
    Utworzone przez Alfista92 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 21:02
  2. Swap silnika. Da się tak?
    Utworzone przez przemek1126 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 17:25
  3. AR 166 2.0 V6 Turbo - Podjechany silnik, jaki możliwy swap ?
    Utworzone przez KamilloV8 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 18:19
  4. [164] Czy to jest swap?
    Utworzone przez ar4me w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2010, 22:15
  5. czy możliwy jest montaż klimy?
    Utworzone przez groszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-10-2009, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory