Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: 159 1.8 mpi

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Marcin_Brze
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam,

    Czy możliwe jest znaleźć AR 159 1.8 MPI w wyposażeniu jak większość diesli, tj. skóra, grzane fotele, tempomat, blue&me i inne albo nawet wersja TI?
    W tym momencie nie ma nic ciekawego z tym silnikiem na allegro. Jest sens czekać? Ja rownież na co dzień robię krótkie odcinki po mieście ale w weekendy trochę dalej i martwie się o eksploatację diesla w mieście a po drugie jakoś nigdy nie byłem przekonany do diesla chociaż jeździłem nie jednym. No i w przypadku 1.8 planowałbym instalację LPG. Dziś taką jeździłem i jest normalnym 1.8 czyli bez szału ale nie ma też tragedii.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Jest taka wersja obecnie na allegro, sam zastanawiam się nad nią prosiłem o poradę w jej sprawie na forum regionalnym "mazowsze"

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    moment obrotowy 175 Nm, auto za ciężkie na taki silnik, nie pojedziesz tym
    silnik 1.8.MPI to największa pomyłka w tym modelu.

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    dołączę się do tematu, widzę dużo opinii wziętych chyba z zasłyszenia niż od posiadaczy takiego silnika. Widziałem fają 1.8 i też mi przeszło przez myśl. Chciałbym dowiedzieć się również chyba tak jak założyciel tematu jak jest z tymi silnikami.
    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    moment obrotowy 175 Nm, auto za ciężkie na taki silnik, nie pojedziesz tym
    silnik 1.8.MPI to największa pomyłka w tym modelu.
    -bo te stwierdzenie to tylko z czytania gazet czy z użytkowania osobistego??
    Mam dwa diesle 115 i 150KM i do jazdy jak to się mówi wokół komina 115 jest rewelacyjna. Niby mniejsza moc, ale za to jest elastyczniejsza.
    Poprosił bym o opinie silnika 1.8 posiadaczy :-) a nie teoretyków.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    opel astra
    Postów
    3

    Domyślnie

    Podłączam się, bo nie ma sensu zakładać nowego tematu.
    Chcę kupić Alfę 159 kombi (tu nie ma wątliwości).
    Mam jednak kłopot z wyborem silnika. Auta będzie używała głównie żona- codzienne dojazdy do pracy, ok 2 km przez miasto i trasa ok 100km raz na dwa tyg. Tak by średnio wyszło. Ja będę jeździł głównie w weekendy ale też większość na bardzo krótkich trasach w mieście. Wymyśliłem sobie, że lepiej kupić benzynę i ciut więcej zapłacić za paliwo niż katować diesla częstymi krótkimi odcinkami ale może się mylę? W końcu moja Astra jest dieslem i jakoś sobie radzi po dziś dzień. Nie zmieniałbym jej nawet gdyby nie tragiczne 68KM, które nawet w mieście trochę niedomaga, że już o wyprzedzaniu w trasie szkoda gadać...
    Na co dzień jeżdżę służbowym Passatem 1,9 tdi (130km) i gdybym tylko nie miał Janusz na imię, to pewnie bym sobie takiego kupił Ale mam więc zastanawiam się czy jednostka 1.8 MPI jest podobnie zrywna. Jeśli tak, to na moje i żony potrzeby wystarczy a jeśli nie, to potrzebuję czegoś mocniejszego. Czy miał ktoś z was okazję jeździć jednym i drugim, żeby to porównać?
    Wiem, że nie wypada ale nie mam zamiaru tego zagazować. Planuję jeździć na benzynie a jeśli się nie opłaca, to ryzykuję diesla.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał lufa Zobacz post
    -bo te stwierdzenie to tylko z czytania gazet czy z użytkowania osobistego??
    Mam dwa diesle 115 i 150KM i do jazdy jak to się mówi wokół komina 115 jest rewelacyjna. Niby mniejsza moc, ale za to jest elastyczniejsza.
    Poprosił bym o opinie silnika 1.8 posiadaczy :-) a nie teoretyków.
    No to współczuje naprawdę, jak dla Ciebie 115 Km diesel jest rewelacyjny. To jest muł, który w ogóle nie jedzie. Polecam: przejedź się autem, które ma moment obrotowy powyżej 300 Nm, zobaczysz różnicę. Bo to jest przepaść.
    Bo widzisz, jazda autem to nie tylko wciskanie pedałów. To też umiejętność wykorzystania walorów, jakie ma silnik. Moja 156 ma lekkiego czipa, na 165 KM, jak pokazały pomiary. Wyjściowo ze 140 KM. Mam też, wyjściowo, 305 Nm przy 2000 obr.
    Drugie auto w rodzinie obecnie, najmocniejsza astra V, diesel 1.6 160 konne biturbo, ma 350 Nm momentu w przedziale 1500-2250. No i to jedzie.
    To naprawdę jedzie, ze swoim 115 KM nie znajdziesz tutaj, niestety, żadnego porównania. Co ciekawe, nie dostrzegasz, ze twoje 115 KM ma też dużo wyższy moment obrotowy od kompromitującego na tym poziomie wyniku 1.8 MPi.
    To oczywiste, że do dużo cięższego i większego auta, jakim jest 159, silnik MPi jest za słaby i powie Ci to każdy, kto miał okazję użytkować to auto z silnikami JTDM czy TBi. Kupisz sobie muła, taka prawda. Między innymi ten własnie silnik powodował takie a nie inne, krytyczne opinie o tym pięknym ponadczasowo aucie.
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 30-10-2016 o 21:00

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    opel astra
    Postów
    3

    Domyślnie

    Na "autocentrum" na przykład garstka (ale jednak 100%) użytkowników uznała, że nie żałuje zakupu Alfy z silnikiem 1.8 MPI a silnika 1.9 JTS aż 40% żałuje.

    Wiem, że to nie jest reprezentatywna grupa, te 10 czy 20 osób ale jednak działa mi to trochę na wyobraźnię. Czy to nie jest czasem tak, że jednostka 1.8 jest tylko wystarczająca czyli dla wielu po prostu zamulona ale za to trwała i bezawaryjna podczas gdy mocniejsza wersja częściej przysparza właścicielom niechcianych przygód?

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    może tak być, jak piszesz. na pewno jest jednostką tańszą w eksploatacji.

  9. #19
    Użytkownik Ogier Avatar Fred.X
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Fiat Bravo
    Postów
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    No to współczuje naprawdę, jak dla Ciebie 115 Km diesel jest rewelacyjny. To jest muł, który w ogóle nie jedzie. Polecam: przejedź się autem, które ma moment obrotowy powyżej 300 Nm, zobaczysz różnicę. Bo to jest przepaść.
    Bo widzisz, jazda autem to nie tylko wciskanie pedałów. To też umiejętność wykorzystania walorów, jakie ma silnik. Moja 156 ma lekkiego czipa, na 165 KM, jak pokazały pomiary. Wyjściowo ze 140 KM. Mam też, wyjściowo, 305 Nm przy 2000 obr.
    Drugie auto w rodzinie obecnie, najmocniejsza astra V, diesel 1.6 160 konne biturbo, ma 350 Nm momentu w przedziale 1500-2250. No i to jedzie.
    To naprawdę jedzie, ze swoim 115 KM nie znajdziesz tutaj, niestety, żadnego porównania. Co ciekawe, nie dostrzegasz, ze twoje 115 KM ma też dużo wyższy moment obrotowy od kompromitującego na tym poziomie wyniku 1.8 MPi.
    To oczywiste, że do dużo cięższego i większego auta, jakim jest 159, silnik MPi jest za słaby i powie Ci to każdy, kto miał okazję użytkować to auto z silnikami JTDM czy TBi. Kupisz sobie muła, taka prawda. Między innymi ten własnie silnik powodował takie a nie inne, krytyczne opinie o tym pięknym ponadczasowo aucie.
    hmm czy uważasz , że 0,5 s od 0-100 km/h jest dla Ciebie odczuwalne ?? przelicz sobie ile toj est na drodze , długość pojazdu ??
    po drugie 115 konny diesel ma juz prawie 1 s gorzej od 1.8 MPi

    - - - Updated - - -

    po trzecie w benzynie jeździsz obrotami , w dieslu momentem

    - - - Updated - - -

    po czwarte moment jest potrzebny tak naprawdę do ciągnięcia czegoś za sobą ( pługa ?? ,przyczepy ?? )

    - - - Updated - - -

    1.8 dane ma jak większość aut z taką mocą , 10 s 0-100 km/h i jest to wystarczające , 1.9 ma raptem ok 9,6 s , szał , po prostu szał , silnik turbodoładowany i całe 0,5 s

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    opel astra
    Postów
    3

    Domyślnie

    Czyli dla Janusza 1.8 pasuje jak ulał Dzięki. Takiej będę szukał.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory