Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Temat: Alfa Romeo Giulia Sportwagon / następca 159 SW

  1. #11
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Ale Mito i 8C to też nie dzieci bezpośrednio Marchionne To tak jakby Stalina winić, że w Lublinie czy Mielcu zrobili Warszawę

  2. #12
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Marchione to zły duch marki. Wszyscy boją się pisnąc i wymyslają takie wymioty, sorry

  3. #13
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Gdyby nie Marchione, to cały koncern Fiata by Do tej pory leżał, albo by został wyprzedany do Chińczyków. Więc nie ma co na niego marudzić, bo takich Managerów jak on jest bardzo mało

  4. #14
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Emenems? Mozesz ten pean pochwalny jakoś uzasadnić???? Co takiego genialnego ma w sobie Marchionne i czemu jest taki, jak piszesz, dobry? Poczytamy chętnie.
    Bo na razie to jest "łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu, niech żyje naaaam! To spiewałem ja, Enemems".

  5. #15
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Uzasadnić...? Ja nie muszę nic uzasadniać. To Ty uzasadnij że jest inaczej. Jesteś tak mocno ograniczony że nie potrafisz zobaczyć sprawy z szerszej perspektywy.
    Poczytaj trochę, sprawdź w internecie i zobacz jak wyglądał Fiat przed Marchione, a jak wygląda teraz.

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    jak dla mnie projekt nie zaskakuje mnie ani in plus, ani in minus... a to już dużo na tle innych małych kombi, które zazwyczaj są koszmarne!!

    UPS... sorrry... to nie giulietta...
    Ostatnio edytowane przez tomaz ; 15-02-2010 o 15:52 Powód: mistake :|
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #17
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    myślę, że do masowej Alfa Romeo Marchione się nadaje.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  8. #18
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emenems Zobacz post
    Uzasadnić...? Ja nie muszę nic uzasadniać. To Ty uzasadnij że jest inaczej. Jesteś tak mocno ograniczony że nie potrafisz zobaczyć sprawy z szerszej perspektywy.
    Poczytaj trochę, sprawdź w internecie i zobacz jak wyglądał Fiat przed Marchione, a jak wygląda teraz.
    Daruj sobie wycieczki osobiste, moge o to prosić? Jak brak ci elementarnych zasad dyskusji to po prostu nie zabieraj głosu. Ograniczony to może być twój pies, rozumiemy sie?

    Co do szerszej perspektywy: mylisz pojęcia. Nie interesuje mnie czego Marchionne dokonał dla Fiata. Nie interesuje mnie Fiat. Interesuje mnie Alfa. Fiergloo dobrze pisze, ze do masówki ten facet jest dobry. Nas nie interesuje jednak masówka. Mnie wystarczy co on myśli o Saabie i jakich wypowiedzi udziela na temat Alfy. Alfa to nie Fiat.
    Tyle w temacie szerszej perspektywy.

  9. #19
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Mając na myśli Ograniczony, chodziło mi o Twój punkt widzenia. Więc nie ma w tym nic z wycieczek osobistych (znam elementarne zasady dyskusji i nie mam psa).
    Pisząc o Fiacie pisałem o Koncernie Fiata, a nie o marce. Koncern Fiata to "niestety" Alfa, a Alfa to Fiat i na razie nic tego nie zmieni.
    Restrukturyzacje zaczyna się od korzeni, więc na pierwszy ogień poszedł Fiat. Marki "prestiżowe" Fiata zostały trochę odpuszczone, bo bez naprawy "masówki" jaką jest Fiat nie było sensu zaczynać czegokolwiek w Lancii i Alfie.
    Jaki skutek przyniesie "program naprawczy" w Lancii i Alfie to jeszcze trzeba trochę poczekać. Więc proszę wstrzymaj się jeszcze trochę i zacznij swoją niezwykle konstruktywną krytykę poczynań Marchione, za kilka lat.


    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    Jak brak ci elementarnych zasad dyskusji to po prostu nie zabieraj głosu.
    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    "łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu, niech żyje naaaam! To spiewałem ja, Enemems".
    Elementarnych Zasad dyskusji nauczyłem się od Ciebie
    Ostatnio edytowane przez Emenems ; 15-02-2010 o 22:48

  10. #20
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Nie dostrzegasz zasadniczej róznicy miedzy sposobem myślenia, analizowania i działania w przypadku Fiata i Alfy oraz Lancii. A to ma kluczowe znaczenie.
    Marchionne działa skutecznie w segmencie masówek: natomiast te zasady nie działają przy markach o charakterze "niszowym" (czyli mniej popularne, bardziej oryginalne, nie skierowane do masowego odbiorcy i nie postrzegane przez masowego odbiorce).
    I widzisz co się dzieje: on próbuje własnie zasady masowe wtłoczyć w Alfę i Lancie. Lancia już praktycznie nie istnieje: sprzedaż pod marką Chryslera, czy też rezygnacja ze sprzedaży poza Włochami (mówi się o tym na poważnie, są takie realne plany). Teraz czas na Alfę: nie widać wyciągania wniosków z popełnionych błędów (a są one oczywiste), jest natomiast próba konkurowania z masowymi markami niemieckimi i stawianie absurdalnych, nierealnych prognoz sprzedażowych. I tak dalej.
    Czy TY rozumiesz fakt, że specjalista od kierowani tankowcem nie zawsze da sobie radę na kutrze? Chyba nie rozumiesz, niestety.
    Być może Marchionne uratuje Alfę ale, zamiast zachować jej charakter i styl, zrobi z niej kolejnego klona, kolejną masówkę, kolejne auto dla ludu.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia (2012)
    Utworzone przez Tuti w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 468
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 12:33
  2. Alfa Romeo Giulia zastąpi model 159
    Utworzone przez M@T w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 22:36
  3. Alfa Romeo Giulia Spider
    Utworzone przez M@T w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 23:49
  4. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory