Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Modyfikacje wydechu/dolotu w TBi.

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    W turbo dziwek tłumi sama turbosprężarka. W pierwszej kolejności warto wywalić kata i środkowy, a końcowy wymienić na coś np. Ragazzona. Sam mam u siebie ragazzona w renówce i fajnie gada ale nadal jest dość cicho dlatego w planach jest jeszcze DP. Można też zrobić program aby strzelał z wydechu przy redukcji i zejściu z obrotów wystarczy ustawić odpowiednio zapłon. U siebie mam coś takiego seryjnie w trybie sport

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Gość ładuje kupę kasy w swoją Ti, jeździ na tory itp, a ciekawe że ma zamontowane jakieś tam LPG z dotryskiem paliwa (jak to się nazywa 4 czy 5 generacja?) przez to boi się stroić silnik na większą moc.
    Zwykła sekwencja, a dotrysk paliwa dlatego, ze w aucie z bezpośrednim wtryskiem wtryskiwacze benzynowe muszą cały czas pracować wiec sterownik podaje cześć gazu i cześć benzyny aby nie uszkodzić wtrysków. Jak by pakował faktycznie kupę kasy założył by instalacje ciekłego wtrysku LPG czyli najnowsza generację

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Jak wam się sprawuje TBI po programie ? Jakie przyrosty uzyskaliscie? Jak to ma się do odczuć w czasie jazdy? No i czy coś poleciało w niedługim czasie po zrobieniu programu ( sprzęgło/dwumas , turbo ) ?

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że od strony dźwiękowej TBi jest do bólu bezpłciowy i modyfikacje wydechu to rzeźbienie w gównie. Może taka jakość dźwięku na filmach Portugalczyka, ale efekty do mnie nie przemawiają. Przy 2.2 JTS już sam montaż końcówek Novitec dawał niezły efekt, ale sam silnik brzmi o wiele lepiej niż TBi.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    744

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Można też zrobić program aby strzelał z wydechu przy redukcji i zejściu z obrotów wystarczy ustawić odpowiednio zapłon. U siebie mam coś takiego seryjnie w trybie sport
    Strzela ci w wydech bo zubożyłeś mieszankę, efekt luźnego wydechu w benzyniaku bez strojenia. Czym prędzej jedź do tunera, żeby ustawił mapę paliwową bo nie dość, że obniżyłeś osiągi, to jeszcze gotujesz tłoki.

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Chyba nie doczytałeś skąd w Megane się to bierze...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,028

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Jak wam się sprawuje TBI po programie ? Jakie przyrosty uzyskaliscie? Jak to ma się do odczuć w czasie jazdy? No i czy coś poleciało w niedługim czasie po zrobieniu programu ( sprzęgło/dwumas , turbo ) ?
    zrobiłem jakieś 19tys km od programu, nic nie padło od tego. jest +30hp i +40Nm wg serii + 200obr odcinka wyzej. program robi odczuwalna roznice. wykresy znajdzìesz chyba w moim watku w nasz_belle i/lub gdzies jeszcze na forum, jak i na fb cinsoft-u mniej wiecej z lutego/marca 2016

  7. #17
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Strzela ci w wydech bo zubożyłeś mieszankę, efekt luźnego wydechu w benzyniaku bez strojenia. Czym prędzej jedź do tunera, żeby ustawił mapę paliwową bo nie dość, że obniżyłeś osiągi, to jeszcze gotujesz tłoki.
    Tak jak Ci kolega magil napisał dokładnie przeczytaj post później filozofuj. Każde Megane III RS seryjnie strzela z wydechu i nie jest to wynikiem złego softu, a zapewne dopalania mieszanki na otwartych zaworach wydechowych. Jak lambo czy ferrari przy zmianie biegów tez strzela, a w dodatku jeszcze wali ogniem z wydechu to trzeba jechać do tunera?

    https://www.youtube.com/watch?v=4Q89_-HIcuY
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 03-11-2017 o 12:16

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Prawda jest taka, że od strony dźwiękowej TBi jest do bólu bezpłciowy i modyfikacje wydechu to rzeźbienie w gównie. Może taka jakość dźwięku na filmach Portugalczyka, ale efekty do mnie nie przemawiają. Przy 2.2 JTS już sam montaż końcówek Novitec dawał niezły efekt, ale sam silnik brzmi o wiele lepiej niż TBi.
    Niestety, Seryjny dzwięk to takie oplowskie 1.6. Drugi dzień słucham po internecie jak brzmi TBi z Novitec'iem i szczerze? z gówna bata nie ukręci. To coś z rynną po rozbiórce domu brzmi lepiej (oglądać od 1:03) : https://www.youtube.com/watch?v=22EwmuGGka4

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Otóż to. Już lepiej włożyć do gniazdka SoundRacer
    Też oglądałem sporo filmów z dźwiękiem wydechu, ale dla mnie to za mało. Wolę dźwięk silnika. Chyba że 159 dotrwa u mnie do czasów, gdy zgnije jej wydech. Wtedy pomyślę nad tuningowym. Coś za coś jednak, same wrażenia z jazdy TBi są wg mnie bardzo dobre.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Od dźwięku to mam GTA na Novitecu 2,5' TBi ma zapierniczać sprawnie i bezpiecznie. Poza tym wytłumiałem ją przy przeróbce audio i wydech słyszeli by głównie przechodnie... Zastanawiałem się nad końcowymi do 159 ale chyba na razie odpuszczę.

Podobne wątki

  1. [75] Modyfikacje przedniej osi
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 16:25
  2. AR Brera 2.2 JTS modyfikacje
    Utworzone przez gorges w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 20:32
  3. 166 - 2.4 JTD 10V 140 KM CF3 modyfikacje
    Utworzone przez Kowalm w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 22:26
  4. [156] Wymiana wydechu i dolotu.
    Utworzone przez Cetyler w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 20:24
  5. [156] 1,8TS modyfikacje wydechu cd
    Utworzone przez b.pawelek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 18:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory