Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 75

Temat: [155] Alfa Romeo 155 2.0 TS 8v / 2.5 V6

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar cerciarz
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Elbląg, Londyn
    Auto
    Alfa 155 1.8 TS 8V na zawsze + Lexus IS200 był + Kia Niro Hybrid jest
    Postów
    461

    Domyślnie

    1.8 8v też potafi zadziwić na drodze nowsze samochody ale tak jak przedmówcy najważniejsza blacha, popatrz lusterka bo już niedostępne a jeśli tak to drogie

    Gdyby Alfa Była kobietą, to byłby to związek mojego życia..
    Moja Bella --->>> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1234064

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    I klamki

    - - - Updated - - -

    I szyba czołowa! Bo ja miałem z nią niezłe przejścia!

  4. #14
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał badrequest Zobacz post
    Natomiast co do swapów silnika: http://155.pl/?show=modificata - czy ktoś kiedyś próbował/robił zamianę na silnik z tej listy? Najprościej byłoby chyba znaleźć 20vt z Coupe/Kappy,
    tak ja zapodałem silnik trzylitrowy od Spidera, mocniejsze silniki w tym modelu trzeba podeprzeć solidną zmianą zawieszenia i hamulców

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    tak ja zapodałem silnik trzylitrowy od Spidera, mocniejsze silniki w tym modelu trzeba podeprzeć solidną zmianą zawieszenia i hamulców
    No to jest jasna i oczywista sprawa.
    A lusterka nie podejdą od Dedry?

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    ehhhhh, 155 to piękne i prawdziwe Alfa Romeo, od tego modelu zacząłem przygodę z Alfą i bardzo ją dobrze wspominam (silnik 2.0 8V). Chętnie bym do niej wrócił ale jest naprawdę ciężko ładną trafić. Ostatnio wrzuciłem na fejsa foty to się odezwał teraźniejszy właściciel a mnie się łezka w oku zakręciła Szukaj a może faktycznie uda Ci się trafić na perełkę. Powodzenia


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    Szukam cały czas, choć nie zależy mi aż tak na 100% perełce - wiadomo, że ciężko taką trafić i też tania nie będzie. Dlatego priorytetem dla mnie jest zdrowa podłoga/blacha, silnik i klima. Fajnie jest też mieć skóry na starcie, no ale tutaj już nie będę wybrzydzał. Tapicerka to najmniejszy problem ze wszystkich. Dzięki wszystkim za rady i sugestie, teraz mam już pytania bardzo konkretne. W oko wpadły mi dwie 155, a dokładniej te:
    1) 2.0 TS 8v http://otomoto.pl/alfa-romeo-155-2-0...C29625927.html
    2) 2.5 V6 http://otomoto.pl/alfa-romeo-155-2-5...C30177090.html
    Zaletą tej drugiej jest to, że jest znacznie bliżej, jest tańsza i teoretycznie na starcie ma lepszy silnik (brzmienie!). Brak szyberdachu i skór przeboleję. W związku z tym kolejna porcja pytań, kilka o V6, bo nie przeczytałem jeszcze całego wątku o nim (160 stron to nie przelewki ).
    1) Pisaliście, że 2.0TS lepiej się prowadzi niż V6. Rozumiem, że ma to związek z rozkładem mas (więcej na przód w V6), ale też z bardziej miękkim zawieszeniem w widlastej szóstce. Czy zamiana zawiasu na twardszy poprawi nieco prowadzenie? Nie zależy mi w tym samochodzie na zbytnim komforcie. Ścigać też się nim nie będę na torach, ale fajnie byłoby mieć przynajmniej namiastkę sportu. I jaki jest orientacyjny koszt takiej operacji?
    2) O 20VT już pytałem, więc teraz pytanie o 2.0 V6 TB - czy jest sens takiej zamiany? Nie powiem - dźwięk V6 połączony z blow offem to baaaardzo kusząca propozycja.
    3) Czy z 2.5 V6 da się jeszcze wyciągnąć parę koni więcej? Na pewno to pytanie padło już setki razy, ale jak pisałem nie zdążyłem jeszcze przeczytać wszystkiego.
    4) Gaz. Ta z ogłoszenia ma go zamontowany. Czy te silniki znoszą go jakoś, czy lepiej od razu się go pozbyć?

    Generalnie - chciałbym, żebyście przekonali mnie do zakupu V6 Już sam siebie przekonałem do nabycia tej pierwszej, kiedy nagle ojciec podesłał mi link do drugiej, no i... DYLEMAT.

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    V6 to V6
    Jak masz niedaleko to jedź szybciutko i ją obejrzyj. Wiadomo, że ze te pieniążki co idealna raczej nie będzie ale może się nada do czegoś...
    Aaaa i jeszcze jedno! Nastaw się raczej na to, że trochę grosza będziesz musiał pewnie w auto wrzucić. To, że jest tanie w zakupie wcale nie znaczy, że nowe części kupisze w cenach części do CC...

    Zmiana zawieszenia na pewno pomoże...
    Co do odczuwalnego wzmacniania tych silników, to jak wcześniej pisałem, trochę wywalanie pieniędzy w błoto...

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Druga na moje oko wymaga bardzo dużo pracy, gdyby to była tylko pompa wody nie stała by za taką kasę bo tyle kosztuje 155 z przeznaczeniem na części a tu V6 z gazem...
    1. Prowadzenie na pewno się poprawi ale fizyki nie oszukasz, w zakrętach TS zawsze będzie szybszy. Co do kosztów to różnie, od kilku stówek za sprężyny do kilku tysięcy za gwint.
    2. V6TB - moim zdaniem bez sensu - dostępność części do tego silnika zerowa a do najmłodszych już nie należy i z tym też trzeba się liczyć.
    3. Z 2.5 da się wyciągnąć 200KM tylko trzeba trochę kasy i kupę czasu na poszukiwanie części jak np. wałki od 3.0 QV.
    4. Gaz jak gaz, jeśli dbasz i masz dobrą instalację nawet nie zauważysz różnicy kiedy auto jedzie na LPG a kiedy na Pb.
    Jeśli będziesz oglądał tą V-kę to nie napalaj się i poczytaj na co zwrócić uwagę bo cena jest podejrzanie niska, poza tym jest możliwość że jeśli padła pompa wody to ktoś ją przegrzał.

    Poza tym dopatrzyłem się teraz że ma blosa bez filtra, ja bym zachował duży dystans oglądając to auto bo zalatuje mi przeznaczeniem na dawcę.




    Doczytałem też że chcesz modyfikować silnik - bierz 2.0, łatwiej znaleźć zadbaną a po przesiadce z diesla banan nie zejdzie Ci z gęby, jeżdżę nią, z przerwami, ze 2,5-3 lata i nadal jak wsiadam za kółko miska mi się cieszy. Poza tym o ile N/A wciągnie trochę kasy to dołożenie do tego silnika turbiny nie jest dużym kosztem a bez problemu osiągniesz 180-200KM z soft turbo, tyle na pewno wytrzyma seryjny silnik a będziesz miał najszybszy i najbardziej niezawodny motor z największą dostępnością części zamiennych (choć sam z sobie rzadko się psuje albo i wcale )
    Nie chwalę dlatego że posiadam a dlatego że jeśli nie chcesz mieć auta w serii to to najlepszy wybór, V6 w modyfikacjach jest drogie i części też zaczyna do nich brakować w magazynach, spalanie też Cię miło zaskoczy jak na osiągi które to auto oferuje.
    Ale na 1 miejscu stawiaj blachę, jeśli jest zjedzona nie oglądaj dalej bo to bez sensu - tylne nadkola, podłoga bagażnika, to newralgiczne miejsca.
    Ostatnio edytowane przez kasztelan ; 08-08-2013 o 11:18

  10. #20
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    chcesz mieć coś wyjatkowego to szukaj V6 i głupoty opowiadają że Vka żle znosi zakrety przykład czasy Tommiego na torze w Bielsku białej gdzie te szybsze Tsy? Warunek j/w wysokość zawieszenia, sztywność. Elastycznosc Vki jest naprawdę zadawalajaca, dżwięk silnika i silnik jest dość trwały. Ta z ogłoszenia nie wróży nic dobrego oprócz sprawdzenia układu chłodniczego bezwzględnie sprawdzić układ oleju(ciśnienie) no i w przypadku Vki przedliftowej nieszczęsny napinacz hydrauliczny jest nie małym problemem

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory