Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73

Temat: Olejożerna Alfa 164 3.0 V6

  1. #11
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    jak dla mnie to niebieski dymek kwalifikuje silnik do przeglądu i ew. uszczelnienia

    lepiej wcześniej zareagować niż później płakać, tłumaczenie sobie, że silnik "ma swoje lata" jest bez sensu

    zmiana lepkości oleju to też takie pudrowanie pryszcza

    Dodano po 6 minutes:

    z drugiej strony ...

    jak jadę za samochodem, który puszcza niebieskie obłoczki to klnę na kierowcę bo smród zostawia taki, że oddychać nie ma czym
    Ostatnio edytowane przez fr33 ; 13-02-2015 o 18:04 Powód: Dodano
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr33 Zobacz post
    jak dla mnie to niebieski dymek kwalifikuje silnik do przeglądu i ew. uszczelnienia

    lepiej wcześniej zareagować niż później płakać, tłumaczenie sobie, że silnik "ma swoje lata" jest bez sensu

    zmiana lepkości oleju to też takie pudrowanie pryszcza

    Dodano po 6 minutes:

    z drugiej strony ...

    jak jadę za samochodem, który puszcza niebieskie obłoczki to klnę na kierowcę bo smród zostawia taki, że oddychać nie ma czym
    Dokładnie tak, nie powinno się mieć obaw przed każdą jazdą samochodem, a taki który żłopie olej i smrodzi na pewno nie należy do godnych zaufania
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bas2321
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo 164 3.0 V6 Super
    Postów
    48

    Domyślnie

    Po waszych i moich doświadczeniach z tym silnikiem doszedłem do wniosku ze branie oleju mieści się w granicach normy podanych przez producenta . Dziś byłem w trasie i nie zauważyłem niebieskiego dymku . Dymka puścił wtedy ponieważ oszczędzałem go i jezdziłem na tzw. emeryta po czym dałem mu w tryby i puścił co miał nazbierane , także nie ma stresu . Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Pojeździj emerycko, a potem np. zmień styl i jeździj w górnych granicach obrotomierza Zobaczysz, co będzie się działo, jak ją porządnie przepalisz.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    To potwierdza stara regule, obrotomierz ma taki a nie inny zakres żeby w pełni z niego korzystać i wtedy silnik będzie w najlepszej kondycji. Na niskich obrotach niszczy sie bardziej niż na wysokich, dobrze to widac na silnikach TD, jak zamulasz to jest mul i kopci na czarno, po przedmuchaniu wszystko wraca do normy, wielokrotnie sprawdzone na Omedze TD.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    O ile się nie myle to granice spalania są podawane jak się przyciśnie samochód do czerwonego pola, np. w TS'ie tlumaczenie sobie, ze jezdzi sie na emeryte i pali te 0.5/1000 to norma, tez jest bledne, bo jak damy mu pod czerwone pole to zrobie sie 2,5/1000.

    Miałem podobnie, zmieniłem sobie sam uszczelniacze, od tamtej pory jezdzac spokojnie zerowe spalanie, jak sobie pocisne butem, albo przejade polske autostrada ciagle 130-150km/h to zniknie max te 0.5l

    Samochód jak na taka pojemnosc ma prawo dymic, ale dopiero przy redukcji i max obrotach... Z drugiej strony też nie ma co sie dziwic, stare auto, ale przy takim wieku predzej czy pozniej trzeba sie liczyc z mała naprawa uszczelnien/pierscieni.

    Miałem krótki czas 156 3.2, nie brała oleju, dopiero jak np. jechałem autostrada kilka godzin z 150-180km/h, lub "piłowałem" od swiateł do swiateł to coś tam znikało

  7. #17
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    to ja nie wiem jak Wy macie z tymi silnikami.... mój TS 8V przy dynamicznej jeździe bierze tyle, że od wymiany do wymiany nie dolewam.

    przed remontem brała prawie litr na 1000 .... o dziwo nie kopciła na niebiesko - nawet przy końcu obrotomierza
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    fr33 moją 164 ostatnio na obwodnicy Lublina pocisnąłem licznikowe 215. Według gps było 210, ale po takiej jezdzie na 1000 kilometrów litra muszę dolać. Coś tam cieknie, ale te 0,7 to pije na bank

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dereza
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zwoleń
    Auto
    AR
    Postów
    266

    Domyślnie

    Normy producenta specjalnie zawyżają żeby wymigać się od napraw gwarancyjnych.
    Za dużo spala tego oleju,norma to jest do 1L na 10 000km,auto jest stare nie jest już szczelne,gdzieś przepuszcza ten olej dlatego spala,z drugiej strony alfy lubią łykać olej także obserwuj auto dalej.
    U mnie w Audi od wymiany do wymiany doleję góra 300-500ml,ojca golf np nic nie bierze,jedno auto bierze,drugie nie bierze zależy jaki stan,ile nagrzmocone km.
    Zmień olej i wtedy obserwuj ile będzie go ubywać,jeden olej może spalać mocno a drugi tylko trochę,temat rzeka.
    Nie ma się co przejmować zmień olej,może będzie lepiej,z tego co wiem to alfy lubią sobie łyknąć tak jak ople,zawsze baniak z olejem powinien być wożony na wszelki wypadek
    Ostatnio edytowane przez dereza ; 16-02-2015 o 22:33

  10. #20
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1980 Zobacz post
    fr33 moją 164 ostatnio na obwodnicy Lublina pocisnąłem licznikowe 215. Według gps było 210, ale po takiej jezdzie na 1000 kilometrów litra muszę dolać. Coś tam cieknie, ale te 0,7 to pije na bank
    normalne, że jak się ma Alfę to czasem jedzie się tyle ile pojedzie ... ale nie wiem czy to usprawiedliwienie dla biorącego olej silnika. litr na 1000 ... to na 10000 - 10 litrów ... czy to już bardzo oszczędny diesel?
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory