Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Temat: Diagnostyka GT JTS.

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    No właśnie o tej zubożonej mieszance czytałem. Czyli mam rozumieć że jak będę robił testy to w zakresie tak łopatologicznie mam trzymać nogę na gazie w zakresie obrotów 1400-2000 ? No ten bład P03xx wyskakiwał mi czasem - ale zmieniło się po wymianie świec. Ciekawostką choć potem już odkryłem powód, było to że założyłem chyba trójelektrodowe swiece i wtedy błąd mi wychodził odrazu na panelu w aucie - że zły zapłon, choć auto jeździło normalnie potem się doczytałem że to przez system bezpośredniego wtrysku i muszą być dokładnie takie jak zaleca producent wynika o ze sposobu dawkowania paliwem. Chciałbym tymi testami pobawic się w weekend dlatego chcę miec jak najwięcej informacji na ten temat.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - było tam napisane że jeżdzimy na tempomacie lub sie staramy zachować obroty !!., naturalnie podczas testów OBD.
    - jak obroty będą skakać to wniosków nie będzie można sformułować.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Ok kumam bubu - czyli najlepiej jechać ze stała predkoscia np na 4 biegu w granicy obrotów 1400-2000 , czyli jakieś chyba 70 km/h. Przełączam na tempomat i włączam test OBD, a jeszcze takie pytanie ile mniej wiecej potrzebuję drogi zeby się wkonał test ?. No i pytanie czy coś zmieni jesli zrobię to na podnośniku w warsztacie , parametry się chyba nie zmienią, najwyzej wcześniej włączy się wentylator. Jeszcze jakieś rady ?? Jutro bym spróbował to wszystko ogarnąć. Musz etylko poinstalować programy
    Czy są jakieś wymagania co do wersji oprogramowania??

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar Aleks_K
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    175

    Domyślnie

    My z Bubu wykonywaliśmy testy na tempomacie na 5 biegu jadąc przez około 2 minuty na obrotach 2000, 3000, 4000. Warunki drogowe niestety nie pozwoliły na test przy 5 tys. A dzięki testom w warunkach drogowych a nie na podnośniku zauważyliśmy w moim aucie że temperatura spada sporo poniżej 90 stopni co nie powinno mieć miejsca

    Pozdrawiam.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    A co było przyczyną spadającej temp. bo ja tydzień temu wymieniłem termostat bo też mi spoadała w trasie do ok 75 stopni. Wymieniałem i teraz szybcie się nagrzewa i temp. nie spada.
    No zrobię te testy może jutro na podnośniku i wrzucę logi, jak nie wyjdzie wszystko to wtedy wyjde w sobote wieczorem w traskę . Przydałby się opis taki step by step co włącząć dokładnie w którym programie bo szczerze mówiąc trochę zielony w tym jestem ale moze jakos sobie poradze. Na swoje potrzeby nauczyłem się obić reset parametrów adaptacyjnych, spawdzac przepławkę i kilka innych rzeczy ale takich zakrojonych na szeroką sklalę testów nigdy nie robiłem więc dopiero się uczę...

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - tak jak wcześniej wyjaśnił przedmówca, bieg bezpośredni i tempomat.
    - tutaj masz link do diagnostyki JTS, trochę jest na temat Scan Mastera, tak od 14 strony, od tematu #138.
    --
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...estach-14.html
    --
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 14-11-2012 o 13:27
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Świece raczej nie mają nic do rzeczy, jeśli są dobre.
    - w mojej GT nie ma p030x, no chyba, że go wygeneruję, a aktualnie ma zwykłe świece, nieplatynowe i niefabryczne. Testowo, jakby. Wcześniej były fabryczne platynowe.

    P030x nie jest normą w tych silnikach, to, że ECU to zarejestruje na jałowym, open loop na jałowym i inny system regulacji mieszanki powoduje jedynie, że te silniki są podatne na „wypadanie zapłonu” == czasowe niepalenie mieszanki. Ale od tego daleka droga, aby ECU to zarejestrowało, jako błąd.
    Moja GT nie rejestruje p030x. Aktualnie sporadycznie rejestruje p0420, p0430, zazwyczaj łącznie.
    - czy gubi zapłon, nie pali mieszanki na jałowym, wg mnie tak, ale nie zawsze.
    - nie trzeba szukać na forum angielskim, to powszechna opinia elektryków i mechaników, pali tak na ubogo, że zapłon wypada, jest podprogowo – ECU nie rejestruje błędów, ale jałowy nie jest jak stół.

    Przyczyn wypadania zapłonu, może, być wiele.
    Tu na widać na przebiegach oscylogramów dlaczego powstały błędy p0301, p0302, które testowałam igłą pomiarową, ECU choć bardziej prawdopodobne, że ja pokrzyżowałam plany ECU. że wcześniej ma nastąpić zapłon na 10, a nie na 15 zębie i tak się stało. Ponieważ początkowy kąt wtrysku się nie zmienia na jałowym, zaskutkowało to niespaleniem mieszanki, a ponieważ stan trwał cały czas, to ECU odnotowało błędy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p030x.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	81.1 KB
ID:	77294

    DTC pending – nie wiem, czy loguje te parametry, musiałabym sprawdzić. Szkopuł w tym, że błędy niepotwierdzone p0420, p0430 nie są rejestrowane przez scanxl, ani MoDiag, są rejestrowane jedynie przez programy fiatowate – FES, alfaOBD, AD. Więc logowanie tego parametru, można uznać za standard, aby dołączać ten PID, ale ich powstania ten PID nie odnotuje.
    - jedyne co odnotowało, to MIL dist, które zmieniło wartość.

    Reszta logów, nie są do wykorzystania, ponieważ testy są niepełne, fragmentaryczne.
    - nie ma sond pre-cat,
    - nie ma rozgrzewania silnika,
    - z tego, co widać trend jest taki, że na jałowym bije temp. do II włączenia wentylatora, a podczas jazdy nie osiąga temp. pracy silnika od 85-110 st. W związku z tym ECU daje, tak sądzę korekty zapłonu dla niedogrzanego silnika, a i adaptacja czasu wtrysku, też jest od tego zależna?
    - jest logowana zawsze tylko jedna sonda post-cat z banku 1, niezależnie od programu,
    - w czasie testu przejechano jedynie 50km, a wykonano reset p.a. to za mało, na zakończenie adaptacji czasu wtrysku. Ten ECU jeszcze jej nie zakończył, a w czasie adaptacji potrafi się zachowywać inaczej. Zwykle robiliśmy testy inaczej, na początek OBD bez resetu, potem dopiero po.

    Testy i tabelki:
    - problem z testami na postoju pod względem oceny FT, jest taki w JTS, że on jest wtedy w open loop i nawet podczas zwiększenia rpm, zazwyczaj longFT nie zmienia.
    - dodatkowo dopiero w jeździe załącza pewne rzeczy, i wtedy są inne obciążenia, wtedy większość usterek się dopiero ujawnia oraz sterownik uruchamia pewne procedury. Wg mnie jak na jałowym na dzień dobry wali błąd, to już jest b. źle, a przyczyna jest b. gruba.
    - nie da się spełnić na postoju, wszystkich warunków z jazdy.
    - tabelki, podają chyba p.a. dla biegu jałowego, przynajmniej pod względem shortFT, więc dla JTSa nie są przydatne?

    Lambda corr:
    - wielu kolegów na tym forum psika łączówki lambda w JTS, aby zatem uniknąć sytuacji, że jakiś styk jest zabrudzony, wydaje się słusznym logowanie lambda corr jednoczasowo, choćby z lambda regul lub z innym tego typu parametrem.
    - nie wierzę póki co, że lambda corr 16x1, 0x1 jest stanem prawidłowym, zależnym od modelu. Ponieważ odłączenie łączówki ECU-lambda skutkuje lambda corr 0x1, na obydwu bankach a sygnał ma charakter, albo 0 albo 16. Dodatkowo we wszystkich testowanych JTSach przeze mnie, innych niż moja GT, czyli dwóch – lambda corr == 16x2. Nawet jeśli, to parametr logiczny z map, to na podstawie sygnału z lambda jest ustalany.

    Zaciekawiło mnie, że podczas hamowania, ECU trzymało zamkniętą pętlę aż do zatrzymania, ale nie wiem, jak to interpretować i czy zjawisko się powtarzało?

    Reasumując, że logi nic nie wykazały, to ja bym jednak uznała, za tezę mocno na wyrost.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Wpis Majki skontuję krótko... F..k o co k...a chodzi
    Nie zrozumiałem niczego co napisałaś ale jestem dumny że mam AR a w niej tyle mądrych rzeczy....
    Niestety mimo moich wysiłków Tłumacz Google tego nie chce przetłumaczyć hehehehe

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - Majka ty masz błędny stosunek do swego auta.
    - od samego rana zakładasz że auto masz uszkodzone, ma złe parametry i jest na ciebie obrażone.
    - to nie powinno tak być i tak być nie może.

    - zwróc uwagę, że test OBD nigdzie nie podaje że masz jechać 200 km, takie testy się robi TYLKO podczas homologacji.
    - a co daje test jak silnik nie jest dogrzany, daje wynik szczątkowy.
    - cykl grzania to tylko wzrost temperatury o + 22 st C, temperatura musi osiągnąć 70 st C.
    - i takie dane znajdują sie w załaczonym PDF.
    - wszystkie wymogi normy spełniliśmy, my nie badany błędu, my badamy stan "diagnostyczny" auta.
    - podłączam wzmankowany PDF na wszelki wypadek.
    - oraz "dmuchanie" w rurkę.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	testevap2.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	26.1 KB
ID:	77337  
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 15-11-2012 o 07:27
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Bubu, pytanie bo mi umkneło a teraz przeczytałem Twój post test mam robić na zimnym czy na rozgrzanym silniku. Tzn zaczać testy ptzy 1000,2000,3000 itd jak silnik jest nagrzany czy ma się nagrzewać w trakcie testów??

Podobne wątki

  1. [Giulietta] diagnostyka G 1.4 MA
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 07-12-2016, 15:44
  2. [155] diagnostyka
    Utworzone przez alfa155ts w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2010, 02:14
  3. diagnostyka ??
    Utworzone przez tommi_alfa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 14:50
  4. Diagnostyka
    Utworzone przez azbxcc88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory