Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69

Temat: A gdyby tak włożyć busso do 159

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Moze przedstawie choc blady zamysł takiej wydumki:
    Podczas ostatnich mrozów,mimo ,że alfa odpalała bardzo dobrze,to i tak to zaledwie diesel. Terkoczący,zimny,diesel.
    Dla polepszenia humoru,otwieram drugi garaż,odpalam mercedesa i człowiek juz wie,ze duza benzyna,to jednak duza benzyna. Ledwie pochodzi pare minut i to na wolnych obrotach,a juz jest i ciepło,i dzwiek aksamitny.

    Nie miałbym zamiaru budowac super hiper szybkiego auta, a jedynie cos ,co było by połączeniem i frajdy prowadzenia ( a 159 ma jej niebywale duzo) i pieknego dzwieku i zapasu pod pedałem i codziennej praktycznosci ( w domysle LPG). A wszystko to okraszone piekna karoserią i pancernym silnikiem.
    Teoretyzuje,bo to było by szalenstwo,ale jednak chciałbym poznac opinie,czy dało by rade zrobic taki przeszczep na tyle profesjonalnie,by auto było totalnie nieawaryjne ponad swój seryjny stan,oraz spokojnie nadające sie do codziennej jazdy.

    Mając 1500kg,jakies 270km i 350 NM z samego dołu,wystarczyło by to w zupełnosci do szybkiej jady.

    Nie takie projekty ludzie robią. Do kogo ,od włoszczyzny ,mógłbym ewentualnie zgłosic sie i zadac konkretniejsze pytania ?

    Myslałem nabyc 166 3.2,ale to jednak nie to prowadzenie i nie ten wyglad. Poza tym,miec jedyną 159 busso ,to by było cos.

    Dzieki za wpisy

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Gościa który by to ogarnął masz w swoim województwie, zrobi ci wszystko, byle siana było pod dostatkiem, bo siana tu pójdzie bardzo dużo, bo jako pierwszy który chce takie coś wkładać musisz zapłacić. A i od ręki to nikt ci samochodu na takie coś nie przyjmie, no chyba że będzie stał pod chmurką pól roku
    Znam koszt wsadzenia średniego Busso na gratach z 2.5 w miejsce mojego JTDka, były plany że jak mi już 1.9 zejdzie wsadzimy Busso, ale kupiłem benzynę i muszę mieć coś ekonomicznego w domu
    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post

    Mając 1500kg,jakies 270km i 350 NM z samego dołu,wystarczyło by to w zupełnosci do szybkiej jady.
    Bliżej 1700 kilo
    270 kuni i 350 Nm, standardowe GTA ma 250 i 305Nm- to nie Diesel ze dodająć 20 koni wskakuje ci 50 Nm, tu przy 20 kuniach będzie mniej więcej taki sam przyrost Niuta ale niech ci będzie, się nie znam ze wsi jestem

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    było by połączeniem i frajdy prowadzenia ( a 159 ma jej niebywale duzo) i pieknego dzwieku i zapasu pod pedałem i codziennej praktycznosci ( w domysle LPG). A wszystko to okraszone piekna karoserią i pancernym silnikiem.
    Pozwolę to sobie rozbić na czynniki pierwsze:
    1. ..... Zaraz do tego wru...
    2. Dźwięk byłby faktycznie niebo lepszy
    3. Zapas pod pedałem, chmm, zapas to ty masz w Dieslu, 120 km/h 6 bieg i wciska w fotel (powiedzmy), w benzynie jak nie zredukujesz do 4 biegu to będzie stopniowo wigoru nabierała
    4. Chcesz zostawić kilkanaście tysięcy i LPG pakować, z jednej strony wiesz że jak to zrobisz to tylko będzie to wynikało z twojej fanaberii i jest to całkowicie nieuzasadnione finansowo, a z drugiej oszczędności szukasz
    5. Karoseria 159 jest piękna zgadzam sie w 100%
    6. Pancerność tak
    Wrócę do punktu 1, "frajda z prowadzenia"- co to oznacza?????????
    Bo jeżeli wyciszenie kabiny, komfort foteli itd. to tak w całej rozciągłości
    Ale jeżeli mówimy o aspektach nieprzepisowej jazdy to nie
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 13-01-2016 o 12:32

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Od ECU i reszty elektroniki mamy speców. Między innymi wyżej...
    Ale robienie czegoś, co nigdy nie zostało zrobione (przynajmniej internet nie pokazuje takiej przeróbki) nie jest proste. Nissan, honda, vw nie takie rzeźby mają za sobą ale tych aut jest całe multum i przeróbek też cała masa. Tutaj trzeba wszystko robić i testować. Tam już mają drzwi wyważone... Zamocować to jedno. Ale pisałem, że chodzi o rozwiązania, które się sprawdzą i będą działały bezawaryjnie. Widziałem już jedną przeróbkę ze spawanymi półosiami z których jedna pękła przy 120/130 km/h i zrobiła dziurę w podłodze...
    Tak trzeźwo patrząc to bardzo wątpię w taki projekt.
    twierdzisz, że nie jest proste, bo nigdy nie miałeś do czynienia ze zdrowym podejściem do tematu. i dalej nie wiem gdzie masz problem, jeśli da się tak zrobić łapy, żeby nie rozleciały się przy 600 KM i katowaniu na torze, to dlaczego mają rozlecieć się na ulicy? drift generuje mniejsze obciążenia dla auta i całego napędu niż jażda po ulicy? wątpię. i gdzie konieczność robienia i testowania? wsadzasz silnik, mocujesz, dorabiasz dolot i wydech i gotowe. dorobić półosie? żaden problem, są ludzie, którzy to robią i wytrzymują one dużo większy moment, niż busso wygeneruje. flansza do łączenia silnika ze skrzynią i customowe sprzęgło też są do ogarnięcia. to, że nie wiesz jak i gdzie to zrobić to nie znaczy, że nikt nie wie. a tu mamy do czynienia ze swapem prostszym mechanicznie, niż elektronicznie. wymaga to jedynie odpowiedniego budżetu i myślącego tunera.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    W takim razie czekamy na manual, jak zrobić 159 Busso...
    Ja podaję przykłady konkretne, gdzie będą schody. Rybakmj zapewne nie chce wywalić na taki projekt 50-60 tysięcy, a zrobić sobie bardziej zabawkę. Już pisałem przecież, że nie ma rzeczy niemożliwych co znaczy, że można takie coś zrobić. Tylko kto by się tego podjął w naszym kraju za normalne stawki. Raczej mało jest takich fanatyków, żeby tyle rzeźbić dla satysfakcji.

  5. #15
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    Pomysł fajny ,ecu ze 159 chyba odpada
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Prowadzenie: zadne komfortowe auto tak nie jezdzi na lukach jak obnizona 159. Nawet w zime mozna pozwolic sobie na wiecej.
    Nie chce rajdowki,ale to mialo by byc auto i piekne i na iles arhaiczne w domysle bezawaryjne ,z prostym,mocnym silnikiem. Czysta moc.
    250/ 320 tez bedzie wystarczajace. To nie bylo by f1,ale auto do normalnej jazdy.
    1700kg ? Moj diesel teraz wazy 1600 wiec skad te + 100kg ?
    Budzet: zamysl taki by kupic jakiegos jts za max 20 tys, dolozyc 20- 25 tys. Jesli dalo by rady wszystko zrobic na tip top w tej cenie,a alfa byla by " jak seryjna" ,to wowczas sprzedaje swoje 2.0 i jestem prawie na 0,albo na 0,ewentualnie maly minusik.
    Taki bylby moj plan.
    Podkreslam,to mialo by byc auto ,ktore pokulalo by 20 tys km rocznie,wiec stad lpg.

  7. #17
    heliogabal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Prowadzenie: zadne komfortowe auto tak nie jezdzi na lukach jak obnizona 159.
    Sory - ale sam się podkładasz Iloma jeździłeś do tej pory?

    Pierwsze z brzegu - xantia activa.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Wieloma i jak dla mnie,to wlasnie 159 daje najciekawsze wrazenie w zakrecie.
    Jezdzilem co prawda raczej cywilnymi autami,ale takie mam odczucia.
    Z francuzow to mialem do czynienia z 607 ,407 nowym c5.
    W ogole nie ta liga,ale nie o tym jest temat.

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    W takim razie czekamy na manual, jak zrobić 159 Busso...
    Ja podaję przykłady konkretne, gdzie będą schody. Rybakmj zapewne nie chce wywalić na taki projekt 50-60 tysięcy, a zrobić sobie bardziej zabawkę. Już pisałem przecież, że nie ma rzeczy niemożliwych co znaczy, że można takie coś zrobić. Tylko kto by się tego podjął w naszym kraju za normalne stawki. Raczej mało jest takich fanatyków, żeby tyle rzeźbić dla satysfakcji.
    podałeś przykład na podstawie samochodów zrobionych w stodole, widziałem spawane półosie w samochodach mających po 400-500 KM i działały. chcesz dorobione - jest Motomax, i jest ALI23 na racingforum mający dostęp do sprzętu CNC etc, który dorabia półosie, flansze, koła zamochowe itp i ogarnąłby raczej większość takich tematów. realnych problemów nie widzisz, za to widzisz takie, które rozwiąże ogarnięty tuner - a negatywne opinie masz na przykładzie rzeźby w stodole.

    powtórzę jeszcze raz - swap mechanicznie jest wykonalny bez problemu dla osoby z wyobraźnią, ale elektrycznie będzie to problematyczne, jeśli auto ma działać jak seria. i z całym szacunkiem dla maly_777, ale "EGR DPF OFF CHIP TUNING ELEKTRONIKA WARSZAWA" to za małe umiejętności, żeby ogarnąć kompa GM z czujnikami z busso.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Prowadzenie: zadne komfortowe auto tak nie jezdzi na lukach jak obnizona 159. Nawet w zime mozna pozwolic sobie na wiecej.
    Nie chce rajdowki,ale to mialo by byc auto i piekne i na iles arhaiczne w domysle bezawaryjne ,z prostym,mocnym silnikiem. Czysta moc.
    250/ 320 tez bedzie wystarczajace. To nie bylo by f1,ale auto do normalnej jazdy.
    1700kg ? Moj diesel teraz wazy 1600 wiec skad te + 100kg ?
    Budzet: zamysl taki by kupic jakiegos jts za max 20 tys, dolozyc 20- 25 tys. Jesli dalo by rady wszystko zrobic na tip top w tej cenie,a alfa byla by " jak seryjna" ,to wowczas sprzedaje swoje 2.0 i jestem prawie na 0,albo na 0,ewentualnie maly minusik.
    Taki bylby moj plan.
    Podkreslam,to mialo by byc auto ,ktore pokulalo by 20 tys km rocznie,wiec stad lpg.
    To na dzień dobry określenie komfortowe i obniżone nie mają żadnego wspólnego mianownika, kilka kilometrów zrobiłem 159 (zawias seria ale jakis taki sztywniejszy) i 156 (tu nie seria, twardo jak na gokartach) się lepiej prowadzi, poza tym jak ty szalejesz z niewyłączalnym VDC?????
    VDC w Alfach pozwala na wiele, ale bez przesady. Ja to chociaż mogę wszystkie systemy z kabiny wyłączyć i wtedy można się powygłupiać, ale w FWD zawsze kiedyś skończy to się tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150106071242[1].jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	44.2 KB
ID:	188004
    Do codziennej jazdy Busso będzie najlepsze, ale przyzwyczajeń z Diesla będziesz się długo pozbywał
    1700 z tego powodu, że Busso będzie cięższe od 2.0, łapy też, półosie robione też trochę dodadzą, wszystko co będzie różniło napęd Diesla od benzyny i będzie customem będzie cięższe, niby gówna ale nie wiesz skąd nalatują kilogramy, lepiej się pozytywnie zaskoczyć niż potem zniesmaczyć
    Przełożenie 3.0 na gratach 2.5 na cacy kosztuje około 10 klocków, tu trzeba mnożyć to, bo ten co przeciera szlach najczęściej po mordzie gałęzią dostaje, jakbym wsadzał to 3.0, a nie 3.2, bo koszt motoru znacznie większy, a na gratach z 2.5 różnicy nie widać
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 13-01-2016 o 15:38

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Rispetto per Giuseppe Busso - Czyli Ogólnopolskie Spotkanie Belli z Busso V6
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 10:02
  2. Gdyby ktoś by chciał podłączyć Boxa ...
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 15:25
  3. Gdyby nie Alfa Romeo to co???
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 406
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 05:52
  4. Gdyby was ciekawiło
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 21:58
  5. Czy gdyby alfa była tak popularna jak ...
    Utworzone przez Majka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory