Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 339

Temat: Felerny model 156 , czy one tak już mają wszystkie ??? AWARYJNOŚĆ !

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 2001 115KM cosmo blue
    Postów
    124

    Domyślnie

    ja dalem 9000 (z 10200), a mam do zrobienia z napraw tylko sprzeglo alternatora + przeplywka prawdopodobnie.

    nie licze tego co widzialem - klapka bezpiecznikow na wkreta, zderzak z lewej strony troszke słabo spasowany z błotnikiem (minimalnie, po jakiejś pierdole), podswietlenie od ustawienia nawiewow, lewe lusterko - nie dziala regulacja.
    Wydaje mi sie, ze w moim przypadku to pierdoły ;]


    Za to egzemplarze w cenie do 8000 byly straszne :/ Szukałem do 7500 i szybko odpuscilem ;]
    Jezeli malo dales to inwestuj. zrobisz co trzeba i bedziesz jezdzil

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tiestosclublife Zobacz post

    Chciałbym doprowadzić Alfę do takiego samego stanu , jednak chcę wiedzieć czy warto.....?

    Sam sobie powinieneś odpowiedzieć na to pytanie.
    Jak z autem związujesz się na dłużej, to pewnie tak.



    Kupiłeś w słabym stanie (z tego co piszesz, to pół bolidu do wymiany), wybuliłeś już sporo, a teraz pytasz, czy dalej brnąć, czy sprzedawać.
    Wybacz, ale dla mnie się to kupy nie trzyma.


    Poprzedni właściciele przez 10 lat nic nie robili i trafiło na Ciebie. Przykro to stwierdzać, ale większą część Twojego litania to nawet totalna lama by zauważyła.


    Raczej trefny egzemplarz, a nie trefny model...
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    a więc przysłowie się sprawdza Alfę kochasz , albo nienawidzisz , u Ciebie jest ból z powodu tylu napraw , sam nwm co bym zrobił na twoim miejscu , też kupiłem alfe około 2msc temu , i na szczęście właściciel dbał o rzeczy które są normalne w eksploatacji i rozrząd kompletny,pasek,napinacz,rolka były wymienione niecałe 10tys km od kupna jeszcze pasek miał oryginalne napisy na biało , wszystkie filtry i olej też były zmienione zaledwie 2 tys km przed moim zakupem na co dał kartke z ASO , a co do tego co ja wymieniłem to cała zawiecha przód , panel środkowy(bo był porysowany) , żarówki w liicznikach na panelu i w pokrętłach od nawiewów , znaczek przód,zaślepiłem EGR,pokrowiec na gałkę zmiany biegów , ale dokładnie po kupnie liczyłem się z tym że około 2 tys będę musiał wsadzić , zostało mi kupić podłogę pod silnik i polerka bocznych drzwi bo ma lekkie otarcia od idiotów którzy muszą wjeżdżać na parkingu na ścisk , w sumie ni jak się ma to do twoich rzeczy które zrobiłeś i które zrobisz przy alfie , ale tak jak powiedzieli koledzy wyżej jeżeli masz zamiar nią pojeździć a masz trochę grosza w kieszeni to powoli bym to robił , przynajmniej będę wiedział co mam i ile pracy w to włożyłem,dużo kasy już w nią włożyłeś i sprzedawanie jej teraz nie było by interesem życia bo napewno sporo stracisz

  4. #14
    Tiestosclublife
    Gość

    Domyślnie

    Więc pewnie będę inwestował bo pomimo tylu rzeczy do zrobienia , gdy wsiadam w autko to złe emocje mi opadają i pojawia się radość......

    Powolutku do celu.....,gdy go osiągnę - będę zadowolony.....

    Właśnie odebrałem telefon od mechanika - mam dziurę wielkości orzecha włoskiego w podłużnicy - podobno od korozji......hmmmm.......,mówił że zaspawa i zakonserwuje....

    Wychodzi więc wiele rzeczy od spodu o których nie wiedziałem a wychodzą " w praniu ".....

    Tak czy owak.....będę inwestował po trochu a rezultaty będę jeśli dział do tego odpowiedni w tym poście z racji chęci podzielenia się z Wami uwagami , spostrzeżeniami i sposobem naprawy.....

  5. #15
    Tiestosclublife
    Gość

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	112_9294.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	90.3 KB
ID:	48751Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1039.jpg
Wyświetleń:	469
Rozmiar:	81.2 KB
ID:	48752Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PIC_0208.jpg
Wyświetleń:	437
Rozmiar:	149.6 KB
ID:	48753 Wstawiam zdjęcia mojej "inwestycji" zrobione jeszcze przez "dresa".........do aukcji na alledrogo

    Osobiście wykonam ,kiedy skończę z inwestycjami w ten samochód , wtedy może będzie godne przedstawienia Wam w odpowiednim dziale.....

  6. #16
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze istnieje opcja...odkrecenia umowy

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    a ruda progów nie bierze ?>

  8. #18
    Tiestosclublife
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian156JTD Zobacz post
    a ruda progów nie bierze ?>

    Od zewnątrz ma założone jakieś plastikowe listwy ( patrz foto ) , nie ściągałem ich ,gdyż wolę na chwilę obecną nie patrzeć na to , co jest pod nimi

    Ranty drzwi od dołu oraz nadkola są w porządku , ruda wychodzi jedynie na dachu przy uszczelce szyby z lewej strony oraz na jednym błotniku od odprysku , ogólnie na karoserii brak rdzy prócz tego co opisałem....Może chociaż to okaże się dla mnie nieco "łaskawe"

    Polubiłem te auto , choć mam z tym egzemplarzem nieco problemów...

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    w sumie nie jest źle , ważne też że silniczek zdrowy

  10. #20
    Tiestosclublife
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian156JTD Zobacz post
    w sumie nie jest źle , ważne też że silniczek zdrowy

    W wysokie mrozy nie było problemu przy czym Mercedesy i Land-Rover-y mojego szefostwa po prostu odmawiały posłuszeństwa - ja wsiadałem w Alfę i po kilku podgrzaniach świec odpalałem bez problemu ku zdziwieniu reszty....... - pocieszające

    Po wymianie oleju i przejechaniu kilku tys. km sprawdzę jak jest ze stanem oleju , podobno Diesel z turbinką musi minimalnie "zjeść" trochę oleju i mech zapewnił mnie że w tym przypadku nie mam się czym przejmować gdy trochę mi go ubędzie. Mazda w benzynie nie brała ani grama od wymiany do wymiany,zawsze miałem stan minimum poniżej max bo tak zawsze lałem ( oryginał Mazda Dexelia 10W40 ) . W Alfie jest podobno zalany Mobil 10W40 , lecz zmienię go albo na Selenia albo na Valvoline , jeszcze zobaczę który będzie odpowiedniejszy dla tego motoru i będzie to także 10W40 , lecz to za jakiś miesiąc.....wiosennie chemię wymieniam razem z filtrami

    W przypadku wymiany tego "filtrowania i oleju" zapewne zgłoszę się do "Pablo" z Pablogarage - wertując forum to chyba ten człowiek to spec w tej dziedzinie.....

Podobne wątki

  1. znowy ten felerny Airbag. Prośba o pomoc
    Utworzone przez Kosa911pl w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 22:19
  2. Awaryjność czujników w 1,9 JTD
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 14:41
  3. [GTV] GTV awaryjność
    Utworzone przez jakubjjj w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 18:20
  4. Czy wszystkie modele 156 przed FL mają ten sam przód??
    Utworzone przez meter30 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 11:01
  5. [156] Awaryjność
    Utworzone przez sivy w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 14:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory