Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: springi sportwagon

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    nie jechałem na czas rekraacyjna przejażdżka to była A tak poważnie to twoje czasy były punktem odniesienia który chciałem przeskoczyć i pokazać że diesel też potrafi I na sam koniec sie udało o kilka setnych Niestety okupiłem to przyjaranym sprzęgłem i zakończyłem starty żeby nie katować bardziej auta... Efekt 11 miejsce głównie za sprawą 1 przejazdu.
    Co do tego co wybrałem to skonczyło sie na EIBACHU Ale średnio jestem zadowolony...
    Witam
    A amor jaki masz serie czy coś ekstra. I jeszcze jedno na czym polega niezadowolenie? za nisko , za twardo czy coś inego?
    pozdro

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar prodigyboy
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była 156 2.4 JTD z przesiadką na X5 , obecnie 156 1.9 SW
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    same w sobie nie utwardzaja znacznie zawieszenia. Amortyzator ma dużo większy wpływ na twardość i komfort... Nie to jest jednak problemem. Jeśli zależy ci tylko na efekcie wizualnym to zmieniaj ale na seryjnych amortyzatorach to będzie źle jeździć. Drugi temat to taki że pewnie szybciej wykończysz amory ( zwłaszcza jak juz mają pare wiosen ). Reasumując jak korzystasz z auta tylko na dojazdy do kościoła to ok ale jak robisz kilka tyś miesięcznie to nie polecam.
    No właśnie problem w tym że nie tylko do kościoła , robię ok 500 km tygodniowo + os czasu do czasu dłuższa trasa się trafi .
    Czyli lepszą opcją byłoby przejeżdzenie do wiosny na 15tkach niż zakładanie teraz samych sprężyn ? A wiosną by były 17tki plus całe zawieszenie gwintowane .
    Bo o ile dobrze rozumiem to jedyną opcją obniżenia poza sprężynami są gwinty właśnie ??

  3. #13
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    kubacik mam cały kit eibacha -30mm czyli amory i springi. Nie jestem niezadowolony, tylko średnio zadowolony Za dużo by pisać. Przy najbliższej okazji na żywo powiem Ci w czym rzecz, sam sprawdzisz, ocenisz... Generalnie oczekiwałem wiekszego komfortu a tego nie dostałem Wiem może to brzmi głupio ale jednak....
    prodigyboy nie do końca jest jak piszesz. Co innego felgi co innego zawieszenie. Możesz założyć 17 auto nie przestanie dobrze jeździć. Stracisz po prostu na komforcie, będzie twardziej.
    Ja pisałem żebyś nie zamieniał samych sprężyn tylko jeśli już to cały McPerson. Są niektórzy co dorabiają ideologie że na sportpackowych springach można jeździeć na seryjnych amorach - nie wiem nie wypowiem sie Jeśli chcesz zaryzykować w ten sposób i tylko obniżyć to szukaj takich sprężyn.
    Z gwintem to juz całkiem pomieszałeś Gwint to zawieszenie z regulacjami. Może być z regulacja wysokości lub z regulacja i wysokosci i twardości ( siły tlumienia amortyzatora).
    Sam zestaw amortyzatorów + sprężyn jeszcze gwintem nie jest
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar prodigyboy
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była 156 2.4 JTD z przesiadką na X5 , obecnie 156 1.9 SW
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    prodigyboy nie do końca jest jak piszesz. Co innego felgi co innego zawieszenie. Możesz założyć 17 auto nie przestanie dobrze jeździć. Stracisz po prostu na komforcie, będzie twardziej.
    Ja pisałem żebyś nie zamieniał samych sprężyn tylko jeśli już to cały McPerson. Są niektórzy co dorabiają ideologie że na sportpackowych springach można jeździeć na seryjnych amorach - nie wiem nie wypowiem sie Jeśli chcesz zaryzykować w ten sposób i tylko obniżyć to szukaj takich sprężyn.
    Z gwintem to juz całkiem pomieszałeś Gwint to zawieszenie z regulacjami. Może być z regulacja wysokości lub z regulacja i wysokosci i twardości ( siły tlumienia amortyzatora).
    Sam zestaw amortyzatorów + sprężyn jeszcze gwintem nie jest
    Dzięki za wskazówki . Będę drążył jeszcze trochę ten temat i jak coś zdziałam to się pochwalę

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    [QUOTE=LIGAR;376347]kubacik mam cały kit eibacha -30mm czyli amory i springi. Nie jestem niezadowolony, tylko średnio zadowolony Za dużo by pisać. Przy najbliższej okazji na żywo powiem Ci w czym rzecz, sam sprawdzisz, ocenisz... Generalnie oczekiwałem wiekszego komfortu a tego nie dostałem Wiem może to brzmi głupio ale jednak....
    QUOTE]
    witam
    no to ja już jestem po remoncie
    Mam seryjne nowe sprężyny dobrane po VIN i B4, na wszystkich kołach. za bujanie odpowiedzialne były tylne wahacze. po ich wykręceniu powypadały z nich tuleje . Jak sobie pomyslę, że jechałem na tym 220 to mi ciarki chodzą po plecach. Wymieniłem je na nowe oryginały, dodatkowo drążki kierownicze i ich końcówki (delphi ). Przy okazji wymieniłem wahacze przód na TRW. Teraz jedzie jak po szynach, mięciutko wybiera nierównosci. spadł mi kamień z serca bo przez te luzy na tyle to nosiło to auto po całej drodze. na torze nie mogłem wycelować w szczyt zakrętu, a na codzień mogłem jechac szybko tylko po dwupasmówce bo nagła zmiana kierunku wywoływała bujanie tyłu które wymagało troche pracy kierownicą. Cieszę się, że pozbyłem sie problemu, ale teraz brakuje mi troche twardosci (wcześniej miałem sportpaka).
    Mówiąc szczerze to zamieniłbym teraz zawias na coś twardszego. Jak widac trudno ludziom dogodzić. gość chce komfort i kupuję zestaw Eibach pro kit, inny chce taczki i kupuje serie i B4 . bez sensu.
    pozdro

Podobne wątki

  1. Springi 147 a GT
    Utworzone przez gruber007 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 14:40
  2. springi z 156stki
    Utworzone przez Lenix w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 16:45
  3. [156] springi
    Utworzone przez kenobi w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 23:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory